Slawbud
Slawbud

Mieszkania na Białołęce – dlaczego warto? Przewodnik po dzielnicy

Jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Warszawy. Białołęka, bo o niej mowa, przyciąga coraz więcej ludzi. Czy można upatrywać w niej swojego miejsca na ziemi? Co takiego ma do zaoferowania Białołęka? Mieszkania w atrakcyjnych cenach to wbrew pozorom niejedyny powód, dla którego dzielnica cieszy się rosnącą popularnością. Dlaczego warto tutaj zamieszkać? Komu Białołęka przypadnie do gustu?

galeria polnocna

Warszawa: Białołęka – krótki rys historyczny

Białołęka to dawna wieś szlachecka, która istnieje od 1445 r. Jejlosy były burzliwe – przechodziła z rąk do rąk, a podczas bitwy o Warszawę w 1656 r. została spalona. W 1831 r. była świadkiem starcia pomiędzy polską armią a korpusem rosyjskim. W XIX wieku była częścią gminy Bródno, a na jej obrzeżach zaczęły stopniowo powstawać folwarki i osiedla.

W 1951 r. wraz z grupą innych wsi Białołęka została włączona do Warszawy. W 1994 r. w wyniku podziału administracyjnego dała nazwę gminie Warszawa-Białołęka. Zajmowała wówczas 15 proc. powierzchni miasta i stanowiła trzecią pod względem powierzchni gminę stołeczną. Rok 2002 przyniósł kolejny podział administracyjny, który przekształcił Białołękę w dzielnicę.

Obecnie Białołęka to druga pod względem wielkości dzielnica Warszawy (73,04 km2). Powierzchnią ustępuje jedynie Wawrowi (79,70 km2). Zagęszczenie ludności nie jest tu jednak duże (ok. 1768 os./km2.), co ucieszy osoby preferujące mniej zatłoczone lokalizacje. Podobnie jak Ursynów Białołęka uznawana jest za sypialnię stolicy. Jednak dzięki dynamicznemu rozwojowi powoli zrywa z tym wizerunkiem.

Liczba realizowanych w dzielnicy inwestycji mieszkaniowych rośnie z roku na rok. Swoje projekty lokuje tutaj praktycznie każdy liczący się w stolicy deweloper. Białołęka przyciąga dostępnością i atrakcyjną ceną gruntów. Wbrew jednak pozorom powstają tutaj nie tylko osiedla, ale i strefy przemysłu i usług, które generują miejsca pracy, oraz kameralne przestrzenie. Sprawdź, dlaczego warto tu zamieszkać.

Białołęka Warszawa – tereny rekreacyjne, które robią wrażenie

 

Leżąca w prawobrzeżnej części stolicy Białołęka stanowi najbardziej wysuniętą na północ dzielnicę Warszawy. Od południa graniczy ze stołecznym Targówkiem i Pragą Północ, od północy z gminami Jabłonna i Nieporęt, a od wschodu z Markami. Jej zachodnią granicę wyznacza Wisła, poprzez którą sąsiaduje z Bielanami i Łomiankami. Peryferyjne położenie dzielnicy nie każdemu może odpowiadać. Ma jednak swoje atuty.

Taka lokalizacja z jednej strony gwarantuje bowiem dostęp do udogodnień miejskich charakterystycznych dla dużych aglomeracji, a z drugiej zapewnia więcej ciszy i spokoju. Mieszkańcy Białołęki cenią sobie także bliskość atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Stanowią one nie lada gratkę zwłaszcza dla miłośników aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą.

Wśród pobliskich terenów rekreacyjnych na szczególne podkreślenie zasługuje:

 •       Zalew Zegrzyński – prowadzi do niego malownicza ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim, rozpoczynająca się przy ul. Marywilskiej. Nad zalew można dostać się także samochodem. To idealne miejsce nie tylko na krótką wycieczkę, ale i weekendowy wypad. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – i miłośnik beztroskiego wylegiwania się na plaży, i wielbiciel aktywnego wypoczynku nad wodą,
 •       Kanał Żerański – łączy Wisłę z Zalewem Zegrzyńskim. To świetne miejsce do rekreacji i wycieczek pieszych oraz rowerowych. Nad kanałem można uprawiać sporty wodne i wędkować. Odbywają się tutaj także zawody łodzi smoczych, a także regaty,
 •       Rezerwat Łęgi Czarnej Strugi – służy ochronie łęgów i nadrzecznych zarośli wierzbowych. Jest domem dla różnorodnych ssaków – dzików, saren, łosi, a także ptaków, w tym gatunków drapieżnych.

 

 •       rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie – obejmuje obszar wysp, łach, brzegów i wód płynących rzeki Wisły. Powstał w celu ochrony populacji i siedlisk ptactwa wodno-błotnego. Co ważne, przebywanie na terenie rezerwatu jest dozwolone tylko w miejscach do tego przeznaczonych,

 

rezerwat przyrody lawice kielpinskie

Białołęka – mieszkania w otoczeniu zielni

 

Cechą charakterystyczną Białołęki jest duża powierzchnia terenów zielonych. W badaniach opinii publicznej ponad połowa osób uznaje Białołękę za zieloną dzielnicę. Jej mieszkańcy mają do dyspozycji wiele parków, które pozwalają aktywnie spędzić czas, z czego najpopularniejsze to:

 

 •       Park Magiczna – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – i miłośnik błogiego lenistwa, i wielbiciel aktywnego wypoczynku, i starszy i młodszy,
 •       Park Picassa – pozwala wypocząć w niedalekim sąsiedztwie Wisły. Miejsce odpowiednie na rodzinny piknik, medytację w cieniu topoli czy też aktywny wypoczynek. Na mieszkańców Białołęki czeka również niewielka plaża nad Wisłą, znajdująca się nieopodal parku Picassa. Można tutaj wypocząć lub zagrać w siatkówkę,
park picassa

 

 •       Park Henrykowski – to idealne miejsce na rodzinny wypad. W otoczeniu zieleni można urządzić piknik lub pograć w badmintona. W parku znajduje się duży plac zabaw, boiska piłkarskie i miejsca do gry w ping-ponga. Organizowane są tutaj także seanse kina letniego na leżakach,
 •       Park Ceramiczna – jest wyposażony m.in. w mini siłownię, która stanowi nie lada gratkę dla miłośników aktywnego trybu życia. Dużą popularnością wśród mieszkańców cieszą się piłkarzyki, a także skałka do wspinaczki. W parku znajduje się również wybieg dla psów.
park henrykowski

Wspomnieć warto także Park Strumykowa oraz Bociani Zakątek. Mieszkańcy Białołęki wypoczywają również nad Wisłą.

 

Wzniesiony wzdłuż rzeki wał wiślany to popularna ścieżka nie tylko dla biegaczy oraz rowerzystów, ale i wielbicieli niespiesznych spacerów oraz nordic walkingu. Miłośnicy kontaktu z przyrodą docenią bliskość wspomnianego już rezerwatu przyrody Ławice Kiełpińskie.

wal wislany

 

Białołęka zapewnia dostęp do kilku lasów, z czego najpopularniejsze to:

 1.     Las Anecin. Można tutaj pospacerować po wydmach. Mieszkańcy dzielnicy wykorzystują go także do biegania.
 2.     Las w Choszczówce. To idealne miejsce dla osób szukających chwili wytchnienia. Można tu głęboko odetchnąć i posmakować ciszy.
 3.     Las Dąbrówka. Służy nie tylko do rekreacji i wypoczynku. Oddziela również zabudowania od uruchomionej w 1991 r. oczyszczalni ścieków „Czajka”.

 

las choszczowka

Białołęka rozwija się pod wieloma względami. Boom mieszkaniowy sprawił, że władze dzielnicy dostrzegły konieczność inwestowania w infrastrukturę rekreacyjną. W ciągu najbliższych lat na terenie Białołęki (a konkretnie na zachodnim nabrzeżu kanału Żerańskiego) ma powstać nowy park (Park Żerański) z siecią dróg rowerowych, ekologicznym placem zabaw,  siłownią i strefą dla psów.

Swoim zasięgiem park będzie obejmować 13 hektarów. Według założeń władz otaczać go ma dużo naturalnej zieleni, dzięki czemu mieszkańcy zyskają atrakcyjną przestrzeń do rekreacji i relaksu. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej została już podpisana przez Zarząd Zieleni.

 

W ostatnim czasie znaczenie terenów rekreacyjnych wzrosło. Zielona okolica to pożądane dobro na rynku nieruchomości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi zwraca na nią uwagę, kupując mieszkanie.

 

Białołęka ma tę zaletę, że jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Bliskość parków, lasów oraz łąk stwarza mieszkańcom dzielnicy optymalne warunki do wypoczynku i rekreacji.

zielona okolica

Nowe mieszkania – Białołęka dla miłośników sportu

 

Białołęka ma wiele do zaoferowania zwłaszcza osobom, dla których aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu. Przez dzielnicę przebiega ok. 40 km ścieżek rowerowych. Wspomniana już trasa prowadząca do Zalewu Zegrzyńskiego uznawana jest za jedną z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Warszawie. Inne popularne trasy rowerowe prowadzą:

 •       wzdłuż ul. Modlińskiej,
 •       wzdłuż Trasy Mostu Marii Curie-Skłodowskiej,
 •       od ul. Światowida, przez ul. Poetów, aż do ul. Modlińskiej.

Ponadto, w ciągu najbliższych lat radni dzielnicy chcą wybudować kilka kilometrów nowych ścieżek rowerowych, w tym w kierunku Nieporętu. Ma ona uzupełnić wspomnianą już trasę wzdłuż Kanału Żerańskiego.

 

Wspomniany wcześniej atut dzielnicy – bliskość terenów rekreacyjnych – stanowi główną zachętę do mieszkania na Białołęce dla osób aktywnych fizycznie. Myli się jednak ten, kto myśli, że na terenie dzielnicy o zdrowie, kondycję i sylwetkę można dbać wyłącznie na zewnątrz. Mieszkańcy mogą bowiem skorzystać z rozbudowanej oferty fitness clubów, zarówno sieciowych jak i bardziej kameralnych.

 

fitness club bialoleka

Na Białołęce można grać w tenisa oraz squasha, pływać na pływalni (Basen BOS), trenować sporty walki, uprawiać crossfit, tańczyć, a nawet jeździć konno. Oferta sportowa jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie aktywność dostosowaną do swoich preferencji i potrzeb.

 

sqash bialoleka

Na mapie dzielnicy wyróżniają się zwłaszcza dwa punkty:

 

 •       Białołęcki Ośrodek Sportu. To sportowa mekka Białołęki. Nowoczesne centrum rekreacyjno-sportowe tak naprawdę działa w trzech lokalizacjach – przy ul. Strumykowej, przy ul. Światowida i sezonowo przy ul. Picassa. Oprócz wspomnianej pływalni obiekt zapewnia dostęp do hal sportowych, boisk piłkarskich, kortów tenisowych, siłowni i ścianki wspinaczkowej. 
bialolecki osrodek sportu

 

 •       Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże. Znaleźć je można praktycznie w każdym przewodniku po Białołęce. Obiekt oferuje m.in. skoki linowe, skoki na poduszkę kaskaderską czy też skok wewnątrz betonowego silosu. Obiekt dysponuje również ściankami wspinaczkowymi, a w sezonie wiosenno-letnim zapewnia możliwość wypożyczenia kajaków na Kanale Żerańskim.

 

Białołęka coraz lepiej wykorzystuje rozległe tereny zielone i poprzemysłowe budynki, adaptując je do współczesnych potrzeb mieszkańców. Drugie życie zyskały nie tylko silosy na cement (wspomniane 2Wieże), ale również drożdżownia Henryka Bienenthala (powstało tam osiedle). Nic więc dziwnego, że w rankingach opinii osób poszukujących nowego mieszkania Białołęka plasuje się wysoko.

Białołęka jako dzielnica dla rodzin z dziećmi – żłobki, przedszkola i szkoły

 

Aż 60 proc. mieszkańców Białołęki to dzieci i młodzież. Dlatego tak istotną kwestią jest zapewnienie im należytej infrastruktury. Na terenie Białołęki działają publiczne:

 •       żłobki,
 •       przedszkola (11),
 •       szkoły podstawowe (17),
 •       2 licea ogólnokształcące – CV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta oraz CLXV Liceum Ogólnokształcące.

W związku z dynamicznie zwiększającą się liczbą mieszkańców zapotrzebowanie na placówki opiekuńczo-wychowawcze i oświatowe w dzielnicy stale rośnie. Dzieci jest na tyle dużo, że pojawiają się problemy z zapisaniem ich do publicznych instytucji. Część z nich uczy się w systemie zmianowym. Nic więc dziwnego, że na Białołęce dynamicznie rozwija się sektor placówek prywatnych (działa tutaj m.in. 14 przedszkoli prowadzonych przez podmioty inne niż m. st. Warszawa).

 

Szkolnictwo to w przypadku Białołęki obszar, który wymaga publicznego wsparcia i inwestycji. W przeciwnym razie nie uda się utrzymać wysokiego poziomu nauczania. Dobre wieści są takie, że 2022 roku na Białołęce ma powstać aż 10 nowych szkół podstawowych. Z kolei nowe miejsca dla przedszkolaków udaje się uzyskać dzięki konkursom dla placówek niepublicznych. W roku szkolnym 2021/2022 ponad 3 tys. dzieci będzie uczęszczać do placówek niepublicznych na zasadach publicznych, czyli nie płacąc za pobyt.

Urząd dzielnicy Warszawa Białołęka przekonuje, że wszystkim rodzicom, którzy wyrażą taką chęć, uda się zapisać dziecko do publicznej placówki. Niekoniecznie jednak będzie to placówka pierwszego wyboru.

liceum ogólnoksztalcące

Co w razie choroby? Opieka medyczna, dentystyczna i weterynaryjna na Białołęce

 

Na Białołęce działa m.in. nowo wybudowane Centrum Zdrowia Białołęka (przy ul. Przykoszarowej). Zapewnia ono podstawową opiekę zdrowotną i stomatologiczną, a w przypadku dzieci i młodzieży także wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne (Centrum Rozwoju Twojego Potencjału TOGO). Działa tu również „Przytulas” – ośrodek dziennej rehabilitacji neurologicznej dla małych pacjentów. W przyszłości placówka planuje uruchomić Pracownię Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, a w dalszej kolejności Pracownię Ultrasonograficzną.

 

Oprócz Centrum Zdrowia Białołęka w dzielnicy znajduje jeszcze kilka przychodni i placówek medycznych. Mieszkańcy uskarżają się jednak na brak szpitala. Rozmowy z miastem na temat obiektu cały czas trwają. Na razie jednak mieszkańcy muszą korzystać z placówek na Bielanach lub Bródnie. Na Białołęce działają również gabinety dentystyczne i weterynaryjne.

centrum zdrowia bialoleka

Warszawa Białołęka – coraz lepsze wsparcie w opiece nad dziećmi i seniorami

 

Na Białołęce (przy ul. Marywilskiej) znajduje się specjalistyczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna nr 21. Placówka zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną dzieciom i młodzieży, która uczy się w białołęckich szkołach, a także dzieciom nieobjętym edukacją, a mieszkającym w dzielnicy. Wspomaga również podmioty w realizowanych przez nie zadaniach opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych.

W ciągu najbliższych kilku lat na Białołęce (przy ul. Ceramicznej) ma powstać – pierwsze w Warszawie – Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Placówka służyć będzie integracji ludzi w różnym wieku. Opiekę znajdą tu seniorzy, osoby z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a także dzieci (żłobek na 150 miejsc). Urząd dzielnicy Warszawa Białołęka już ogłosił przetarg na projekt i wybudowanie obiektu.

Na Białołęce jak w uzdrowisku? Tak, to możliwe!

 

Na terenie Białołęki znajduje się tężnia solankowa (na dachu Galerii Północnej). Jest ona zasilana solanką z uzdrowiska Zabłocie, która zawiera największe stężenie jodu na świecie. Przy okazji zakupów mieszkańcy mogą więc zadbać o swoje zdrowie.

 

Znane z uzdrowisk tężnie solankowe to konstrukcje z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka. Wydziela ona korzystne mikroelementy, które tworzą przyjazny dla człowieka mikroklimat. Poprawia on samopoczucie i zdrowie inhalujących się osób.

galeria polnocna teznia solankowa 2

Druga tężnia ma w niedalekiej przyszłości powstać w Parku Picassa, a na wykonanie trzeciej Urząd Dzielnicy Warszawa Białołęka niedawno podpisał umowę. Obiekt będzie zlokalizowany w rejonie ulic Kobiałka i Olesin, a przestrzeń wokół niego zostanie odpowiednio zagospodarowana – pojawią się ławki, kosze, a także więcej zieleni. Obiekty na Białołęce mają również służyć integracji mieszkańców.

Białołęka – osiedla nowoczesne, ale czy bezpieczne?

 

Pod względem poziomu przestępczości Białołęka nie wyróżnia się na tle innych dzielnic. Według policyjnych statystyk jest tu bezpieczniej niż na Woli, Wawrze czy Włochach, a sami mieszkańcy oceniają bezpieczeństwo okolicy za dobre.

Na terenie Białołęki (m.in. na os. Poraje i na Białołęce Dworskiej) działają grupy osiedlowe, których zadaniem jest aktywna współpraca z policją i strażą miejską w celu poprawy bezpieczeństwa. Odbywa się to w ramach programu Bezpieczne Osiedle. Komisariat policji Warszawa-Białołęka jest zlokalizowany na Tarchominie (przy ul. Myśliborskiej).

O większe bezpieczeństwo mieszkańców, a zarazem dzielnicy może zadbać sam deweloper. Białołęka nie jest odosobniona w tym względzie. Monitoring i oświetlenie osiedla skutecznie zniechęca do aktów wandalizmu.

Osiedle na Białołęce – atrakcje dla najmłodszych

 

Nie samą szkołą żyje dziecko. Dlatego warto poznać najważniejsze atrakcje, jakie najmłodszym ma do zaoferowania Białołęka. Mieszkania znajdujące się w pobliżu placu zabaw to dla rodzin z dziećmi prawdziwy rarytas. W dzielnicy znajduje się wiele otwartych placów zabaw (m.in. w Parku Picassa oraz przy ulicach Portowej, Odkrytej czy też Skarbka z Gór), które umożliwiają najmłodszym aktywny wypoczynek. Wśród najpopularniejszych można wymienić:

 •       plac zabaw w Parku Magiczna – oferuje atrakcje zarówno dla małych, jak i nieco starszych dzieci. Znajdują się tutaj m.in. karuzele, huśtawki, trampoliny, tyrolka, skatepark i bikepark oraz wydzielone miejsca do grania w klasy i koszykówkę,
skate park
 •       Miasteczko Ruchu Drogowego – znajduje się przy placu zabaw na ulicy Odkrytej i stanowi miejsce, które pozwala połączyć zabawę z nauką. Dziecko może tutaj pojeździć na rowerze, rolkach lub hulajnodze, przy okazji ucząc się zasad obowiązujących w ruchu drogowym,
miasteczko ruchu drogowego
 • most linowy w Parku Henrykowskim – to atrakcja, którą dzieci wręcz uwielbiają. W parku znajduje się również boisko do gry w piłkę nożną i kosza oraz kilkanaście zabawek dla maluchów,

 

most linowy w parku henrykowskim
 • Bociani Zakątek – cechą charakterystyczną placu są podwieszane kosze przypominające bocianie gniazda. Znajdują się tu także zabawki dla nieco starszych dzieci, skatepark oraz miejsce do grania w koszykówkę. Zimą można tutaj zjeżdżać na sankach z niewielkiej górki,
bociani zakatek
 •       plac zabaw na dachu Galerii Północnej – jest otwarty przez cały tydzień, nawet w niedziele niehandlowe. Urzeka bogatym wyposażeniem. Konstrukcje linowe, drabinki, huśtawki, bujaki oraz zjeżdżalnie to tylko najważniejsze propozycje dla maluchów. Starszym dzieciom i młodzieży do gustu powinien przypaść także skatepark.
galeria polnocna plac zabaw

Własne przestrzenie rekreacyjne dla dzieci ma również większość przedszkoli i szkół podstawowych. Potrzeby najmłodszych zauważają także deweloperzy. Praktycznie każde nowoczesne osiedle na Białołęce zapewnia chociażby niewielką strefę zabaw dla dzieci. Wiele do zaoferowania najmłodszym ma również Białołęcki Ośrodek Kultury i jego filie. Zajęcia aktorskie, taneczne, akrobatyczne i malarskie to tylko wybrane propozycje. Na terenie dzielnicy działa również park linowy (przy ul. Modlińskiej).

Mieszkanie Białołęka – oferta kulturalna dla każdego

 

Wspomniany już Białołęcki Ośrodek Kultury jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze sportowym, kulturalnym i rozrywkowym. Udział w nich może wziąć każdy mieszkaniec. Na szczególne podkreślenie zasługują:

 •       Białołęcki Festiwal Komediowy Zabafka, w ramach którego odbywa się przegląd sztuk teatralnych,
 •       Dni Białołęki – to cykl imprez familijnych odbywających się w kilku miejscach w dzielnicy, np. w Parku Henrykowskim i Bocianim Zakątku,
 •       „Pozytywne strony” – Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej,
 •       Kulturaki – festiwal kulturalny na Białołęce dedykowany najmłodszym mieszkańcom dzielnicy, w ramach którego odbywają się m.in. spotkania z aktorami i podróżnikami,
 •       Białołęka Kulturalna – to festiwal, który promuje twórczość lokalnych artystów.

Białołęcki Ośrodek Kultury oferuje również zajęcia dla seniorów oraz warsztaty familijne. Ponadto, prowadzi centrum aktywności lokalnej – 3 pokoje z kuchnią. W sąsiedzkim domu spotkań mieszkańcy Białołęki biorą udział w różnych wydarzeniach, a także organizują własne. W BOK działa również Nastoletni Klub Dyskusyjny.

 

bialolecki osrodek kultury

Na Białołęce działa również Biblioteka Publiczna. Udostępnia ona czytelnikom bogate zbiory książek, multimediów, a także e-booków, e-audiobooków czy też e-prasy. W skład Biblioteki wchodzi 10 oddziałów, w tym Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci nr 124 Zielona, MultiCentrum czy też Czytelnia Naukowa Nr XX.

Jeśli więc zależy Ci na bezpłatnym dostępie do szerokiej oferty kulturalnej i sportowej, a jednocześnie interesują Cię atrakcyjne cenowo, nowe mieszkania, Białołęka okaże się świetnym wyborem. Oprócz instytucji publicznych w dzielnicy prężnie działają także podmioty pozarządowe, takie jak:

 •       Stowarzyszenie Razem dla Białołęki,
 •       Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
 •       Fundacja Ave.

Są one organizatorami wielu ciekawych wydarzeń, zajęć i warsztatów. Ich przedsięwzięcia, takie jak m.in. Nocny Rajd Rowerowy, Super Buda (Białołęcki Uniwersytet Dzieci), eskapady kajakowe Kanałem Żerańskim czy też warsztaty plastyczne, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Pozwalają bowiem ciekawie spędzić czas, i to niezależnie od wieku.

Rozrywka na peryferiach Warszawy – wbrew pozorom możliwa!

Na Białołęce mieści się wspomniana już Galeria Północna. Znajduje się w niej nowoczesne, 11-salowe kino, które zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Pod patronatem Białołęckiego Ośrodka Kultury działają kolejne dwa kina – kameralne Kino na Bok-u (na ul. Van Gogha) oraz Kino Głębocka 66. Można w nich obejrzeć interesujące firmy, zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci.

galeria polnocna

Co więcej, BOK cyklicznie organizuje koncerty z udziałem największych polskich gwiazd, a także Białołęckie Wieczory Jazzowe. Rodzice z małymi dziećmi z pewnością docenią inicjatywę placówki „Wychodzę z rodzicami”. Zasada projektu jest prosta – gdy opiekunowie słuchają organizowanego przez BOK koncertu lub oglądają film, za ścianą ich podopieczni bawią się pod czujnym okiem profesjonalnych animatorów.

Fani ekstremalnych wrażeń z pewnością docenią wspomniane już centrum sportowe 2Wieże. W piątkowy wieczór warto wybrać się na bilard (np. do Klubu PICTURES, Klubu 5 lub Falcon), a w sobotnie przedpołudnie na squasha lub przejażdżkę po torze gokartowym (np. A1 Karting). Opcji jest całkiem sporo.

tor gokartowy

Rozwój dzielnicy to nie tylko nowe mieszkania. Białołęka zmienia się także pod względem infrastrukturalnym. Oferuje swoim mieszkańcom coraz więcej miejsc, gdzie czeka na nich rozrywka na najwyższym poziomie.

Coś na ząb – oferta gastronomiczna na Białołęce

 

Na Białołęce z łatwością można znaleźć restauracje serwujące domowe i stosunkowo tanie obiady. Funkcjonują tutaj lokale sieciowe, jak i miejsca z charakterem, np. urządzony w karaibskim stylu pub. Wiele restauracji dostrzega, że ich klientami są rodziny z dziećmi. Dlatego oferuje menu dla najmłodszych i tworzy kąciki zabaw.

Lokale gastronomiczne zlokalizowane w dzielnicy nie specjalizują się jednak wyłącznie w kuchni polskiej. Na Białołęce można zjeść i dobrą pizzę, i sushi. Restauracje serwują zarówno typowe włoskie pasty, jak i dziczyznę, steki, ramen, owoce morza. Wiele knajp uruchomiło specjalne oferty lunchowe – zarówno w wersji bezglutenowej, jak i wegańskiej. Rankiem można udać się do kawiarni, a wieczorem – do  czeskiej piwiarni na Tarchominie. W okolicy działają również kebaby i lodziarnie.

Wbrew pozorom oferta gastronomiczna Białołęki jest całkiem rozbudowana. Wraz z rozwojem dzielnicy stale przybywa miejsc, w których można dobrze zjeść i miło spędzić czas. Każde nowo powstałe osiedle na Białołęce przyciąga bowiem restauratorów.

Białołęka: mieszkania – gdzie robić zakupy na co dzień?

 

Mieszkańcy Białołęki nie powinni mieć żadnych problemów z robieniem zakupów. We wspomnianej już Galerii Północnej działa ponad 200 sklepów. W jej podziemiach znajduje się supermarket, a na ostatnim piętrze – liczne restauracje. Na dachu Galerii utworzono ogród, siłownię plenerową i skatepark.

Przy granicy z Bródnem mieści się Centrum Handlowe Factory Outlet,

factory annopol

a przy ulicy Modlińskiej – hipermarket Auchan. Natomiast przy ulicy Marywilskiej znajduje się centrum handlu, gdzie przenieśli się kupcy z bazaru na Stadionie Tysiąclecia.

auchan

Na terenie dzielnicy działają również:

 •       dyskonty (Biedronka, Lidl),
 •       pomniejszych sklepy spożywcze (ABC, Lewiatan, Żabka, Stokrotka),
 •       sklepy wędliniarskie,
 •       piekarnie,
 •       cukiernie.

Punkty usługowe na Białołęce – atrakcyjna oferta

 

Domy handlowe i punkty usługowe na Białołęce znajdują się zwłaszcza w bardziej zurbanizowanych częściach dzielnicy. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy nie powinni mieć trudności z dostępem do większości usług. Na terenie Białołęki działają m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, apteki, firmy remontowe, kwiaciarnie, zielarnie, serwisy opon czy też warsztaty i komisy samochodowe.

Osiedle na Białołęce – miejsca, których nie możesz przegapić

 

Chociaż wydawać by się mogło, że Białołęka wypada blado na tle reszty Warszawy pod względem zabytków, również i tutaj można znaleźć interesujące miejsca. Każde z nich ma swoją niepowtarzalną historię i jest ważnym punktem na mapie dzielnicy.

 1.     Zespół Dworski Mostowskich. Znajduje się na Tarchominie (przy ul. Mehoffera). To zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy, do którego należy drewniany dworek, oficyna pałacowa, budynek gospodarczy, a także park. Jest on własnością Warszawskiej Kurii Metropolitalnej i obecnie mieści się w nim Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

W otaczającym budynki parku znajduje się wiele pomników przyrody – oprócz rozlicznych dębów spotkać można tutaj wiąza szypułkowego, topolę czarną, topolę osikę, a także głaz narzutowy. Na co dzień zarówno Pałac, jak i przynależne do niego tereny są zamknięte dla zwiedzających.

 

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można się tutaj dostać. Seminarium otwiera swoje podwoje w każdą pierwszą sobotę miesiąca, jednak wyłącznie dla grup powyżej 10 osób i po wcześniejszym umówieniu się.

 

 1.     Drożdżownia. Znajduje się na białołęckim Henrykowie (przy ul. Klasyków). To bardzo dobrze zachowany kompleks przemysłowy z początku XX wieku, w skład którego wchodzi osiem budynków wykonanych z mocno wypalanej, czerwonej cegły – materiału charakterystycznego dla epoki industrialnej.

 

Jak sama nazwa wskazuje, fabryka wytwarzała drożdże prasowane na potrzeby piekarstwa. Produktem ubocznym procesu były duże ilości alkoholu, toteż funkcjonował tutaj także gorzelnia. Jak wspomniano tereny Drożdżowni zostały zrewitalizowane i obecnie znajduje się tutaj osiedle mieszkaniowe.

 

 1.     Willa przy Fletniowej 2. To znajdująca się na Płudach willa letniskowa wybudowana w stylu nadświdrzańskim (świdermajer). Jej wyróżnikiem są przeszklone werandy, duży zdobiony ganek oraz koronkowe dekoracje snycerskie. Budowla stanowi unikat w skali Warszawy. Obecnie trwa jej remont.

 

W całej dzielnicy jest ok. 60 drewnianych obiektów wartych obejrzenia. Część z nich jest wykorzystywana do dziś – np. na Nowodworach i w Białołęce Dworskiej w budynkach z drewna znajdują się biblioteki publiczne.

 

 1.     Kościoły na Białołęce. Na terenie Białołęki działają rozliczne obiekty o charakterze sakralnym. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza:

 

 •       kościół pw. Św. Jakuba. Świątynia znajduje się przy Zespole Dworskim Mostowskich i jest doskonałym przykładem gotyku mazowieckiego. Słynie przede wszystkim z XVI-wiecznych detali architektonicznych, których próżno szukać w innych obiektach sakralnych stolicy,
 •       kościół św. Michała Archanioła. To zabytkowa świątynia położona na Zielonej Białołęce (przy ul. Głębockiej). Wykonana z drewna modrzewiowego urzeka pięknem. Obiekt uznaje się za najstarszy drewniany kościół w Warszawie,
 •       kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (tzw. kościół na górce). Znajduje się w Płudach (przy ul. Klasyków). Reprezentuje neogotyk nadwiślański. Powstał przed I wojną światową na wydmie i miał służyć za świątynię dla planowanego wtedy letniska. Do jego budowy użyto charakterystycznej nieotynkowanej, czerwonej cegły.

 

 1.     Kapliczki na Białołęce. Na terenie dzielnicy, podobnie jak i w całej Warszawie, zlokalizowanych jest wiele kapliczek ulicznych i podwórkowych, a także krzyży przydrożnych. Większość z nich powstała podczas II wojny światowej, część pochodzi z wcześniejszych okresów, niewiele natomiast ze współczesności.

 

Gdzie można znaleźć te niewielkie chrześcijańskie budowle sakralne? M.in. na rogu Chudoby i Suchocińskiej, na rogu Czeremchowa i Prząśniczek, na ul. Głębockiej, na terenie Fortu Piontek czy też na ul. Odkrytej.

Na wymienienie zasługuje również Fort Piontek. To nietuzinkowy kompleks budynków rodem z USA. Pod względem architektonicznym stanowi on połączenie budowli obronnej z centrum handlowo-rozrywkowym. Znajduje się tutaj m.in. hotel, lecznica, apteka, a także fryzjer i punkt świadczący usługi krawieckie.

fort

Rynek pierwotny – Białołęka. Mieszkania i domy

 

Dostępność rozległych terenów inwestycyjnych i atrakcyjna cena gruntów sprawiają, że Białołęka cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów. Powstają tu rozliczne osiedla – nie tylko wieżowców, ale i bloków w niskiej zabudowie czy też segmentów. W tej dzielnicy kupić można nawet wygodny dom wolnostojący z ogrodem. Przyszli mieszkańcy nie powinni mieć zatem żadnych problemów ze znalezieniem wymarzonego lokum.

Mieszkania na Białołęce cieszą się dużą popularnością z kilku względów.

 1.     Po pierwsze, są tańsze niż inne mieszkania. Białołęka to – pod względem ceny za metr kwadratowy – jedna z najtańszych dzielnic Warszawy. Oczywiście, wiele zależy od lokalizacji inwestycji, użytych materiałów budowlanych czy też standardu wykończenia. W dzielnicy nie brakuje bowiem także lokali premium.

 

Niemniej Białołęka słynie ona z tego, że da się tu znaleźć stosunkowo tanie lokum. W efekcie za tę samą cenę można kupić mieszkanie większe niż w innych dzielnicach, co stanowi zachętę zwłaszcza dla osób pragnących założyć lub powiększyć rodzinę. W dzielnicach znajdujących się bliżej centrum ceny nieruchomości są nawet dwu-, a nawet trzykrotnie wyższe.

 

 1.     Po drugie, są zróżnicowane i odpowiadają na potrzeby przyszłych mieszkańców. Odmienne metraże i układy pomieszczeń ma w swojej ofercie praktycznie każdy deweloper. Białołęka nie jest zatem dzielnicą zarezerwowaną wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Dobrze będą się tu czuć także single, pary, a nawet osoby starsze, które chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

 

To głównie do tych grup kierowana jest rozbudowana oferta kawalerek i mieszkań dwupokojowych na Białołęce. Atrakcyjne lokale znajdą tu również osoby nabywające lokum w celach inwestycyjnych. „Wynajem mieszkania Białołęka” to często wyszukiwana w przeglądarce fraza. Szybki dojazd do wielu uczelni wyższych, takich jak ALK, WAT, UKSW, sprawia, że ich studenci chętnie poszukują mieszkań w tej lokalizacji, co przyciąga inwestorów.

 

3.      Po trzecie, są nowoczesne. W efekcie odznaczają się funkcjonalnymi rozkładami pomieszczeń i pozwalają na swobodną aranżację wnętrz. Dodatkowo nowoczesne osiedle na Białołęce najczęściej jest wyposażone w szereg udogodnień, takich jak garaż lub parking, windy, szerokie klatki, schowki, a nawet prywatne ogródki. Są również przystosowane do monitoringu i ochrony. Dzięki temu mieszkanie w nich jest komfortowe i bezpieczne.

Białołęka a reszta stolicy – wyzwania komunikacyjne

 

Jak już wspomniano, Białołęka intensywnie się rozwija. Na jej terenie przybywa atrakcyjnych cenowo mieszkań i domów. Systematycznie zwiększa się więc i liczba mieszkańców. Już teraz jest ona uznawana za jedną z najmłodszych pod względem demograficznym dzielnic Warszawy. Chętnie wybierają ją bowiem młode małżeństwa, które poszukują swojego pierwszego lokum i rodziny z dziećmi.

Białołęka potrzebuje więc sprawnego transportu miejskiego. Niestety, wiele osób przyznaje, że wciąż nie przystaje on do ich potrzeb. Pewne inwestycje w infrastrukturę transportową już zostały poczynione. Tarchomin i Nowodwory zyskały np. połączenie tramwajowe z Metrem Młociny (najbliższą stacją metra – warto bowiem wiedzieć, że metro na Białołękę nie dojeżdża) oraz Bielanami. Planuje się również nowe, w tym:

 •       poszerzenie ulic, m.in. ul Płochocińskiej,
 •       budowa Trasy Mostu Północnego,
 •       budowa Trasy Olszynki Grochowskiej,
 •       budowa trasy tramwajowej na tzw. Zieloną Białołękę, która zapewni szybki dojazd do budowanej stacji II linii metra,
 •       Trakt Nadwiślański

Żeby dojechać do innych dzielnic Warszawy, mieszkańcy Białołęki mogą skorzystać z czterech linii tramwajowych (nr: 1, 2, 4, 17) oraz szybkich kolei miejskich, w ramach których do dyspozycji mają trzy stacje kolejowe: Warszawa Żerań, Warszawa Choszczówka i Warszawa Płudy.

 

Filarem komunikacji miejskiej na Białołęce są jednak autobusy. Najwięcej linii odjeżdża z pętli Żerań oraz pętli Nowodwory. Dzielnica może poszczyć się również ekspresowymi liniami autobusowymi.

tramwajow bialoleka

Większych kłopotów z dojazdem do pracy i szkoły nie będą mieć osoby pracujące/uczące się na Targówku, Pradze-Północ i Bielanach. Problem zaczyna się w przypadku dzielnic położonych bliżej centrum. Podróż z Tarchomina do Śródmieścia zajmuje średnio 35-45 minut, a w przypadku osiedli bardziej wysuniętych na północ przekracza nawet godzinę.

Wiele mieszkańców stawia jednak na własny środek transportu – samochód (trasa ekspresowa S8). Z uwagi jednak na korki podróż do centrum (zwłaszcza w godzinach szczytu) może się sporo przedłużyć. Dlatego tak istotną kwestią jest dokładne sprawdzenie lokalizacji mieszkania. Białołęka to rozległa dzielnica, a codzienne długie dojazdy do pracy lub szkoły mogą dać się we znaki.

Wśród głównych wyzwań komunikacyjnych Białołęki wymienia się:

 •       poszerzenie ważnych arterii,
 •       rozwój komunikacji szynowej,
 •       stworzenie punktów przesiadkowych.

Ich realizacja zdecydowanie poprawi jakość życia mieszkańców. Sieć transportowa już się rozwija. Żeby sprostać oczekiwaniom mieszkańców, trzeba jednak przyspieszyć tempo zmian.

Zabudowa na Białołęce – czy w szaleństwie tkwi metoda?

 

Urbaniści krytycznie wypowiadają się na temat chaotycznej zabudowy Białołęki. Kilkupiętrowe bloki przeplatają się tutaj z osiedlami willowymi i strefami przemysłowymi. Dzięki swoistej różnorodności dzielnica jest jednak w stanie sprostać potrzebom wielu.

 1.     Tarchomin, Nowodwory i Nowe Świdry, gdzie dominuje zabudowa wysoka, będą dobrym wyborem dla studentów uczelni, takich jak ALK, WAT, UKSW, a także singli i rodzin szukających tańszego mieszkania w granicach miasta.

 

 1.     Środkowo-północna i północna Białołęka (m.in. Choszczówka, Henryków, Płudy) o przeważającej zabudowie jednorodzinnej to wymarzone miejsce do życia dla osób ceniących spokój i lubiących atmosferę willowego przedmieścia.

 

 1.     Zielona Białołęka (północno-wschodnia), przeżywająca obecnie prawdziwy boom inwestycyjny, sprawdzi się w przypadku osób, którym nie przeszkadza dłuższy dojazd do stolicy.

 

4.      Wschodnia Białołęka (np. Kobiałki, Lewandów, Mańki-Wojdy) charakteryzuje się osiedlami mieszkaniowymi wplecionymi w grunty uprawne i tereny wsi. To miejsce doskonałe dla osób preferujących bardziej sielski krajobraz.

Mieszkanie Białołęka – podsumowanie

 

Atrakcyjność danej dzielnicy to tak naprawdę wypadkowa subiektywnych oczekiwań. To, co jeden mieszkaniec uznaje za plus, dla innego może być uciążliwe. Wiele zależy od wieku, stylu życia, aktywności zawodowej czy wreszcie kwestia posiadania dzieci. Dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby jeszcze przed wyborem mieszkania. Białołęka to dzielnica odpowiednia dla:

 •       singli, młodych małżeństw i rodzin z dziećmi, które poszukują atrakcyjnego cenowo lokum w granicach miasta,
 •       osób, które chcą uciec przed wielkomiejskim zgiełkiem,
 •       miłośników aktywnego wypoczynku i kontaktu z przyrodą,
 •       właścicieli czworonogów,
 •       osób, którym nie przeszkadza wydłużony dojazd do centrum stolicy,
 •       osób, które chcą mieć łatwiejszy wyjazd ze stolicy w kierunku Mazur, Białegostoku i Katowic/Wrocławia,
 •       inwestorów, którzy chcą ulokować swoje oszczędności w nieruchomościach – dzielnica dynamicznie się rozwija. Już teraz „wynajem mieszkań Białołęka” to coraz częściej wyszukiwana fraza, co sugeruje, że popyt na mieszkania rośnie.

 

Za największy atut Białołęki uznaje się atrakcyjne ceny mieszkań. Nowe inwestycje przyciągają do dzielnicy coraz więcej ludzi. Już posiadacze średniego budżetu są w stanie kupić przestronne mieszkanie. Białołęka rozwija się także pod względem infrastruktury. Zmiany są widoczne gołym okiem. Niestety, ich tempo wciąż nie dorównuje szybkości, z jaką przybywa mieszkańców. Widać to zwłaszcza w strefie transportu publicznego.

Dłuższe dojazdy nie zrażają jednak potencjalnych nabywców. To cena, jaką mieszkańcy muszą płacić za tańsze niż w innych dzielnicach mieszkania oraz domy. Białołęka ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż atrakcyjne ceny nieruchomości. Bliskość terenów zielonych i miejsc do wypoczynku oraz rekreacji, młoda, aktywna społeczność, a także dynamiczny rozwój, za którym idzie polepszenie m.in. transportu i edukacji – to najważniejsze atuty dzielnicy.

Nic więc dziwnego, że swoje projekty lokalizuje tutaj praktycznie każdy liczący się w Warszawie deweloper. Białołęka urzeka ofertą kulturalną, sportową, usługową i rozrywkową. Wiele osób twierdzi nawet, że wycieczki do centrum są zbędne, gdyż wszystko jest na miejscu. Żeby jednak być w pełni zadowolonym z zakupu mieszkania, warto dobrze przeanalizować swoje potrzeby. Na terenie Białołęki buduje się wiele inwestycji. Z pewnością znajdziesz wymarzone lokum.

jak wybrac dobra oferte kredytu hipotecznego na co zwrocic uwage

Jak wybrać dobrą ofertę kredytu hipotecznego? Na co zwrócić uwagę?

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania bądź domu nigdy nie powinna być podejmowania pochopnie. Warto rozważyć ją dopiero wtedy, gdy spełniasz wszystkie warunki, a także masz pewność, że poradzisz sobie ze spłatą zobowiązania. Najpierw jednak musisz wybrać najlepszą ofertę bankową. To zaś wymaga przeanalizowania wielu ważnych kwestii.

CZYTAJ WIĘCEJ
dlaczego osiedle domow jednorodzinnych pod warszawa to dobra inwestycja

Dlaczego osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą to dobra inwestycja?

Nasza najnowsza inwestycja – Osiedle Slow Life – pozwala klientom na zakup segmentów o powierzchni wynoszącej aż 101 m2. Do tego dochodzi własny garaż i szereg udogodnień, które sprawiają, że warto się nimi zainteresować. Zlokalizowane są one w Łomiankach, a więc w podwarszawskiej miejscowości, która w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących dla siebie nowego miejsca do życia. W poniższym tekście wyjaśniamy, dlaczego akurat ten kierunek to dobry wybór.

CZYTAJ WIĘCEJ
apartament a mieszkanie co je odroznia od siebie

Apartament a mieszkanie – co je odróżnia od siebie?

Utrzymujące się od lat na bardzo wysokim poziomie zainteresowanie nowymi mieszkaniami zachęca deweloperów do ciągłego poszerzania swoich ofert. Proponują oni lokale o różnym metrażu, a także przygotowują inwestycje w nowych miejscach, coraz częściej rezygnując z zatłoczonym miast na rzecz mniejszych ośrodków. W wielu przypadkach wiąże się to nawet ze zmianą nazwy nieruchomości. Mieszkania zastępowane są przez apartamenty, które mają stanowić dodatkową zachętę dla potencjalnych klientów. Czym jednak różnią się one od siebie?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie z komorka lokatorska dlaczego warto

Mieszkanie z komórką lokatorską – dlaczego warto?

Choć w tak zwanym „starym budownictwie” dodatkowa przestrzeń w postaci piwnic i strychów, z której mogli korzystać mieszkańcy, była czymś normalnym, obecnie sytuacja ta wygląda nieco inaczej. Funkcję tego typu miejsc przejęły komórki lokatorskie, których jest znacznie mniej. W przypadku wielu inwestycji dostęp do nich mają tylko wybrani właściciele mieszkań, którzy zdecydowali się na dodatkowy wydatek. Z tego powodu warto się zastanowić, czy jest to rzeczywiście opłacalne.

CZYTAJ WIĘCEJ
kartka aktualnosci

Wesołych Świąt!

Naszym Klientom, Partnerom, Przyjaciołom i ich rodzinom życzymy Wesołych Świąt oraz odpoczynku od codziennych obowiązków i serdecznie chwil w gronie bliskich.

CZYTAJ WIĘCEJ
zakup mieszkania od dewelopera najwieksze zalety

Zakup mieszkania od dewelopera – największe zalety

Lokalizacja, metraż, układ pomieszczeń czy też usytuowanie względem stron świata to tylko wybrane aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania. Istotną kwestią jest również to, z jakiego rynku pochodzi lokum. Co przemawia na korzyść rynku pierwotnego? Jakie najważniejsze zalety płyną z zakupu mieszkania od dewelopera?

CZYTAJ WIĘCEJ
przeniesienie prawa wlasnosci mieszkania kiedy do niego dochodzi i na jakich zasadach

Przeniesienie prawa własności mieszkania – kiedy do niego dochodzi i na jakich zasadach?

W sieci pojawia się wiele wątpliwości odnośnie tego, kiedy osoba kupująca mieszkanie staje się jego faktycznym właścicielem. W grę wchodzą tu oczywiście kwestie prawne, które bywają niezwykle skomplikowane. W tego typu rozważaniach bardzo często wymieniane jest przeniesienie prawa własności nieruchomości. Na czym ono polega i czy ma zastosowanie również w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera? Kwestie te wyjaśniamy poniżej.

CZYTAJ WIĘCEJ
jak kupic mieszkanie tanie w utrzymaniu od czego zalezy wysokosc oplat

Jak kupić mieszkanie tanie w utrzymaniu? Od czego zależy wysokość opłat?

Osoby szukające nowego mieszkania już na początku analizowania dostępnych ofert zwracają uwagę na cenę interesujących ich nieruchomości. I trudno się temu dziwić, w końcu to właśnie ta kwestia w wielu przypadkach decyduje o ostatecznym wyborze. Należy jednak przy tym pamiętać, że koszt zakupu lokalu nie załatwia sprawy wydatków. Pod uwagę trzeba wziąć jeszcze jego utrzymanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
ekologia w budownictwie mieszkaniowym najnowsze trendy

Ekologia w budownictwie mieszkaniowym – najnowsze trendy

Ekobudownictwo to od pewnego czasu nie moda, a wręcz konieczność, podyktowana nie tylko obowiązującymi przepisami, ale również wciąż zwiększającą się świadomością społeczną. To klienci często wymuszają na deweloperach implementację technologii, które mają na celu zmniejszenie wpływu budynków wielorodzinnych na planetę. I słusznie. Jakie zatem rozwiązania są obecnie na topie? Sprawdźmy to!

CZYTAJ WIĘCEJ
obawiasz sie procedury kredytowej skorzystaj z darmowego doradztwa

Obawiasz się procedury kredytowej? Skorzystaj z darmowego doradztwa!

Mieszkanie na kredyt w 2023 roku to nadal podstawowa opcja dla wielu osób, które marzą o własnych czterech ścianach. Różnego rodzaju programy rządowe, a także akcje realizowane przez banki, zachęcają do tego, aby złożyć wniosek kredytowy. Zanim jednak to nastąpi, warto odpowiednio przygotować się do całej procedury. Nie musisz robić tego na własną rękę! Skorzystaj ze wsparcia specjalistów, do których dostęp zapewnia Ci deweloper Sławbud.

CZYTAJ WIĘCEJ
co to jest swiadectwo energetyczne kiedy deweloper powinien pokazac je klientowi

Co to jest świadectwo energetyczne? Kiedy deweloper powinien pokazać je klientowi?

Koszty związane z utrzymaniem mieszkania, a także opłatami za ogrzewanie oraz prąd, są dla klientów biur deweloperskich bardzo ważne. Szczególnie teraz, gdy ceny energii zmieniają się tak dynamicznie. W określeniu tego, jak drogie okaże się korzystanie z nieruchomości, pomoże Ci tak zwane świadectwo energetyczne. Warto wyjaśnić, co zawiera i w jakich sytuacjach możesz go otrzymać.

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie dla studenta wynajac czy kupic

Mieszkanie dla studenta – wynająć czy kupić?

Wyjazd na studia do innego miasta wiąże się nie tylko ze zrozumiałymi emocjami, ale także potrzebą załatwienia masy spraw, na czele z tą najważniejszą, a więc znalezieniem mieszkania. I choć większość uczelni oferuje miejsca w akademikach (niestety, przeważnie nie ma ich dużo, dostępne są ponadto tylko dla wybranych), wielu studentów (jak również rodziców) staje przed dylematem, czy lepiej wynająć, czy kupić mieszkanie.

CZYTAJ WIĘCEJ
czym jest mieszkanie wielofunkcyjne jak je urzadzic

Czym jest mieszkanie wielofunkcyjne? Jak je urządzić?

Przez dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku mieszkaniowym, a także zakorzenioną już w pewien sposób kulturę pracy zdalnej, klienci biur deweloperskich coraz częściej szukają nieruchomości, które mogą spełniać co najmniej kilka funkcji. Na czym to polega i jak warto podejmować decyzje, by finalny zakup okazał się po prostu trafiony?

CZYTAJ WIĘCEJ
w jakich sytuacjach mieszkanie jest lepsze niz dom

W jakich sytuacjach mieszkanie jest lepsze niż dom?

To już postanowione! Przeprowadzasz się na „swoje”. Od razu jednak zderzasz się z dylematem, co wybrać. Mieszkanie? Czy może dom? To niełatwa decyzja, która może zaważyć na jakości całego Twojego przyszłego życia. Dlatego wymaga dokładnego rozważenia. Każda z przedstawionych opcji ma określone zalety i wady. W jakich sytuacjach to mieszkanie jest lepsze niż dom? Poznaj punkt widzenia, który ułatwi Ci podjęcie decyzji.

CZYTAJ WIĘCEJ
ceny mieszkan w 2023 r wzrosty raczej nieuniknione sprawdz dlaczego

Ceny mieszkań w 2023 r. – wzrosty raczej nieuniknione. Sprawdź dlaczego

Spowodowane niepewną sytuacją geopolityczną i rosnącą inflacją spowolnienie na rynku nieruchomości rodziło wiele pytań co do tego, jak będą kształtować się ceny mieszkań w 2023 roku. Choć część specjalistów wieszczyła spadki, rynek pozostał nieugięty – ceny nieruchomości nie zmalały. Wręcz odwrotnie. Przyjmuje się, że wzrost cen w 2023 r. są raczej nieuniknione. Z czego to wynika?

CZYTAJ WIĘCEJ
jak zaplanowac wykonczenie mieszkania

Jak zaplanować wykończenie mieszkania?

Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim to chętnie wybierana opcja m.in. za sprawą możliwości aranżacyjnych, jakie zapewnia. Kupując je, otrzymujesz niezagospodarowaną przestrzeń, którą możesz urządzić według indywidualnych potrzeb i własnego gustu. Jak zaplanować wykończenie mieszkania i osiągnąć efekt WOW? O czym pamiętać, aby uniknąć rozczarowań?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie i co working w jednym bloku

Mieszkanie i co-working w jednym bloku – czy takie rozwiązanie ma sens?

Nowe inwestycje deweloperskie nie tylko zapewniają wysoki komfort zamieszkiwania, ale również stawiają na nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich jest zarezerwowanie w bloku przestrzeni na co-working. Czy taka strefa ma szansę się przyjąć? Dlaczego rośnie zainteresowanie nabywców nieruchomościami, które umożliwiają mieszkanie i pracowanie w jednym bloku?

CZYTAJ WIĘCEJ
zalety mieszkania z aneksem kuchennym

Najważniejsze zalety mieszkania z aneksem kuchennym

Nowe mieszkania coraz rzadziej są wyposażone w osobną kuchnię. Jest to podyktowane zapotrzebowaniem rynkowym. Polacy bowiem coraz częściej poszukują otwartych przestrzeni, które łączą w sobie różne funkcje. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie mieszkaniami z aneksem kuchennym stale rośnie. Dlaczego to opcja warta rozważenia? Przedstawiamy najważniejsze korzyści.

CZYTAJ WIĘCEJ
rynek nieruchomosci w 2023

Jak rynek nieruchomości może kształtować się w 2023 roku?

Pandemia, wojna w Ukrainie, wysoka inflacja czy też ograniczona dostępność kredytów hipotecznych to tylko niektóre z czynników, które zatrzasnęły rynkiem nieruchomości w Polsce w ostatnich latach. Czy rok 2023 r. upłynie pod znakiem powrotu do normalności? Czy ceny mieszkań wzrosną? A może liczba zawieranych transakcji pozostanie na niezmienionym poziomie? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie dla pracujacych zdalnie

Mieszkanie dla osób pracujących zdalnie lub hybrydowo – na co zwrócić uwagę?

Wykonywanie obowiązków zawodowych zdalnie lub hybrydowo to rozwiązanie, które cenią sobie zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Żeby jednak było ono efektywne, a jednocześnie zgodne z duchem work&life balance, należy zadbać o odpowiednie warunki do pracy w domowym zaciszu. Czym więc powinno charakteryzować się mieszkanie dla osób, które pracują zdalnie lub hybrydowo? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

CZYTAJ WIĘCEJ
plan zagospodarowania przestrzenego

Plan zagospodarowania przestrzennego – o czym mówi? Dlaczego warto go sprawdzić przed zakupem nieruchomości?

Zakup mieszkania wiąże się z dużymi kosztami. Dla wielu osób jest to jedna z przełomowych decyzji w życiu. Nic więc dziwnego, że podchodzą do niej z ostrożnością i analizują różne kwestie. Przy wyborze nieruchomości warto zwrócić uwagę m.in. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jakie informacje zawiera? Przed czym analiza zawartych w dokumencie informacji może uchronić nabywcę?

CZYTAJ WIĘCEJ
Zakup mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera – co to jest rachunek powierniczy?

Chociaż dobra koniunktura na rynku nieruchomości stwarza korzystne warunki do rozwoju działalności deweloperskiej, upadki firm zajmujących się realizacją inwestycji budowlanych wciąż się zdarzają. Planując zakup lokum, potencjalny nabywca powinien więc liczyć się z ryzykiem bankructwa dewelopera. Na szczęście, jego interesy zabezpiecza rachunek powierniczy. Co to takiego? Jakie są podstawowe rodzaje rachunków powierniczych?

CZYTAJ WIĘCEJ
umowa przyrzeczona

Umowa przyrzeczona – co to jest? Jakie wywołuje skutki prawne?

Jedną z umów, którą sprzedawcy i nabywcy nieruchomości mogą między sobą zawierać, jest umowa przyrzeczona. Poprzedza ona finalizację transakcji i stanowi zabezpieczenie dla każdej ze stron. Jakie wywołuje skutki prawne? Kto pokrywa jej koszty? Kiedy warto ją podpisać? Na te oraz inne pytania związane z umową przyrzeczoną znajdziesz odpowiedź w artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ
stan prawny nieruchomosci

Stan prawny nieruchomości – co sprawdzić przed zakupem?

Wybór nieruchomości to nie lada wyzwania, zwłaszcza jeśli potencjalni nabywcy zamierzają w niej spędzić resztę swojego życia. Wnikliwie więc analizują cenę, lokalizację, metraż oraz układ pomieszczeń, często nie zwracając należytej uwagi na stan prawny lokalu. Tymczasem jest on jednym z najważniejszych elementów, które należy sprawdzić przed zakupem mieszkania lub domu. Dlaczego ma tak ogromne znaczenie? Jak zweryfikować stan prawny nieruchomości?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie atrakcyjne cenowo

Gdzie szukać atrakcyjnych cenowo mieszkań?

Rosnące ceny nieruchomości w Warszawie sprawiają, że w stolicy coraz trudniej znaleźć tanie mieszkanie. Jeśli zależy Ci na jak najniższych kosztach zakupu lokum, warto rozszerzyć poszukiwania o miejscowości położone w jej niedalekim sąsiedztwie. Gdzie szukać atrakcyjnych cenowo mieszkań?

CZYTAJ WIĘCEJ
umowa rezerwacyjna mieszkania

Umowa rezerwacyjna – wszystko, co musisz wiedzieć

Szacunki nie pozostawiają złudzeń. W Polsce brakuje ok. 2 mln mieszkań. Popyt przewyższa podaż, co sprawia, że znalezienie własnego lokum to nie lada wyzwanie. Żeby nie stracić szansy na zakup wymarzonego „M”, wiele osób decyduje się na zawarcie umowy rezerwacyjnej. Czym właściwie ona jest? Jakie prawa gwarantuje potencjalnemu nabywcy? Co odróżnia ją od umowy przedwstępnej?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie z balkonem

Mieszkanie z balkonem – najważniejsze zalety

Przy wyborze mieszkania od dewelopera pod uwagę należy wziąć wiele kryteriów. Lokalizacja, metraż, układ pomieszczeń to tylko niektóre z elementów wymagających sprawdzenia. Dla wielu nabywców istotna jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie – czy do mieszkania przynależy balkon. Jakie są najważniejsze zalety takiej nieruchomości? Dlaczego mieszkanie z balkonem to dobra opcja?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie na przedmiesciach

Kupujesz nowe mieszkanie na przedmieściach? O tym musisz wiedzieć

Lokalizacja to jeden z tych czynników, na które potencjalni nabywcy mieszkania zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Część z nich wybiera przedmieścia. Przemawiają za tym m.in. niższe ceny nieruchomości, wolniejsze tempo życia i wizja mniej zakorkowanych ulic. O czym jednak warto wiedzieć, kupując nowe mieszkanie na obrzeżach dużego miasta? Co sprawdzić, by dokonać dobrego wyboru lokalizacji?

CZYTAJ WIĘCEJ
mieszkanie dla studenta

Mieszkanie dla studenta – jak wybrać? Co jest najważniejsze?

Rozpoczęcie studiów to dla wielu młodych ludzi pierwszy krok w dorosłość. Opuszczają dom rodzinny i zaczynają żyć na własny rachunek. Mogą robić to w akademiku, wynajętej kwaterze lub we własnym mieszkaniu. Nie da się ukryć, że ostatnie rozwiązanie wydaje się najkorzystniejsze. Pozostaje jednak pytanie, jaki lokal wybrać i na co zwrócić uwagę podczas analizy oferty rynkowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
korzysci mieszkania w bloku

Największe korzyści mieszkania w bloku

Z badań wynika, że aż 40 proc. Polaków mieszka w blokach na osiedlach mieszkaniowych. Wielopiętrowe budynki mieszkalne to wyznaczniki miejskiego krajobrazu. Co rusz powstają nowe inwestycje, a lokal wyprzedają się na pniu. Co sprawia, że mieszkanie w bloku cieszy się tak dużym uznaniem? Jakie są jego największe korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ
Zakup mieszkania od dewelopera 1

Na czym polega bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu?

Zakup mieszkania od dewelopera wymaga sporządzenia umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Jej zapisy dotyczące bezobciążeniowego wyodrębnienia lokalu nie zawsze są do końca zrozumiałe dla nabywców i budzą mieszane odczucia. O co właściwie chodzi? Na czym polega bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu? Czy jest ono korzystne dla kupujących, czy może nie?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotolia 69128944 Subscription Monthly M

Najważniejsze formalności związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. Wielu inwestorom wydają się one bardzo skomplikowane. W rzeczywistości jednak są to jasne procedury, które należy wykonać w określonej kolejności, tak aby każda ze stron umowy kupna-sprzedaży mogła zabezpieczyć swoje interesy. O jakich formalnościach powinna pamiętać osoba, która kupuje mieszkanie od dewelopera za gotówkę, a o jakich osoba finansująca zakup nieruchomości kredytem hipoteczny?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle sloneczna

Czy warto kupić mieszkanie na nowym osiedlu mieszkaniowym?

Otoczenie mieszkania wpływa nie tylko na jego wartość, ale i komfort życia. Nic więc dziwnego, że przy wyborze nieruchomości inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na sposób, w jaki osiedle mieszkaniowe zostało zaprojektowane. W końcu mają zamiar spędzić w danej lokalizacji większość swojego życia. Czy więc warto kupić lokum na nowym osiedlu mieszkaniowym? Jakie atuty ma ta opcja?

CZYTAJ WIĘCEJ
Lomianki 10 RGB color 0001

Segmenty pod Warszawą – dlaczego to dobry wybór?

Zakup nieruchomości na własność to wymagające zadanie. Liczyć należy się bowiem ze scenariuszem, że w danym lokum spędzi się kilkanaście lat, a nawet całe życie. Dlatego musi to być przemyślana decyzja, w ramach której zostaną uwzględnione nie tylko obecne, ale i przyszłe potrzeby. Gdzie więc zamieszkać? Czy segmenty pod Warszawą to dobry wybór? Jakie są ich największe przewagi nad mieszkaniami w stolicy?

CZYTAJ WIĘCEJ
Mieszkanie w Markach

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania poza Warszawą?

Wysokie ceny nieruchomości w stolicy sprawiają, że mieszkania poza Warszawą cieszą się coraz większą popularnością. Najczęściej decydują się na nie rodziny z dziećmi oraz osoby, które pracują zdalnie lub hybrydowo. Czy to wygodna opcja? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania poza stolicą?

CZYTAJ WIĘCEJ
Ideal Residence

Łomianki, Marki czy Białołęka – gdzie warto kupić mieszkanie?

O tym, że Warszawa jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestety, coraz wyższe ceny nieruchomości sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup mieszkania w stolicy. Wybór nabywców pada więc albo na położone dalej od centrum dzielnice, takie jak Białołęka, albo miasta aglomeracji warszawskiej – Łomianki i Marki. Dlaczego warto kupić mieszkanie w którejś z tych lokalizacji?

CZYTAJ WIĘCEJ
Osiedle NaturaLife Łomianki

Miasta w okolicach Warszawy, w których warto prowadzić biznes

Dynamicznie rozwijająca się Warszawa od lat okupuje wysokie miejsca w rankingach atrakcyjności biznesowej. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców wybiera właśnie stolicę jako miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że mniejsze miasta zlokalizowane w aglomeracji warszawskiej nie mają szans, by przyciągnąć biznes do siebie. W jakich miastach w okolicach Warszawy warto otworzyć firmę?

CZYTAJ WIĘCEJ
slwbs1

Mieszkanie lub dom w Markach – dlaczego warto? Co miasto ma do zaoferowania mieszkańcom? Przewodnik

Podwarszawskie Marki to jedno z pięciu miast w Polsce, do których najchętniej sprowadzają się nowi mieszkańcy. W rankingu popularności wyprzedziły je jedynie Warszawa, Kraków, Wrocław i Gdańsk. To robi wrażenie. Na zakup działki w mieście skusił się już niejeden deweloper. Marki mają bowiem ogromny potencjał. Z czego wynika tak ogromne zainteresowanie nieruchomościami w tym mieście? Czy to jedynie zasługa bliskości stolicy? Dlaczego warto tu zamieszkać?

CZYTAJ WIĘCEJ
nowe mieszkanie pod warszawa gdzie warto szukac

Tereny zielone w Markach. Żyj blisko natury

Bliskość terenów zielonych to dla wielu osób poszukujących własnego lokum istotny czynnik wpływający na wybór nieruchomości. Mieszkania w pobliżu parków i w otoczeniu zieleni najczęściej są droższe, a i tak rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Nic więc dziwnego, że popularność Marek jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania rośnie. Jakie tereny zielone są dostępne w mieście i nieopodal niego?

CZYTAJ WIĘCEJ
Kampinos w Łomiankach

Mieszkania i domy w Łomiankach – czy warto? Przewodnik po mieście

Bliskość stolicy sprawia, że podwarszawskie miejscowości dynamicznie się rozwijają i cieszą się rosnącym uznaniem wśród osób poszukujących własnego lokum. Jednym z miast, które w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, są Łomianki. Powoli zrywają one z wizerunkiem stołecznego satelity i przekształcają się w miejsce, w którym po prostu warto żyć. Co oprócz atrakcyjnych cen nieruchomości mają do zaoferowania swoim mieszkańcom?

CZYTAJ WIĘCEJ
Osiedle Natura Life

Osiedle NATURA LIFE – nowa inwestycja w Łomiankach

O tym, że najbliższe otoczenie ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dlatego naszą najnowszą inwestycję zlokalizowaliśmy w malowniczym zakątku Łomianek, skąd zieleń ma się praktycznie na wyciągnięcie ręki. Atrakcyjne położenie to niejedyny atut Osiedla NATURA LIFE. Przekonaj się o tym już teraz.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mieszkania dla rodziny Łomianki

Najważniejsze zalety osiedli mieszkaniowych w Łomiankach

Rosnące ceny nieruchomości w stolicy sprawiają, że coraz więcej osób szukających własnego lokum kieruje uwagę na podwarszawskie miejscowości, gdzie mieszkania i domy są tańsze niż w Warszawie. Jedną z alternatyw, która ma sporo do zaoferowania mieszkańcom, jest malownicze miasto Łomianki. Jakie są najważniejsze zalety zlokalizowanych tam osiedli mieszkaniowych?

CZYTAJ WIĘCEJ
galeria polnocna

Mieszkania na Białołęce – dlaczego warto? Przewodnik po dzielnicy

Jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Warszawy. Białołęka, bo o niej mowa, przyciąga coraz więcej ludzi. Czy można upatrywać w niej swojego miejsca na ziemi? Co takiego ma do zaoferowania Białołęka? Mieszkania w atrakcyjnych cenach to wbrew pozorom niejedyny powód, dla którego dzielnica cieszy się rosnącą popularnością. Dlaczego warto tutaj zamieszkać? Komu Białołęka przypadnie do gustu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fotolia 118161503 Subscription Monthly M

Dlaczego warto odwiedzić biuro sprzedaży Sławbud?

Mieszkania pod Warszawą z wielu względów okażą się świetnym wyborem, podobnie zresztą jak domy oraz segmenty. Zlokalizowane w spokojnej, zielonej okolicy, zapewniają wysoki komfort codziennego życia, a także łatwy dostęp do wszelkich korzyści, na jakie można liczyć żyjąc blisko stolicy. Szukasz właśnie takich nieruchomości? Jeśli tak, zapraszamy do biura sprzedaży Sławbud.

Współpraca z uznanym deweloperem sprawi, że proces poszukiwania i zakupu nowego lokalu okaże się znacznie łatwiejszy. To świetny sposób na to, aby przezwyciężyć wszelkie trudności formalne, jak również sfinalizować całą transakcję na dobrych warunkach.

CZYTAJ WIĘCEJ
Łomianki osiedle mieszkalne

Mieszkanie pod Warszawą w zielonej okolicy? Odwiedź dewelopera

Łatwy dostęp do terenów zielonych może w znaczący sposób wpłynąć na wartość nieruchomości. Okaże się on niezwykle korzystny także dla ich właścicieli – doskonale wiedzą o tym zwłaszcza rodziny z dziećmi. W jaki jednak sposób znaleźć takie mieszkanie? Najlepiej z pomocą dewelopera Sławbud.

Jest to najlepszy sposób na to, aby zakupić lokal, który spełnia kluczowe kryteria wyboru. Związane na przykład z atrakcyjną lokalizacją. Do tego dochodzą korzyści czysto praktyczne, dotyczące między innymi łatwiejszych formalności czy też pomocy w ramach procedury kredytowej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mieszkania dwupoziomowe na warszawskiej Białołęce

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że większy metraż zapewnia znacznie szersze możliwości aranżacyjne. Znosi on masę ograniczeń, ułatwia również realizację projektów nietypowych, związanych na przykład z wykorzystaniem masywnych mebli. Wszystko to zagwarantować mogą mieszkania dwupoziomowe, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością.

Między innymi dlatego tak często pojawiają się one obecnie w ofertach firm deweloperskich. Zakupić można je na przykład na warszawskiej Białołęce – w dzielnicy, która ma wiele do zaoferowania. Zarówno singlom, jak i rodzinom oraz osobom chcącym szybko i bezproblemowo dojeżdżać do centrum.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe mieszkania w Łomiankach? To się opłaca!

Dobra, szeroka oferta mieszkaniowa powinna być zróżnicowana pod względem nie tylko metrażu dostępnych nieruchomości, ale także ich ceny. Wszystko po to, aby Klienci mogli skorzystać z maksymalnej swobody wyboru. Takie możliwości zapewniają podwarszawskie Łomianki, cieszące się od pewnego czasu niesłabnącą popularnością.

Jedną z kluczowych zalet tej lokalizacji jest wysoka opłacalność inwestycji, jakie mogą zostać w niej zrealizowane. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę mieszkania znacznie większe od standardowych kawalerek, jak również lokale dwupoziomowe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego zakup nieruchomości od dewelopera to dobry pomysł?

Usługi o charakterze kompleksowym i fachowa pomoc profesjonalistów pozwala całkowicie skupić się na zakupie wymarzonej nieruchomości. Bez względu na to, czy ma być to mieszkanie, dom czy segment. Wszystko to zapewnić może ceniony deweloper. Białołęka, Marki i Łomianki to tylko niektóre obszary, na których jesteśmy w stanie zaoferować dostęp do bardzo szerokiej, zróżnicowanej oferty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Segmenty na Białołęce – dlaczego warto?

Dla osób wychowanych w domach jednorodzinnych segmenty stanowią świetną namiastkę swobody, jaką znają z dzieciństwa. Z tego samego powodu, bardzo często są one uznawane za alternatywę dla ciaśniejszych mieszkań. Zwłaszcza gdy są zlokalizowane w malowniczej okolicy, na przykład na Białołęce.

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW