Slawbud
Slawbud

Mieszkania i domy w Łomiankach – czy warto? Przewodnik po mieście

Bliskość stolicy sprawia, że podwarszawskie miejscowości dynamicznie się rozwijają i cieszą się rosnącym uznaniem wśród osób poszukujących własnego lokum. Jednym z miast, które w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, są Łomianki. Powoli zrywają one z wizerunkiem stołecznego satelity i przekształcają się w miejsce, w którym po prostu warto żyć. Co oprócz atrakcyjnych cen nieruchomości mają do zaoferowania swoim mieszkańcom?

Kampinos w Łomiankach

Podwarszawskie Łomianki – lokalizacja cennym atutem

Położone w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego Łomianki zachwycają atrakcyjną lokalizacją. Od centrum Warszawy dzieli je zaledwie 15 kilometrów, ku uciesze tych, którzy ze stolicą związali swoją karierę zawodową, jednak po godzinach spędzonych w pracy pragną uciec od wielkomiejskiego zgiełku.

Wrażenie robi również bliskość atrakcyjnych terenów zielonych. Przebiegające przez nie liczne szlaki turystyki pieszej zachęcają do niespiesznych wędrówek i celebrowania chwil w towarzystwie najbliższych. Stanowią one nie lada gratkę także dla osób szukających kontaktu z przyrodą, zwolenników aktywnego wypoczynku i właścicieli czworonogów.

Nic więc dziwnego, że popularność miasta rośnie z roku na rok, a swoje inwestycje ulokował tutaj już niejeden deweloper. Łomianki bowiem przyciągają. Dlaczego? Co takiego mają do zaoferowania swoim mieszkańcom?

Łomianki – położenie i krótki rys historyczny

Od zachodu Łomianki sąsiadują z gminą Czosnów. Południową granicę dzielą z Izabelinem i Kampinoskim Parkiem Narodowym, a południowo-wschodnią z Bielanami – dzielnicą Warszawy. Natomiast północno-wschodnią granicę Łomianek wyznacza Wisła, przez którą sąsiadują z Jabłonną i Rajszewem.

Pierwsza pisana wzmianka o Łomiankach pochodzi z 1418 r., jednak początki osadnictwa na tym terenie datowane są na X-XI wiek. Łomianki dobrami przez lata stanowiły prywatną wieś szlachecką, która przechodziła z rąk do rąk. Właścicielami okolicznych dóbr byli m.in. Jerzy Ossoliński, ród Lubomirskich oraz Jerzy Fryderyk Poths.

Wisła w Łomiankach

Początki XX wieku to dla Łomianek okres intensywnego rozwoju drobnego przemysłu i rzemiosła. Łomiankowskie wyroby szybko zdobywają uznanie na warszawskim rynku. Wieś stopniowo się rozwija, a podczas II Wojny Światowej  jest świadkiem wielu wydarzeń. To tutaj 22 września 1939 r. rozgrywa się bitwa pod Łomiankami. Po zakończeniu wojny wieś odbudowuje się z mozołem, a 1989 r. zyskuje prawa miejskie.

Intensyfikacja rozwoju trwa przez całe lata 90. XX. Na terenie miasta i gminy Łomianki osiedla się coraz więcej osób, które poszukują spokojnej okolicy w pobliżu Warszawy. Na mapie Łomianek pojawia się coraz więcej domów jednorodzinnych, a z czasem także bloków o niskiej zabudowie. Popyt na nieruchomości w mieście stale rośnie. Również i dzisiaj można zauważyć wzmożone zainteresowanie kupnem mieszkania w Łomiankach.

To konsekwencja wysokich cen nieruchomości w Warszawie, ale nie tylko. Łomianki mają bowiem wiele do zaoferowania. Co konkretnie?

Bogate walory przyrodnicze Łomianek i okolic

O atrakcyjności Łomianek przesądza nie tylko bliskość Warszawy, ale również dostępność atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych. Na bogactwo przyrodnicze miasta i gminy składają się takie obszary jak:

 1. Kampinoski Park Narodowy. Zachwyca krajobrazem kontrastujących ze sobą bagien i wydm. Znajdują się tu także pomniki przyrody oraz miejsca pamięci narodowej. Po parku można wędrować szlakami turystycznymi, których łączna długość wynosi aż 350 km, a także jeździć na rowerze po 200-km szlaku rowerowym.
 2. Rezerwat ornitologiczny Ławice Kiełpińskie. Jest miejscem gniazdowania ptactwa wodno-błotnego i swoim zasięgiem obejmuje wyspy, łachy, brzegi i wody płynące Wisły, zlokalizowane na terenie Łomianek, Jabłonnej i Białołęki (dzielnicy Warszawy). W Rezerwacie można przebywać, jednak wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.
Jezioro Pawłowskie w Łomiankach
 1. Rezerwat przyrody Jezioro Kiełpińskie. Ustanowiony w celu ochrony starorzecza Wisły. Ruch pieszy, rowerowy i narciarski, a także jazda konna mogą odbywać się tutaj wyłącznie na szlakach wyznaczonych przez regionalnego dyrektora środowiska.
 2. Jeziora: Pawłowskie, Fabryczne i Dziekanowskie. To malownicze tereny leżące w starorzeczu Wisły. Mieszkańcy mogą z nich korzystać na różne sposoby. Rodzinny piknik, romantyczny spacer, a może szaleństwo na wakeboardzie na jeziorze Dziekanowskim? Każdy znajdzie opcję dla siebie.

Miłośnicy zieleni docenią również atrakcyjne Obszary Natura 2000: Dolina Środkowej Wisły i Kampinoska Dolina Wisły, a także Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu oraz pomnik przyrody zwany Aleją Lip (Dąbrowa Leśna, ul. Lipowa), gdzie wzdłuż drogi rośnie 45 lip drobnolistnych.

Dostępność malowniczych terenów zielonych i rekreacyjnych sprawia, że mieszkania i domy w Łomiankach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób aktywnych fizycznie i lubiących spędzać czas na łonie natury. Przebywanie w otoczeniu zieleni pozwala zrelaksować się i zapomnieć o stresie, który towarzyszy człowiekowi każdego dnia.

Edukacja w Łomiankach – co miasto ma do zaoferowania dzieciom i młodzieży?

Populacja Łomianek stale się rozrasta. W mieście najczęściej osiedlają się rodziny z dziećmi lub osoby, które w niedalekiej przyszłości chcą zdecydować się na dziecko. Nic więc dziwnego, że zwracają uwagę na to, co Łomianki mają do zaoferowania w sferze edukacyjnej. Wiadomości są dobre. Wydatki na oświatę stanowią największą pozycję w łomiankowskim budżecie, a władze samorządowe co rusz podejmują działania, które mają pozytywnie wpłynąć na edukację w mieście i gminie.

Wśród dostępnych w Łomiankach placówek wychowawczych i oświatowych można wymienić:

 • Przedszkola samorządowe – jedno w mieście Łomianki (ul. Szpitalna) oraz trzy na terenie gminy – jedno w Dąbrowie i dwa w Dziekanowie Leśnym,
 • Szkoły podstawowe – trzy w mieście Łomianki (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego) oraz trzy na terenie gminy – w Dziekanowie Leśnym, Dziekanowie Polskim i Sadowej,
 • Szkoły ponadpodstawowe – Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły.

Ofertę placówek samorządowych w mieście Łomianki uzupełniają placówki niepubliczne – 4 żłobki i kluby dziecięce (dwa na ul. Kolejowej i po jednym na ul. Rolniczej i Warszawskiej), 16 przedszkoli i punktów przedszkolnych (plus dodatkowe dwa – w Dziekanowie Polskim i Dziekanowie Nowym) oraz 4 szkoły podstawowe. W mieście mieści się również Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia, a także Szkoły dla Dorosłych Edukator (liceum ogólnokształcące i policealna szkoła zawodowa).

Atrakcyjna oferta edukacyjna to jednak nie wszystko. Gmina zapewnia także wsparcie materialne dla uczniów. Oprócz pomocy o charakterze socjalnym oferuje stypendia dla uczniów szkół podstawowych za wysokie wyniki w nauce lub szczególne osiągnięcia sportowe.

Jak wspomniano, łomianki wciąż się rozrastają. Przybywa w nich nowych mieszkańców, a co za tym idzie także i dzieci. Dlatego inwestycje w infrastrukturę edukacyjną są tak istotne. Wśród realizowanych przedsięwzięć jest budowa szkoły w Sadowej. Zgodnie z deklaracjami władz, dzieci mają zasiąść w nowych ławkach już w 2022 roku. Kolejna inicjatywa to budowa przedszkola miejskiego w Dąbrowie Leśnej.

Co więcej, przedszkola i szkoły są regularnie doposażane, tak aby dzieciom niczego nie brakowało. To, że władze samorządowe inwestują w edukację, jest dobrą wiadomością nie tylko dla mieszkańców, ale osób, które w ostatnim czasie kupiły mieszkania lub domy w Łomiankach i dopiero zamierzają się tutaj przeprowadzić.

Rozrywka dla dzieci – place zabaw, warsztaty i wydarzenia w Łomiankach

Nauka to jednak nie wszystko. Miasto Łomianki oferuje swoim najmłodszym (i nieco starszym) mieszkańcom sporo atrakcji. Dzieci mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych placów zabaw, w tym obiekty:

 • gminne – zlokalizowane w mieście Łomianki (ul. Kościuszki, ul. Osiedlowa, ul. Akacjowa, ul. Równoległa) oraz w sołectwach Łomianki Dolne (ul. Wspólna), Dziekanów Bajkowy (ul. Waligóry), Dziekanów Leśny (ul. Rodziewiczówny), Kiełpin (ul. Rolnicza).
Plac zabaw w Łomiankach

To ogólnodostępne place zabaw, czynne od godz. 9.00 do godz. 21.00. Obiekty wyposażone w atrakcyjne sprzęty dla dzieci, w tym huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice czy też trampoliny ziemne. Zapewniają więc nie lada frajdę,

 • Przedszkolne i szkolne – nie mają charakteru ogólnodostępnego i są przeznaczone dla dzieci uczęszczających do danej placówki oświatowej,
 • Wewnątrzosiedlowe – mogą mieć zarówno charakter ogólnodostępny, jak i zamknięty. Wszystko zależy od ustaleń administracji osiedla. To atrakcyjne place zabaw, które są wyposażone w liczne sprzęty. Współcześnie praktycznie każde większe osiedle mieszkaniowe ma strefę przeznaczoną dla najmłodszych. Czyni to mieszkania, domy i segmenty w Łomiankach jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Co więcej, w niedalekiej odległości od Łomianek znajdują się świetne miejsca na rodzinną wycieczkę. Jednym z nich jest Julinek Park (Julinek k. Leszna). To największy na Mazowszu park linowy, gdzie znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym ekologiczny plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, a także wypożyczalnia rowerów. Latem odbywają się tu występy teatralne i cyrkowe.

Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych ma do zaoferowania park Dolina Wkry. Położony jest on w Pomiechówku (za Nowym Dworem Mazowieckim). Dojazd do niego z Łomianek zajmuje ok. pół godziny. Znajduje się tu nie tylko park linowy (z placem zabaw i tyrolką), ale również ścieżka przyrodnicza i wieża widokowa. Turystów przyciąga również możliwość spacerowania w koronach drzew oraz wypożyczenia kajaków.

Moc atrakcji w Łomiankach – zajęcia i wydarzenia dla dzieci oraz młodzieży

W Łomiankach prężnie działa Centrum Kultury. Jest ono organizatorem wielu zajęć i warsztatów dla dzieci. Gimnastyka, muzyka, taniec, a także grafika komputerowa, robotyka czy też klub szachowy – jak widać, oferta dla najmłodszych jest niezwykle zróżnicowana. Każdy maluch znajdzie więc dla siebie coś odpowiedniego.

Wiele do zaoferowania młodym mieszkańcom ma również Biblioteka Główna w Łomiankach. Została podzielona na trzy sfery, z których dwie są zarezerwowane stricte dla dzieci i młodzieży.

 1. WILLA ŚMIESZNOTKA. To królestwo najmłodszych, w którym literaturę dla dzieci od roku do 7 lat. Można tutaj nie tylko wypożyczyć książki, ale również pograć w gry planszowe. W Wilii ŚMIESZNOTKA organizowane są również zajęcia dla maluchów.
 2. MULTISFERA. Znajdujący się tutaj księgozbiór obejmuje literaturę dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat. Ponadto, MULTISFERA jest wyposażona w 8 stanowisk komputerowych, z których każde ma dostęp do internetu. Skorzystać z nich mogą także dorośli.

Zarówno miasto, jak i gmina Łomianki jest organizatorem wielu wydarzeń dla dzieci. Współfinansuje także imprezy organizowane przez sektor prywatny. Osoby zamierzające kupić tutaj mieszkanie czy też dom w zabudowie bliźniaczej nie muszą się zatem obawiać, że ich dzieci będą się nudzić.

Łomianki na sportowo – oferta dla dzieci, dorosłych i seniorów

Atrakcyjne tereny zielone i rekreacyjne oraz dostępność ścieżek pieszych i rowerowych zachęcają do spacerów, nordic walkingu i jazdy na rowerze. Co więcej, na terenie gminy Łomianki funkcjonuje  kilka stadnin, które oferują treningi konne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych amatorów jeździectwa. Do uprawiania jazdy konnej i szlifowania swoich umiejętności skłaniają malownicze tereny nadwiślańskie i leśne dukty Puszczy Kampinoskiej.

Urzekające krajobrazy to niejedyny atut Łomianek, który zachęca do aktywności fizycznej. Na podkreślenie zasługuje dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa. Jej serce stanowi Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe im. Jana Pawła II mieszczące się u zbiegu ulic Warszawskiej i Staszica. To nowoczesna placówka, która łączy w sobie kilka funkcji – nie tylko sportową, ale i edukacyjną, kulturalną i społeczną.

Boisko Orlik w Łomiankach

W skład ICDS wchodzą liczne obiekty sportowe w tym:

 • kryta pływalnia – idealne miejsce zarówno do rekreacji oraz nauki pływania, jak i zaawansowanych treningów. Składa się z basenu sportowego (6 torów o długości 25 m) oraz niecki rekreacyjnej (brodzik i zjeżdżalnia),
 • sauna fińska (sucha) – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie basenu. Jest wyposażona w nagłośnienie, które pozwala na realizację zajęć z muzykoterapii,
 • hala sportowa z wytyczonymi boiskami do gry w piłkę halową, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i unihokeja. Arenę można podzielić w taki sposób, aby mogły z niej korzystać trzy grupy jednocześnie,
 • stadion sportowy – jest wyposażony w boisko do gier sportowych, bieżnię, skocznie w dal, skocznię wzwyż oraz rzutnię. Pozwala na organizację zajęć wychowania fizycznego oraz imprez i zawodów sportowych,
 • strzelnica sportowa – ma 15 stanowisk strzelniczych. Strzelanie odbywa się tu przy wykorzystaniu pistoletów pneumatycznych. Można jej używać także do treningów pięcioboju nowoczesnego,
 • aula widowiskowo-koncertowa – to wielofunkcyjne pomieszczenie, w którym organizowane są koncerty muzyczne, projekcje filmowe, występy teatralne, konferencje, szkolenia, warsztaty, a także wydarzenia o charakterze sportowym, np. zawody w tenisie stołowym.

Na tym jednak nie koniec. W ICDS znajduje się również sala szermiercza, stołówka, kawiarnia i sklep sportowy. Zimą zaś do dyspozycji mieszkańców oddaje się lodowisko przy ICDS. Jest ono dostępne co roku i od lat niezmiennie przyciąga miłośników dobrej zabawy z całej gminy. Ponadto, na terenie miasta znajdują się również dwa boiska sportowe „Orliki” (na ul. Warszawskiej i Wiślanej), które są chętnie odwiedzane przez miłośników gier zespołowych.

Na terenie gminy znajduje się również:

 • park linowy (Dąbrowa Leśna, ul. Łyżwiarska),
 • wakepark (Wakepark Łomianki, Dziekanów Polski, ul. Rolnicza), z dwoma torami: dla początkujących i zaawansowanych miłośników pływania na wakeboardzie.

Do aktywności fizycznej zachęcają wspomniane wcześniej liczne ścieżki piesze oraz rowerowe. Pełnią one nie tylko funkcję rekreacyjną, ale również stanowią alternatywę dla komunikacji samochodowej. Żeby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców do wędrówek, miasto uruchomiło interaktywną mapę szlaków turystycznych. Jest ona dostępna online i swoim zasięgiem obejmuje całą gminę Łomianki.

Ponadto, miasto inwestuje również w tereny zielone znajdujące się w jego granicach administracyjnych, czego przykładami są:

 • zielony skwer przy al. Chopina, oddany do użytku w 2020 r.,
 • Park Miejski przy ul. Fabrycznej – to atrakcyjny teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci, gdzie w ramach projektu „Miasto z klimatem” zbudowano zielono-niebieską infrastrukturę.

W Łomiankach prężnie działają również kluby i stowarzyszenia sportowe, które nie tylko oferują płatne zajęcia, ale również są organizatorami bezpłatnych wydarzeń, w których udział może wziąć każdy mieszkaniec gminy. Oto wybrane podmioty

 • Klub Sportowy „Łomianki”,
 • Łomiankowski Klub Sportów Walki KOBRA,
 • SZERMIERZ Łomianki,
 • Centrum Tańca „SWING”,
 • Stowarzyszenie Akademia Siatkówki Łomianki,
 • Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego,
 • Frajda Tenis Club Łomianki,
 • Stowarzyszenie Popularyzacji Tenisa Stołowego „PRO FUTURO”,
 • Fundacja Promocji Rekreacji „KIM”.

Jak więc widać, Łomianki zapewniają dostęp do dobrej bazy sportowo-rekreacyjną. Dzięki niej z różnorodnych aktywności fizycznych mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku. Dzięki temu miasto spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników sportu i rekreacji. Nic więc dziwnego, że chętnie wybierają oni zlokalizowane tutaj mieszkania i segmenty. Łomianki – z uwagi na swoje położenie – stanowią również świetną bazę wypadową dla wielbicieli wędrówek po Puszczy Kampinoskiej.

Kultura i rozrywka w Łomiankach – oferta dla każdego

Żeby skorzystać z atrakcyjnej oferty kulturalnej, wbrew pozorom wcale nie trzeba jechać do Warszawy. Łomianki mają bowiem sporo do zaoferowania w tym względzie. Oto najważniejsi inicjatorzy wydarzeń kulturalno-rozrywkowych

 1. Centrum Kultury w Łomiankach. Jest organizatorem zajęć nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Działa tutaj Klub Seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także klub literacki. Dorośli mogą wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach tanecznych i plastycznych, a także rozpocząć naukę języków obcych.
 2. Biblioteka Główna w Łomiankach. Oprócz wspomnianych Willi ŚMIESZNOTKA i MULTISFERY znajduje się tu także BIBLISFERA, czyli strefa łącząca dział książek dla dorosłych, kącik prasowy oraz czytelnię naukową.
Ośrodek sportowy z basenem w Łomiankach

Biblioteka Główna zapewnia mieszkańcom swobodny dostęp do księgozbioru, dzięki czemu jest świetnym miejscem relaksu dla czytelników. Działa tu również Dyskusyjny Klub Książki, a Biblioteka jest organizatorem ciekawych zajęć. Warto nadmienić, że na terenie gminy Łomianki zlokalizowane są dwie filie Biblioteki – w Dziekanowie Nowym oraz Dąbrowie.

 1. Dom Spotkań Sąsiedzkich. To świetlica miejska w Burakowie (osiedle Łomianek), gdzie organizowane są różne zajęcia, m.in. umuzykalniające dla dzieci czy też warsztaty jogi i nordic walkingu dla wszystkich. Odbywają się tu również spotkania Łomiankowskiego Koła Brydżowego i turnieje brydżowe.

Ciekawą atrakcją Łomianek jest przeprawa przez Wisłę promem Turkawka. Kursuje on między Łomiankami a Nowodworami (dzielnica Warszawy). Co ważne, przejazd promem jest bezpłatny. W miesiącach letnich w łomiankowskich sołectwach organizowane są pikniki (dożynki), w których udział może wziąć każdy.

Mieszkańcy miasta i gminy cenią również inicjatywę Otwarte Ogrody Artystów Dąbrowy. To cykl spotkań z artystami i ich sztuką (pracami malarskimi, rzeźbą, fotografią, rękodziełem). Wydarzenie jest organizowane co roku.

Co więcej, miasto i gmina Łomianki podejmuje szereg inicjatyw, które mają na celi promocję zdrowego stylu życia. W roku 2021 mieszkańcy mieli okazję skorzystać z bezpłatnych rejsów po Jeziorze Dziekanowskim. Organizowane były one przez Stowarzyszenie JachtKlub Łomianki, a gmina współfinansowała wydarzenie.

Chociaż pod względem oferty kulturalno-rozrywkowejŁomianki nie są w stanie konkurować z Warszawą, nie oznacza to, że nie mają nic do zaoferowania swoim mieszkańcom. To jeszcze jeden walor, który sprawia, że dom lub mieszkanie w Łomiankach wydają się niezwykle kuszącą perspektywą.

Komunikacja miejska w Łomiankach

Kolejnym atutem Łomianek jest własnakomunikacja miejska. W jej ramach działają trzy linie (nr 1: Dziekanów Leśny-Buraków-Dąbrowa, nr 2: Kiełpin-Łomianki, nr 3 Dziekanów: Leśny-Izabelin Dziekanówek). Przejazd nimi jest bezpłatny, co zachęca mieszkańców do pozostawienia samochodów w garażach.

Na obszarze gminy kursują również autobusy ZTM w Warszawie, co zapewnia dobrą komunikację ze stolicą. Od 2018 r. Łomianki należą do 1 strefy biletowej stołecznej komunikacji miejskiej. Ich mieszkańców obowiązują więc takie same rodzaje i ceny biletów co warszawiaków. Żeby dojechać do stolicy, mieszkańcy Łomianek mogą skorzystać z jednej z 5 linii autobusowych:

 • linia 110 – kursuje na trasie C.H. Łomianki-Metro Marymont,
 • linia 150 – kursuje z Dziekanowa Leśnego do Metra Młociny (plus 3 dodatkowe kursy w godzinach porannych do Metra Marymont),
 • linia 250 – kursuje na trasie Dąbrowa Zachodnia-Metro Młociny,
 • linia 750 – to linia strefowa kursująca z Dębiny przez Palmiry, Izabelin Dziekanówek i Łomianki do Metra Młociny
 • linia N56 – to linia nocna kursująca na trasie Dziekanów Leśny-Metro Młociny.

Przez miasto (i gminę) Łomianki przebiega również linia uzupełniająca L-7. Kursuje ona z Dziekanowa Leśnego do Ożarowa Mazowieckiego (Starostwo).

Dobrze rozwinięty system komunikacji publicznej sprawia, że mieszkańcy nie mają większych problemów z dotarciem do najważniejszych punktów miasta (gminy). W efekcie mogą szybko załatwić sprawy urzędowe czy też zrobić zakupy. To kolejny czynnik, który sprawia, że mieszkania i domy na sprzedaż w Łomiankach cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Łomianki – ochrona zdrowia

Potencjalni nabywcy mieszkań w Łomiankach analizują również funkcjonujący w mieście sektor ochrony zdrowia. Opiekę zdrowotną w Łomiankach świadczy kilka przychodni, które funkcjonują jako ośrodki POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) dla osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, a jednocześnie świadczą usługi prywatne. To m.in.:

 • Przychodnia Łomianki SPZZLO Warszawa-Żoliborz (ul. Szpitalna),
 • Przychodnia Lekarska Przy Polmo Łomianki S.A. (ul. Warszawska 31),
 • Centrum Medyczne CMP (ul. Warszawska 55),
 • Centrum Medyczne ROYALMED (ul. Wiślana).
Przychodnia w Łomiankach

W efekcie w Łomiankach nie brakuje specjalistów. Wśród dostępnych lekarzy wymienić można m.in. alergologa, dermatologa, logopedę, neurologa, pediatrę czy też okulistę. Na terenie gminy (w Dziekanowie Leśnym) mieści się również Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy. Nocną pomoc medyczną świadczy NZOZ Łomianki, znajdujący się przy ul. Warszawskiej 31. W mieście działają również gabinety stomatologiczne, a także optyk, zakład rehabilitacji oraz zakład medycyny estetycznej.

Dobry dostęp do usług z zakresu ochrony zdrowia i bliskość placówek to główne atuty Łomianek, które czynią mieszkanie tutaj jeszcze bardziej atrakcyjnym. Niestety, terminy leczenia NFZ bywają odległe, jak w przypadku całego kraju. Dlatego swoje trzeba odczekać.

Zakupy w Łomiankach – gdzie je robić?

Napływ ludności sprawił, że w Łomiankach nastąpił wzrost drobnej przedsiębiorczości. Bardzo dobrze rozwinięty sektor małych i średnich firm sprawia, że mieszkańcy miasta nie mają żadnych problemów z zakupem potrzebnych produktów. W Łomiankach działają m.in.:

 • hipermarket Auchan,
 • supermarket Carrefour, MarcPol,
 • dyskonty, np. Biedronka i Lidl,
 • markety – NETTO, Top Market,
 • sklepy spożywcze – Żabka, ABC, Lewiatan,
 • sklepy wędliniarskie,
 • sklepy rybne,
 • warzywniaki.
Sklep w Łomiankach

W mieście znajduje się również bazar GS, gdzie można dostać świeże warzywa i owoce. Miłośnicy żywności ekologicznej i BIO z pewnością docenią fakt, że na terenie Łomianek działa internetowy targ żywności lokalnej. W ramach inicjatywy zamówione produkty spożywcze są dostarczane wprost pod drzwi kupującego. Co ważne, pochodzą one od gospodarstw rolnych położonych nie dalej niż 60 km od Warszawy.

W Łomiankach działa także galeria handlowa (przy ul. Brukowej 25), w której znajduje się wiele sklepów i punktów usługowych. Można tutaj zrobić zakupy spożywcze, jak i smacznie zjeść. Mieści się tutaj m.in. apteka, drogerie, jubiler, a także biuro podróży. Nie brakuje również sklepów z odzieżą i elektroniką. Kolejne centrum handlowe (Łomianki Park/Prochownia Łomianki) jest zlokalizowane przy ul. Warszawskiej (Kiełpin).

Na terenie miasta i gminy Łomianki działa wiele ciekawych miejsc, które oferują niepowtarzalne produkty i wyjątkową atmosferę. Zaliczyć można do nich m.in.

 • Palarnię kawy Harmonia Coffee Roasters,
 • Tradycyjną piekarnię Piwoński,
 • Manufakturę czekolady.

Na tym jednak nie koniec. To właśnie w Łomiankach wytwarzane są unikatowe na skalę krajową nalewki (Nalewki Staropolskie), konfitury (Towary niezwykłe), oleje (Tłoczenie na życzenie) i wyroby ceramiczne (Wytwórnia Kształtu).

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przeprowadza się z Warszawy do Łomianek. Nie dość, że w cenie warszawskiego mieszkania mogą tu kupić atrakcyjny dom wolnostojący, położony w spokojnej okolicy, to jeszcze mają dostęp do wysokiej jakości produktów.

Podwarszawskie Łomianki – oferta restauracyjna i usługowa

W mieście działają kawiarnie, cukiernie, a także smaczne restauracje. Oprócz pizzerii, trattorii i lokali oferujących obiady domowe znajdują się tu również knajpki serwujące sushi, a także fast foody (kebab, kurczak z rożna, burgery). Szybki posiłek dostanie się chociażby w łomiankowskiej galerii handlowej. W mieście nie brakuje również miejsc, gdzie można zjeść romantyczną kolację.

Centrum handlowe w Łomiankach

W Łomiankach znajduje się wszystko, co potrzebne do wygodnego życia – sklepy, restauracje i punkty usługowe. Bez trudu wymienisz tu opony, naprawisz samochód czy też kupisz kwiaty. W mieście nie brakuje również zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Działają tu oddziały banków, placówki pocztowe, sklepy zoologiczne, zakłady pielęgnacji dla zwierząt (np. psi fryzjer), a także gabinety weterynaryjne. Jeśli więc chcesz mieć atrakcyjnie zlokalizowany dom, Łomianki będą świetnym wyborem. Oferują bowiem wygodny dostęp do różnorodnych usług.

Miasto i gmina Łomianki – co warto zobaczyć?

Zarówno w mieście, jak i na terenie gminy Łomianki zlokalizowanych jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Wśród nich znajdują się miejsca pamięci narodowej. Upamiętniają one m.in. ofiary hitlerowców i żołnierzy poległych podczas II Wojny Światowej i najczęściej przyjmują formę obelisków, płyt nagrobnych oraz krzyży.

Miejsca spacerowe w Łomiankach

Co więcej, na terenie gminy można również podziwiać budynki historyczne wpisane do rejestru konserwatorskiego:

 • parterowy dworek z początku XX wieku – mieści się w Łomiankach przy ul. Racławickiej. To dawny dom rodziny Mokólskich, który powstał w 1935 roku,
 • „Łukaszówek” – jest położony w Dąbrowie Leśnej przy ul. Pionierów. Miał się w nim mieścić pensjonat dla Stowarzyszenia Urzędników Państwowych RP, jednak historia zdecydowała inaczej. Na początku służył jako miejsce kwaterunku wojsk polskich, a później niemieckich. Następnie przekształcono go w szpital, a po II wojnie światowej w dom dziecka. Obecnie „Łukaszówek” pełni funkcję budynku komunalnego,
 • willa z lat 30. XX wieku – jest zlokalizowana w Dąbrowie Leśnej przy ul. Dolnej.

Na granicy Dziekanowa Leśnego i Puszczy Kampinoskiej zlokalizowany jest cmentarz protestancki. Niedawno przeszedł on renowację i został udostępniony zwiedzającym. Chociaż Łomianki nie mogą się pochwalić wieloma zabytkami, nie oznacza to, że nie mają nic do zaoferowania. W najbliższych latach władze zamierzają wykreować centrum z atrakcyjną przestrzenią publiczną, które będzie skupiać mieszkańców. W Dąbrowie natomiast ma powstać jodowa tężnia solankowa. Ma ona służyć nie tylko polepszeniu zdrowia, ale i integracji.

W Łomiankach działają 4 parafie rzymskokatolickie – trzy w mieście (pw. św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, pw. św. Marka Ewangelisty, pw. św. Marceliny Darowskiej) oraz w Dziekanowie Leśnym (pw. Matki Bożej Królowej Rodzin). W Kiełpinie powstała również półpubliczna kaplica bł. Damiana.

Mieszkania i domy w Łomiankach – bezpieczeństwo i miłe sąsiedztwo

Mieszkańcy Łomianek podkreślają, że czują się tutaj bezpiecznie. To zasługa m.in. dosyć zwartej, regularnej zabudowy, która skutecznie odstrasza złodziei i wandali. Ludzie najczęściej się znają, dzięki czemu są w stanie rozpoznać intruzów. Miasto konsekwentnie inwestuje również w monitoring, co pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa. Komisariat Policji jest zlokalizowany przy ul. Warszawskiej, a Ochotnicza Straż Pożarna mieści się przy ul. Wiejskiej w Łomiankach i ul. Rolniczej w Dziekanowie Polskim.

Dodatkowym atutem Łomianek jest miłe sąsiedztwo. Niska zabudowa sprzyja tworzeniu się sąsiedzkich wspólnot i przyjacielskich więzi, co zwiększa komfort życia. Poczucia przynależności do lokalnej społeczności nie da się bowiem przecenić. Nic więc dziwnego, że rynek mieszkaniowy tak dynamicznie się tutaj rozwija. Dom, mieszkanie, a może segment? Łomianki mają to wszystko.

Tereny spacerowe w Łomiankach

Łomianki – rynek pierwotny. Jakie mieszkania i domy są dostępne?

Atrakcyjne ceny nieruchomości sprawiają, że mieszkania i domy w Łomiankach cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki rozbudowanej ofercie deweloperów każdy jest w stanie znaleźć tutaj idealne lokum.

Osiedle Łomianki
 1. Domy. Łomianki – dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu i dostępności atrakcyjnych cenowo gruntów – stanowią idealne miejsce do budowy domu. Zapewniają ciszę, spokój i prywatność, a oferta deweloperów jest na tyle rozbudowana, że każdy zainteresowany bez trudu znajdzie wymarzone lokum. Wśród najchętniej poszukiwanych opcji wymienić można:
  • dom wolnostojący – zapewnia największy stopień prywatności i swobody,
  • dom w zabudowie bliźniaczej – gwarantuje mniej prywatności i swobody od domu wolnostojącego, jednak najczęściej jest od niego tańszy. Zazwyczaj projektowany jest w taki sposób, aby do minimum zredukować uciążliwość sąsiedztwa,
  • segment – mieści się w zespole przylegających do siebie lokali. Łączy w sobie zalety mieszkania w bloku i w domu. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sąsiedztwo innych, a jednocześnie szukają lokum taniego w eksploatacji.

Niezależnie od typu domy w Łomiankach cieszą się dużym zainteresowaniem. Najczęściej bowiem są usytuowane na pięknej działce, w otoczeniu zieleni. To przestronne lokale, które zapewniają wygodną przestrzeń do mieszkania. Zazwyczaj znajdują się w niskiej zabudowie, co zapewnia kameralność i więcej spokoju.

Niewątpliwym atutem domów i segmentów w Łomiankach jest własny ogród. Odpowiednio urządzony będzie stanowić świetne miejsce do wypoczynku i rozrywki dla całej rodziny.

 1. Mieszkania. Łomianki to miejscowość, gdzie do użytku oddawane są nie tylko domy, ale i mieszkania. W odróżnieniu jednak od innych miast satelickich stolicy osiedla mieszkaniowe stanowią tutaj dosyć zwartą sieć. Nowo wybudowane lokale kuszą nie tylko atrakcyjną ceną, ale również dużym metrażem. Na potencjalnych mieszkańcach wrażenie robi także praktyczny rozkład pomieszczeń, dzięki któremu każdy członek rodziny ma swoją przestrzeń.

Mieszkania na sprzedaż w Łomiankach urzekają urokliwym sąsiedztwem. Są położone w niedalekiej odległości od atrakcyjnych terenów rekreacyjnych i punktów handlowo-usługowych, co zapewnia wysoki komfort życia. Oferują również szereg udogodnień, w tym podziemne parkingi, windy, monitoring.

Powstające w Łomiankach osiedla mieszkaniowe mają kameralny charakter. Dobrze więc wpisują się w otaczający ich krajobraz, co zapewnia spójność architektoniczną.

Popyt na mieszkania i domy w Łomiankach nieustannie rośnie. Wbrew pozorom to zasługa nie tylko atrakcyjnych cen nieruchomości i bliskości Warszawy. Miasto (i gmina) dynamicznie się rozwijają, czego efekty widać gołym okiem. Przeprowadzane inwestycje i działania przekształcają Łomianki w przestrzeńprzyjazną mieszkańcom. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób pragnie osiedlić się tutaj na stałe.

Tani dom lub mieszkanie – Łomianki i ceny nieruchomości

Za jeden z głównych atutów Łomianek uznaje się atrakcyjne ceny nieruchomości. Średnia cena mieszkania w mieście wynosi ok. 5300 zł/mkw. Takich kwot próżno szukać na warszawskim rynku, chyba że na obrzeżach stolicy.

Oczywiście, w ofercie deweloperów z Łomianek znaleźć można zarówno tańsze, jak i droższe mieszkania, segmenty oraz wolnostojące domy. Wiele zależy bowiem od rodzaju materiałów użytych podczas budowy i standardu wykończenia. Żeby zachęcić do kupna nieruchomości w Łomiankach, niektórzy deweloperzy oferują miejsca parkingowe lub komórki lokatorskie w cenie lokalu.

Nie tylko ceny nieruchomości, ale również czynsze administracyjne czy też opłaty za wywóz śmieci są niższe niż w Warszawie. W efekcie mieszkania i domy w Łomiankach są tańsze w eksploatacji, co stanowi dodatkową zachętę.

Apartamenty Baczyńskiego w Łomiankach

Łomianki – wyzwania komunikacyjne i bezpieczeństwo na drogach

Jak większość miast aglomeracji warszawskiej także i Łomianki borykają się z wyzwaniami komunikacyjnymi. Z uwagi na niższe niż w stolicy ceny nieruchomości i atrakcyjną lokalizację do miasta napływa coraz więcej mieszkańców. W efekcie na drogach można zaobserwować wzmożony ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu. Prowadzi to do powstawania korków, które są uciążliwe.

Żeby udrożnić ruch na ulicach, władze miejskie i gminne inwestują w infrastrukturę drogową. W 2021 r. udało się ukończyć kompleksowe rozbudowy ulic: Wspólnej i Krzyczkowskiego oraz remont ulicy Ogrodowej wraz z chodnikiem.

Modernizacje są niezbędne. Podobnie jak inwestycje zwiększające bezpieczeństwo na drogach. W tym celu już podjęto wiele działań. Władze konsekwentnie montują oświetlenie, malują ulice i przejścia dla pieszych, remontują nawierzchnie, a także wznoszą progi zwalniające oraz budują nowe chodniki.

Łomianki: domy, segmenty i mieszkania –  czy warto? Podsumowanie

Wbrew pozorom atrakcyjne ceny mieszkań to niejedyny powód, dla którego w Łomiankach osiedla się tak wiele osób. Wśród najważniejszych atutów miasta, które przyciągają nowych mieszkańców, wymienić można:

 •       sąsiedztwo atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych,
 •       położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy,
 •       ciekawa oferta sportowa i kulturalna,
 •       liczne inwestycje oświatowe,
 •       dobrze rozwinięty system komunikacji publicznej.

Wszystko to sprawia, że mieszkania i domy w Łomiankach cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi i osób, które mają dosyć zgiełku stolicy, jednak nie chcą całkowicie rezygnować z jej zalet, np. wyższych zarobków czy też rozbudowanej oferty rozrywkowej.

Na powyższej liście zalety Łomianek się jednak nie kończą. Mieszkańcy zwracają uwagę na dobrze prosperującą gospodarkę odpadami i wydajne systemy elektroenergetyczny i gazowniczy. Podkreślają, że zarówno miasto, jak i gmina intensywnie się rozwijają, a władze samorządowe podejmują szereg działań, których celem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców. Wiele jest jeszcze do zrobienia, jednak zmiany widać gołym okiem. Nic więc dziwnego, że swoje inwestycje zlokalizował tu już niejeden deweloper.

Łomianki to świetne miejsce do zamieszkania. Dlaczego? Znajduje się tutaj wszystko, co potrzebne do komfortowego życia – sklepy, restauracje, atrakcyjne tereny zielone, rozwinięta baza rekreacyjno-sportowa, ciekawa oferta kulturalna. Na dodatek wszędzie jest blisko – do żłobka, szkoły, urzędu.

Za największy minus mieszkańcy uznają dojazdy do i z Warszawy, które zwłaszcza w godzinach szczytu mogą się przedłużać. Zakorkowane ulice prowadzące do stolicy to problem, z którym borykają się nie tylko Łomianki, ale i większość miast aglomeracji warszawskiej.

W przypadku Łomianek jednym ze sposobów na ich rozwiązanie jest budowa połączenia tramwajowego z Warszawą. Rozmowy w tej sprawie ze stołecznym ratuszem cały czas trwają. Taka inwestycja zdecydowanie podniosłaby komfort życia mieszkańców Łomianek, dlatego jej zwolenników nie brakuje.

Mieszkania i domy w Łomiankach kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale i niepowtarzalną lokalizacją, na którą składa się wiele, w tym m.in. bliskość Warszawy, dostępność terenów zielonych i rekreacyjnych, przyjazne sąsiedztwo, ciekawa oferta sportowa, kulturalna i rozrywkowa. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przybywa osób, które postanawiają osiedlić się tutaj na stałe. Łomianki stanowią bowiem świetne miejsce do życia.

apartament a mieszkanie co je odroznia od siebie

Apartament a mieszkanie – co je odróżnia od siebie?

Utrzymujące się od lat na bardzo wysokim poziomie zainteresowanie nowymi mieszkaniami zachęca deweloperów do ciągłego poszerzania swoich ofert. Proponują oni lokale o różnym metrażu, a także przygotowują inwestycje w nowych miejscach, coraz częściej rezygnując z zatłoczonym miast na rzecz mniejszych ośrodków. W wielu przypadkach wiąże się to nawet ze zmianą nazwy nieruchomości. Mieszkania zastępowane są przez apartamenty, które mają stanowić dodatkową zachętę dla potencjalnych klientów. Czym jednak różnią się one od siebie?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie z komorka lokatorska dlaczego warto

Mieszkanie z komórką lokatorską – dlaczego warto?

Choć w tak zwanym „starym budownictwie” dodatkowa przestrzeń w postaci piwnic i strychów, z której mogli korzystać mieszkańcy, była czymś normalnym, obecnie sytuacja ta wygląda nieco inaczej. Funkcję tego typu miejsc przejęły komórki lokatorskie, których jest znacznie mniej. W przypadku wielu inwestycji dostęp do nich mają tylko wybrani właściciele mieszkań, którzy zdecydowali się na dodatkowy wydatek. Z tego powodu warto się zastanowić, czy jest to rzeczywiście opłacalne.

CZYTAJ WIĘCEJ
kartka aktualnosci

Wesołych Świąt!

Naszym Klientom, Partnerom, Przyjaciołom i ich rodzinom życzymy Wesołych Świąt oraz odpoczynku od codziennych obowiązków i serdecznie chwil w gronie bliskich.

CZYTAJ WIĘCEJ
zakup mieszkania od dewelopera najwieksze zalety

Zakup mieszkania od dewelopera – największe zalety

Lokalizacja, metraż, układ pomieszczeń czy też usytuowanie względem stron świata to tylko wybrane aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania. Istotną kwestią jest również to, z jakiego rynku pochodzi lokum. Co przemawia na korzyść rynku pierwotnego? Jakie najważniejsze zalety płyną z zakupu mieszkania od dewelopera?

CZYTAJ WIĘCEJ
przeniesienie prawa wlasnosci mieszkania kiedy do niego dochodzi i na jakich zasadach

Przeniesienie prawa własności mieszkania – kiedy do niego dochodzi i na jakich zasadach?

W sieci pojawia się wiele wątpliwości odnośnie tego, kiedy osoba kupująca mieszkanie staje się jego faktycznym właścicielem. W grę wchodzą tu oczywiście kwestie prawne, które bywają niezwykle skomplikowane. W tego typu rozważaniach bardzo często wymieniane jest przeniesienie prawa własności nieruchomości. Na czym ono polega i czy ma zastosowanie również w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera? Kwestie te wyjaśniamy poniżej.

CZYTAJ WIĘCEJ
jak kupic mieszkanie tanie w utrzymaniu od czego zalezy wysokosc oplat

Jak kupić mieszkanie tanie w utrzymaniu? Od czego zależy wysokość opłat?

Osoby szukające nowego mieszkania już na początku analizowania dostępnych ofert zwracają uwagę na cenę interesujących ich nieruchomości. I trudno się temu dziwić, w końcu to właśnie ta kwestia w wielu przypadkach decyduje o ostatecznym wyborze. Należy jednak przy tym pamiętać, że koszt zakupu lokalu nie załatwia sprawy wydatków. Pod uwagę trzeba wziąć jeszcze jego utrzymanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
ekologia w budownictwie mieszkaniowym najnowsze trendy

Ekologia w budownictwie mieszkaniowym – najnowsze trendy

Ekobudownictwo to od pewnego czasu nie moda, a wręcz konieczność, podyktowana nie tylko obowiązującymi przepisami, ale również wciąż zwiększającą się świadomością społeczną. To klienci często wymuszają na deweloperach implementację technologii, które mają na celu zmniejszenie wpływu budynków wielorodzinnych na planetę. I słusznie. Jakie zatem rozwiązania są obecnie na topie? Sprawdźmy to!

CZYTAJ WIĘCEJ
obawiasz sie procedury kredytowej skorzystaj z darmowego doradztwa

Obawiasz się procedury kredytowej? Skorzystaj z darmowego doradztwa!

Mieszkanie na kredyt w 2023 roku to nadal podstawowa opcja dla wielu osób, które marzą o własnych czterech ścianach. Różnego rodzaju programy rządowe, a także akcje realizowane przez banki, zachęcają do tego, aby złożyć wniosek kredytowy. Zanim jednak to nastąpi, warto odpowiednio przygotować się do całej procedury. Nie musisz robić tego na własną rękę! Skorzystaj ze wsparcia specjalistów, do których dostęp zapewnia Ci deweloper Sławbud.

CZYTAJ WIĘCEJ
co to jest swiadectwo energetyczne kiedy deweloper powinien pokazac je klientowi

Co to jest świadectwo energetyczne? Kiedy deweloper powinien pokazać je klientowi?

Koszty związane z utrzymaniem mieszkania, a także opłatami za ogrzewanie oraz prąd, są dla klientów biur deweloperskich bardzo ważne. Szczególnie teraz, gdy ceny energii zmieniają się tak dynamicznie. W określeniu tego, jak drogie okaże się korzystanie z nieruchomości, pomoże Ci tak zwane świadectwo energetyczne. Warto wyjaśnić, co zawiera i w jakich sytuacjach możesz go otrzymać.

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie dla studenta wynajac czy kupic

Mieszkanie dla studenta – wynająć czy kupić?

Wyjazd na studia do innego miasta wiąże się nie tylko ze zrozumiałymi emocjami, ale także potrzebą załatwienia masy spraw, na czele z tą najważniejszą, a więc znalezieniem mieszkania. I choć większość uczelni oferuje miejsca w akademikach (niestety, przeważnie nie ma ich dużo, dostępne są ponadto tylko dla wybranych), wielu studentów (jak również rodziców) staje przed dylematem, czy lepiej wynająć, czy kupić mieszkanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
czym jest mieszkanie wielofunkcyjne jak je urzadzic

Czym jest mieszkanie wielofunkcyjne? Jak je urządzić?

Przez dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku mieszkaniowym, a także zakorzenioną już w pewien sposób kulturę pracy zdalnej, klienci biur deweloperskich coraz częściej szukają nieruchomości, które mogą spełniać co najmniej kilka funkcji. Na czym to polega i jak warto podejmować decyzje, by finalny zakup okazał się po prostu trafiony?

CZYTAJ WIĘCEJ
w jakich sytuacjach mieszkanie jest lepsze niz dom

W jakich sytuacjach mieszkanie jest lepsze niż dom?

To już postanowione! Przeprowadzasz się na „swoje”. Od razu jednak zderzasz się z dylematem, co wybrać. Mieszkanie? Czy może dom? To niełatwa decyzja, która może zaważyć na jakości całego Twojego przyszłego życia. Dlatego wymaga dokładnego rozważenia. Każda z przedstawionych opcji ma określone zalety i wady. W jakich sytuacjach to mieszkanie jest lepsze niż dom? Poznaj punkt widzenia, który ułatwi Ci podjęcie decyzji.

CZYTAJ WIĘCEJ
ceny mieszkan w 2023 r wzrosty raczej nieuniknione sprawdz dlaczego

Ceny mieszkań w 2023 r. – wzrosty raczej nieuniknione. Sprawdź dlaczego

Spowodowane niepewną sytuacją geopolityczną i rosnącą inflacją spowolnienie na rynku nieruchomości rodziło wiele pytań co do tego, jak będą kształtować się ceny mieszkań w 2023 roku. Choć część specjalistów wieszczyła spadki, rynek pozostał nieugięty – ceny nieruchomości nie zmalały. Wręcz odwrotnie. Przyjmuje się, że wzrost cen w 2023 r. są raczej nieuniknione. Z czego to wynika?

CZYTAJ WIĘCEJ
jak zaplanowac wykonczenie mieszkania

Jak zaplanować wykończenie mieszkania?

Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim to chętnie wybierana opcja m.in. za sprawą możliwości aranżacyjnych, jakie zapewnia. Kupując je, otrzymujesz niezagospodarowaną przestrzeń, którą możesz urządzić według indywidualnych potrzeb i własnego gustu. Jak zaplanować wykończenie mieszkania i osiągnąć efekt WOW? O czym pamiętać, aby uniknąć rozczarowań?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie i co working w jednym bloku

Mieszkanie i co-working w jednym bloku – czy takie rozwiązanie ma sens?

Nowe inwestycje deweloperskie nie tylko zapewniają wysoki komfort zamieszkiwania, ale również stawiają na nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich jest zarezerwowanie w bloku przestrzeni na co-working. Czy taka strefa ma szansę się przyjąć? Dlaczego rośnie zainteresowanie nabywców nieruchomościami, które umożliwiają mieszkanie i pracowanie w jednym bloku?

CZYTAJ WIĘCEJ
zalety mieszkania z aneksem kuchennym

Najważniejsze zalety mieszkania z aneksem kuchennym

Nowe mieszkania coraz rzadziej są wyposażone w osobną kuchnię. Jest to podyktowane zapotrzebowaniem rynkowym. Polacy bowiem coraz częściej poszukują otwartych przestrzeni, które łączą w sobie różne funkcje. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie mieszkaniami z aneksem kuchennym stale rośnie. Dlaczego to opcja warta rozważenia? Przedstawiamy najważniejsze korzyści.

CZYTAJ WIĘCEJ
rynek nieruchomosci w 2023

Jak rynek nieruchomości może kształtować się w 2023 roku?

Pandemia, wojna w Ukrainie, wysoka inflacja czy też ograniczona dostępność kredytów hipotecznych to tylko niektóre z czynników, które zatrzasnęły rynkiem nieruchomości w Polsce w ostatnich latach. Czy rok 2023 r. upłynie pod znakiem powrotu do normalności? Czy ceny mieszkań wzrosną? A może liczba zawieranych transakcji pozostanie na niezmienionym poziomie? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie dla pracujacych zdalnie

Mieszkanie dla osób pracujących zdalnie lub hybrydowo – na co zwrócić uwagę?

Wykonywanie obowiązków zawodowych zdalnie lub hybrydowo to rozwiązanie, które cenią sobie zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Żeby jednak było ono efektywne, a jednocześnie zgodne z duchem work&life balance, należy zadbać o odpowiednie warunki do pracy w domowym zaciszu. Czym więc powinno charakteryzować się mieszkanie dla osób, które pracują zdalnie lub hybrydowo? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

CZYTAJ WIĘCEJ
plan zagospodarowania przestrzenego

Plan zagospodarowania przestrzennego – o czym mówi? Dlaczego warto go sprawdzić przed zakupem nieruchomości?

Zakup mieszkania wiąże się z dużymi kosztami. Dla wielu osób jest to jedna z przełomowych decyzji w życiu. Nic więc dziwnego, że podchodzą do niej z ostrożnością i analizują różne kwestie. Przy wyborze nieruchomości warto zwrócić uwagę m.in. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jakie informacje zawiera? Przed czym analiza zawartych w dokumencie informacji może uchronić nabywcę?

CZYTAJ WIĘCEJ
Zakup mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera – co to jest rachunek powierniczy?

Chociaż dobra koniunktura na rynku nieruchomości stwarza korzystne warunki do rozwoju działalności deweloperskiej, upadki firm zajmujących się realizacją inwestycji budowlanych wciąż się zdarzają. Planując zakup lokum, potencjalny nabywca powinien więc liczyć się z ryzykiem bankructwa dewelopera. Na szczęście, jego interesy zabezpiecza rachunek powierniczy. Co to takiego? Jakie są podstawowe rodzaje rachunków powierniczych?

CZYTAJ WIĘCEJ
umowa przyrzeczona

Umowa przyrzeczona – co to jest? Jakie wywołuje skutki prawne?

Jedną z umów, którą sprzedawcy i nabywcy nieruchomości mogą między sobą zawierać, jest umowa przyrzeczona. Poprzedza ona finalizację transakcji i stanowi zabezpieczenie dla każdej ze stron. Jakie wywołuje skutki prawne? Kto pokrywa jej koszty? Kiedy warto ją podpisać? Na te oraz inne pytania związane z umową przyrzeczoną znajdziesz odpowiedź w artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
stan prawny nieruchomosci

Stan prawny nieruchomości – co sprawdzić przed zakupem?

Wybór nieruchomości to nie lada wyzwania, zwłaszcza jeśli potencjalni nabywcy zamierzają w niej spędzić resztę swojego życia. Wnikliwie więc analizują cenę, lokalizację, metraż oraz układ pomieszczeń, często nie zwracając należytej uwagi na stan prawny lokalu. Tymczasem jest on jednym z najważniejszych elementów, które należy sprawdzić przed zakupem mieszkania lub domu. Dlaczego ma tak ogromne znaczenie? Jak zweryfikować stan prawny nieruchomości?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie atrakcyjne cenowo

Gdzie szukać atrakcyjnych cenowo mieszkań?

Rosnące ceny nieruchomości w Warszawie sprawiają, że w stolicy coraz trudniej znaleźć tanie mieszkanie. Jeśli zależy Ci na jak najniższych kosztach zakupu lokum, warto rozszerzyć poszukiwania o miejscowości położone w jej niedalekim sąsiedztwie. Gdzie szukać atrakcyjnych cenowo mieszkań?

CZYTAJ WIĘCEJ
umowa rezerwacyjna mieszkania

Umowa rezerwacyjna – wszystko, co musisz wiedzieć

Szacunki nie pozostawiają złudzeń. W Polsce brakuje ok. 2 mln mieszkań. Popyt przewyższa podaż, co sprawia, że znalezienie własnego lokum to nie lada wyzwanie. Żeby nie stracić szansy na zakup wymarzonego „M”, wiele osób decyduje się na zawarcie umowy rezerwacyjnej. Czym właściwie ona jest? Jakie prawa gwarantuje potencjalnemu nabywcy? Co odróżnia ją od umowy przedwstępnej?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie z balkonem

Mieszkanie z balkonem – najważniejsze zalety

Przy wyborze mieszkania od dewelopera pod uwagę należy wziąć wiele kryteriów. Lokalizacja, metraż, układ pomieszczeń to tylko niektóre z elementów wymagających sprawdzenia. Dla wielu nabywców istotna jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie – czy do mieszkania przynależy balkon. Jakie są najważniejsze zalety takiej nieruchomości? Dlaczego mieszkanie z balkonem to dobra opcja?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie na przedmiesciach

Kupujesz nowe mieszkanie na przedmieściach? O tym musisz wiedzieć

Lokalizacja to jeden z tych czynników, na które potencjalni nabywcy mieszkania zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Część z nich wybiera przedmieścia. Przemawiają za tym m.in. niższe ceny nieruchomości, wolniejsze tempo życia i wizja mniej zakorkowanych ulic. O czym jednak warto wiedzieć, kupując nowe mieszkanie na obrzeżach dużego miasta? Co sprawdzić, by dokonać dobrego wyboru lokalizacji?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie dla studenta

Mieszkanie dla studenta – jak wybrać? Co jest najważniejsze?

Rozpoczęcie studiów to dla wielu młodych ludzi pierwszy krok w dorosłość. Opuszczają dom rodzinny i zaczynają żyć na własny rachunek. Mogą robić to w akademiku, wynajętej kwaterze lub we własnym mieszkaniu. Nie da się ukryć, że ostatnie rozwiązanie wydaje się najkorzystniejsze. Pozostaje jednak pytanie, jaki lokal wybrać i na co zwrócić uwagę podczas analizy oferty rynkowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
korzysci mieszkania w bloku

Największe korzyści mieszkania w bloku

Z badań wynika, że aż 40 proc. Polaków mieszka w blokach na osiedlach mieszkaniowych. Wielopiętrowe budynki mieszkalne to wyznaczniki miejskiego krajobrazu. Co rusz powstają nowe inwestycje, a lokal wyprzedają się na pniu. Co sprawia, że mieszkanie w bloku cieszy się tak dużym uznaniem? Jakie są jego największe korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ
Zakup mieszkania od dewelopera 1

Na czym polega bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu?

Zakup mieszkania od dewelopera wymaga sporządzenia umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Jej zapisy dotyczące bezobciążeniowego wyodrębnienia lokalu nie zawsze są do końca zrozumiałe dla nabywców i budzą mieszane odczucia. O co właściwie chodzi? Na czym polega bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu? Czy jest ono korzystne dla kupujących, czy może nie?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotolia 69128944 Subscription Monthly M

Najważniejsze formalności związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. Wielu inwestorom wydają się one bardzo skomplikowane. W rzeczywistości jednak są to jasne procedury, które należy wykonać w określonej kolejności, tak aby każda ze stron umowy kupna-sprzedaży mogła zabezpieczyć swoje interesy. O jakich formalnościach powinna pamiętać osoba, która kupuje mieszkanie od dewelopera za gotówkę, a o jakich osoba finansująca zakup nieruchomości kredytem hipoteczny?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle sloneczna

Czy warto kupić mieszkanie na nowym osiedlu mieszkaniowym?

Otoczenie mieszkania wpływa nie tylko na jego wartość, ale i komfort życia. Nic więc dziwnego, że przy wyborze nieruchomości inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na sposób, w jaki osiedle mieszkaniowe zostało zaprojektowane. W końcu mają zamiar spędzić w danej lokalizacji większość swojego życia. Czy więc warto kupić lokum na nowym osiedlu mieszkaniowym? Jakie atuty ma ta opcja?

CZYTAJ WIĘCEJ
Lomianki 10 RGB color 0001

Segmenty pod Warszawą – dlaczego to dobry wybór?

Zakup nieruchomości na własność to wymagające zadanie. Liczyć należy się bowiem ze scenariuszem, że w danym lokum spędzi się kilkanaście lat, a nawet całe życie. Dlatego musi to być przemyślana decyzja, w ramach której zostaną uwzględnione nie tylko obecne, ale i przyszłe potrzeby. Gdzie więc zamieszkać? Czy segmenty pod Warszawą to dobry wybór? Jakie są ich największe przewagi nad mieszkaniami w stolicy?

CZYTAJ WIĘCEJ
Mieszkanie w Markach

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania poza Warszawą?

Wysokie ceny nieruchomości w stolicy sprawiają, że mieszkania poza Warszawą cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej decydują się na nie rodziny z dziećmi oraz osoby, które pracują zdalnie lub hybrydowo. Czy to wygodna opcja? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania poza stolicą?

CZYTAJ WIĘCEJ
Ideal Residence

Łomianki, Marki czy Białołęka – gdzie warto kupić mieszkanie?

O tym, że Warszawa jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestety, coraz wyższe ceny nieruchomości sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup mieszkania w stolicy. Wybór nabywców pada więc albo na położone dalej od centrum dzielnice, takie jak Białołęka, albo miasta aglomeracji warszawskiej – Łomianki i Marki. Dlaczego warto kupić mieszkanie w którejś z tych lokalizacji?

CZYTAJ WIĘCEJ
Osiedle NaturaLife Łomianki

Miasta w okolicach Warszawy, w których warto prowadzić biznes

Dynamicznie rozwijająca się Warszawa od lat okupuje wysokie miejsca w rankingach atrakcyjności biznesowej. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców wybiera właśnie stolicę jako miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że mniejsze miasta zlokalizowane w aglomeracji warszawskiej nie mają szans, by przyciągnąć biznes do siebie. W jakich miastach w okolicach Warszawy warto otworzyć firmę?

CZYTAJ WIĘCEJ
slwbs1

Mieszkanie lub dom w Markach – dlaczego warto? Co miasto ma do zaoferowania mieszkańcom? Przewodnik

Podwarszawskie Marki to jedno z pięciu miast w Polsce, do których najchętniej sprowadzają się nowi mieszkańcy. W rankingu popularności wyprzedziły je jedynie Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk. To robi wrażenie. Na zakup działki w mieście skusił się już niejeden deweloper. Marki mają bowiem ogromny potencjał. Z czego wynika tak ogromne zainteresowanie nieruchomościami w tym mieście? Czy to jedynie zasługa bliskości stolicy? Dlaczego warto tu zamieszkać?

CZYTAJ WIĘCEJ
nowe mieszkanie pod warszawa gdzie warto szukac

Tereny zielone w Markach. Żyj blisko natury

Bliskość terenów zielonych to dla wielu osób poszukujących własnego lokum istotny czynnik wpływający na wybór nieruchomości. Mieszkania w pobliżu parków i w otoczeniu zieleni najczęściej są droższe, a i tak rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Nic więc dziwnego, że popularność Marek jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania rośnie. Jakie tereny zielone są dostępne w mieście i nieopodal niego?

CZYTAJ WIĘCEJ
Kampinos w Łomiankach

Mieszkania i domy w Łomiankach – czy warto? Przewodnik po mieście

Bliskość stolicy sprawia, że podwarszawskie miejscowości dynamicznie się rozwijają i cieszą się rosnącym uznaniem wśród osób poszukujących własnego lokum. Jednym z miast, które w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, są Łomianki. Powoli zrywają one z wizerunkiem stołecznego satelity i przekształcają się w miejsce, w którym po prostu warto żyć. Co oprócz atrakcyjnych cen nieruchomości mają do zaoferowania swoim mieszkańcom?

CZYTAJ WIĘCEJ
Osiedle Natura Life

Osiedle NATURA LIFE – nowa inwestycja w Łomiankach

O tym, że najbliższe otoczenie ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego naszą najnowszą inwestycję zlokalizowaliśmy w malowniczym zakątku Łomianek, skąd zieleń ma się praktycznie na wyciągnięcie ręki. Atrakcyjne położenie to niejedyny atut Osiedla NATURA LIFE. Przekonaj się o tym już teraz.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mieszkania dla rodziny Łomianki

Najważniejsze zalety osiedli mieszkaniowych w Łomiankach

Rosnące ceny nieruchomości w stolicy sprawiają, że coraz więcej osób szukających własnego lokum kieruje uwagę na podwarszawskie miejscowości, gdzie mieszkania i domy są tańsze niż w Warszawie. Jedną z alternatyw, która ma sporo do zaoferowania mieszkańcom, jest malownicze miasto Łomianki. Jakie są najważniejsze zalety zlokalizowanych tam osiedli mieszkaniowych?

CZYTAJ WIĘCEJ
galeria polnocna

Mieszkania na Białołęce – dlaczego warto? Przewodnik po dzielnicy

Jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Warszawy. Białołęka, bo o niej mowa, przyciąga coraz więcej ludzi. Czy można upatrywać w niej swojego miejsca na ziemi? Co takiego ma do zaoferowania Białołęka? Mieszkania w atrakcyjnych cenach to wbrew pozorom niejedyny powód, dla którego dzielnica cieszy się rosnącą popularnością. Dlaczego warto tutaj zamieszkać? Komu Białołęka przypadnie do gustu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotolia 118161503 Subscription Monthly M

Dlaczego warto odwiedzić biuro sprzedaży Sławbud?

Mieszkania pod Warszawą z wielu względów okażą się świetnym wyborem, podobnie zresztą jak domy oraz segmenty. Zlokalizowane w spokojnej, zielonej okolicy, zapewniają wysoki komfort codziennego życia, a także łatwy dostęp do wszelkich korzyści, na jakie można liczyć żyjąc blisko stolicy. Szukasz właśnie takich nieruchomości? Jeśli tak, zapraszamy do biura sprzedaży Sławbud.

Współpraca z uznanym deweloperem sprawi, że proces poszukiwania i zakupu nowego lokalu okaże się znacznie łatwiejszy. To świetny sposób na to, aby przezwyciężyć wszelkie trudności formalne, jak również sfinalizować całą transakcję na dobrych warunkach.

CZYTAJ WIĘCEJ
Łomianki osiedle mieszkalne

Mieszkanie pod Warszawą w zielonej okolicy? Odwiedź dewelopera

Łatwy dostęp do terenów zielonych może w znaczący sposób wpłynąć na wartość nieruchomości. Okaże się on niezwykle korzystny także dla ich właścicieli – doskonale wiedzą o tym zwłaszcza rodziny z dziećmi. W jaki jednak sposób znaleźć takie mieszkanie? Najlepiej z pomocą dewelopera Sławbud.

Jest to najlepszy sposób na to, aby zakupić lokal, który spełnia kluczowe kryteria wyboru. Związane na przykład z atrakcyjną lokalizacją. Do tego dochodzą korzyści czysto praktyczne, dotyczące między innymi łatwiejszych formalności czy też pomocy w ramach procedury kredytowej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mieszkania dwupoziomowe na warszawskiej Białołęce

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że większy metraż zapewnia znacznie szersze możliwości aranżacyjne. Znosi on masę ograniczeń, ułatwia również realizację projektów nietypowych, związanych na przykład z wykorzystaniem masywnych mebli. Wszystko to zagwarantować mogą mieszkania dwupoziomowe, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością.

Między innymi dlatego tak często pojawiają się one obecnie w ofertach firm deweloperskich. Zakupić można je na przykład na warszawskiej Białołęce – w dzielnicy, która ma wiele do zaoferowania. Zarówno singlom, jak i rodzinom oraz osobom chcącym szybko i bezproblemowo dojeżdżać do centrum.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe mieszkania w Łomiankach? To się opłaca!

Dobra, szeroka oferta mieszkaniowa powinna być zróżnicowana pod względem nie tylko metrażu dostępnych nieruchomości, ale także ich ceny. Wszystko po to, aby Klienci mogli skorzystać z maksymalnej swobody wyboru. Takie możliwości zapewniają podwarszawskie Łomianki, cieszące się od pewnego czasu niesłabnącą popularnością.

Jedną z kluczowych zalet tej lokalizacji jest wysoka opłacalność inwestycji, jakie mogą zostać w niej zrealizowane. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę mieszkania znacznie większe od standardowych kawalerek, jak również lokale dwupoziomowe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego zakup nieruchomości od dewelopera to dobry pomysł?

Usługi o charakterze kompleksowym i fachowa pomoc profesjonalistów pozwala całkowicie skupić się na zakupie wymarzonej nieruchomości. Bez względu na to, czy ma być to mieszkanie, dom czy segment. Wszystko to zapewnić może ceniony deweloper. Białołęka, Marki i Łomianki to tylko niektóre obszary, na których jesteśmy w stanie zaoferować dostęp do bardzo szerokiej, zróżnicowanej oferty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Segmenty na Białołęce – dlaczego warto?

Dla osób wychowanych w domach jednorodzinnych segmenty stanowią świetną namiastkę swobody, jaką znają z dzieciństwa. Z tego samego powodu, bardzo często są one uznawane za alternatywę dla ciaśniejszych mieszkań. Zwłaszcza gdy są zlokalizowane w malowniczej okolicy, na przykład na Białołęce.

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW