Slawbud
Slawbud

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

osiedle dzieci

Atrakcyjne ceny i dogodna lokalizacja

Łomianki to podwarszawska miejscowość, która ma sporo do zaoferowania rodzinie z dziećmi. Podstawowym jej atutem są niższe ceny mieszkań i domów. W efekcie za tyle samo pieniędzy co w Warszawie w Łomiankach można kupić zdecydowanie większe lokum. To doskonała wiadomość dla osób, które mają dużą rodzinę lub planują jej powiększenie. W takiej sytuacji każdy dodatkowy metr powierzchni jest na wagę złota.

Zaletą Łomianek jest również atrakcyjna lokalizacja. Żeby tutaj zamieszkać, rodzice wcale nie muszą rezygnować z pracy w Warszawie, a starsze dzieci z nauki w dotychczasowej szkole. To zasługa dogodnego połączenia komunikacyjnego ze stolicą, które sprawia, że codzienne podróże wcale nie są aż tak uciążliwe, jak wielu osobom się wydaje. Miejscowość jest bowiem usytuowana przy jednej z głównych arterii prowadzących do Warszawy. Dotarcie do rogatek stolicy zajmuje kilkanaście minut samochodem lub autobusem komunikacji miejskiej.

Mówiąc o atrakcyjnej lokalizacji Łomianek, nie sposób pominąć Kampinoskiego Parku Narodowego i jezior: Kiełpińskiego, Pawłowskiego i Fabrycznego, które znajdują się nieopodal miejscowości. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych sprawia, że rodziny z dziećmi mają dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ułatwiają to liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe.

Łomianki położone są z dala od wielkomiejskiego zgiełku stolicy i jej zanieczyszczeń. Zaciszna okolica to kolejny czynnik, który przemawiają za kupnem domu lub mieszkania bez pośredników dla rodziny z dziećmi. W Łomiankach najmłodsi mają korzystne warunki do rozwoju, rodzice zaś nie muszą rezygnować z atutów, jakie oferuje Warszawa. Mowa tu m.in. o wyższych zarobkach czy też bogatej ofercie kulturalnej.

Rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa, dydaktyczna i sportowa

Dzięki dostępności wielu obiektów handlowo-usługowych, w tym sklepów, restauracji, cukierni, serwisów samochodowych czy też salonów kosmetycznych i fryzjerskich, Łomianki zapewniają wysoki komfort życia. Z uwagi na niewielkie rozmiary miasta wszystkie punkty handlowo-usługowe znajdują się praktycznie pod ręką. To zdecydowanie ułatwia załatwianie codziennych sprawunków.

W mieście nie brakuje żłobków, punktów przedszkolnych, przedszkoli i szkół podstawowym. W Łomiankach funkcjonują także licea oraz szkoły wyższe, a przyszłych artystów kształci szkoła muzyczna. Na podkreślenie zasługuje również obecność  Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowe oraz klubów jeździeckich i tenisowych. W mieście działają także liczne obiekty kulturalne, a także Biblioteka Miejska. Każde dziecko znajdzie więc dla siebie ciekawy obszar zainteresowań.

Beztroska zabawa

Powstające w Łomiankach osiedla mieszkaniowe to nowoczesne kompleksy, które oferują nie tylko liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi (np. ciche windy), ale i bezpieczeństwo. Przykładem może być nasza najnowsza inwestycja w Łomiankach. To zamknięte osiedle (z bramą wjazdową i furtką wejściową), które zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Dzięki ogrodzeniu na jego teren nie przedostaną się żadni niepożądani goście.

Co więcej, na terenie inwestycji wyodrębniliśmy zielony skwer wraz z placem zabaw oraz jeziorkiem. Infrastruktura ta przeznaczona jest do wyłącznego korzystania przez mieszkańców osiedla. To atrakcyjne miejsce, w którym dzieci mogą miło i bezpiecznie spędzać czas. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że najwięcej nauki najmłodsi czerpią z zabawy. Zapewniamy im to, dbając o beztroską frajdę.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW