Slawbud
Slawbud

Mieszkania na Białołęce – dlaczego warto? Przewodnik po dzielnicy

Jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Warszawy. Białołęka, bo o niej mowa, przyciąga coraz więcej ludzi. Czy można upatrywać w niej swojego miejsca na ziemi? Co takiego ma do zaoferowania Białołęka? Mieszkania w atrakcyjnych cenach to wbrew pozorom niejedyny powód, dla którego dzielnica cieszy się rosnącą popularnością. Dlaczego warto tutaj zamieszkać? Komu Białołęka przypadnie do gustu?

galeria polnocna

Warszawa: Białołęka – krótki rys historyczny

Białołęka to dawna wieś szlachecka, która istnieje od 1445 r. Jejlosy były burzliwe – przechodziła z rąk do rąk, a podczas bitwy o Warszawę w 1656 r. została spalona. W 1831 r. była świadkiem starcia pomiędzy polską armią a korpusem rosyjskim. W XIX wieku była częścią gminy Bródno, a na jej obrzeżach zaczęły stopniowo powstawać folwarki i osiedla.

W 1951 r. wraz z grupą innych wsi Białołęka została włączona do Warszawy. W 1994 r. w wyniku podziału administracyjnego dała nazwę gminie Warszawa-Białołęka. Zajmowała wówczas 15 proc. powierzchni miasta i stanowiła trzecią pod względem powierzchni gminę stołeczną. Rok 2002 przyniósł kolejny podział administracyjny, który przekształcił Białołękę w dzielnicę.

Obecnie Białołęka to druga pod względem wielkości dzielnica Warszawy (73,04 km2). Powierzchnią ustępuje jedynie Wawrowi (79,70 km2). Zagęszczenie ludności nie jest tu jednak duże (ok. 1768 os./km2.), co ucieszy osoby preferujące mniej zatłoczone lokalizacje. Podobnie jak Ursynów Białołęka uznawana jest za sypialnię stolicy. Jednak dzięki dynamicznemu rozwojowi powoli zrywa z tym wizerunkiem.

Liczba realizowanych w dzielnicy inwestycji mieszkaniowych rośnie z roku na rok. Swoje projekty lokuje tutaj praktycznie każdy liczący się w stolicy deweloper. Białołęka przyciąga dostępnością i atrakcyjną ceną gruntów. Wbrew jednak pozorom powstają tutaj nie tylko osiedla, ale i strefy przemysłu i usług, które generują miejsca pracy, oraz kameralne przestrzenie. Sprawdź, dlaczego warto tu zamieszkać.

Białołęka Warszawa – tereny rekreacyjne, które robią wrażenie

 

Leżąca w prawobrzeżnej części stolicy Białołęka stanowi najbardziej wysuniętą na północ dzielnicę Warszawy. Od południa graniczy ze stołecznym Targówkiem i Pragą Północ, od północy z gminami Jabłonna i Nieporęt, a od wschodu z Markami. Jej zachodnią granicę wyznacza Wisła, poprzez którą sąsiaduje z Bielanami i Łomiankami. Peryferyjne położenie dzielnicy nie każdemu może odpowiadać. Ma jednak swoje atuty.

Taka lokalizacja z jednej strony gwarantuje bowiem dostęp do udogodnień miejskich charakterystycznych dla dużych aglomeracji, a z drugiej zapewnia więcej ciszy i spokoju. Mieszkańcy Białołęki cenią sobie także bliskość atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Stanowią one nie lada gratkę zwłaszcza dla miłośników aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą.

Wśród pobliskich terenów rekreacyjnych na szczególne podkreślenie zasługuje:

 •       Zalew Zegrzyński – prowadzi do niego malownicza ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim, rozpoczynająca się przy ul. Marywilskiej. Nad zalew można dostać się także samochodem. To idealne miejsce nie tylko na krótką wycieczkę, ale i weekendowy wypad. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – i miłośnik beztroskiego wylegiwania się na plaży, i wielbiciel aktywnego wypoczynku nad wodą,
 •       Kanał Żerański – łączy Wisłę z Zalewem Zegrzyńskim. To świetne miejsce do rekreacji i wycieczek pieszych oraz rowerowych. Nad kanałem można uprawiać sporty wodne i wędkować. Odbywają się tutaj także zawody łodzi smoczych, a także regaty,
 •       Rezerwat Łęgi Czarnej Strugi – służy ochronie łęgów i nadrzecznych zarośli wierzbowych. Jest domem dla różnorodnych ssaków – dzików, saren, łosi, a także ptaków, w tym gatunków drapieżnych.

 

 •       rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie – obejmuje obszar wysp, łach, brzegów i wód płynących rzeki Wisły. Powstał w celu ochrony populacji i siedlisk ptactwa wodno-błotnego. Co ważne, przebywanie na terenie rezerwatu jest dozwolone tylko w miejscach do tego przeznaczonych,

 

rezerwat przyrody lawice kielpinskie

Białołęka – mieszkania w otoczeniu zielni

 

Cechą charakterystyczną Białołęki jest duża powierzchnia terenów zielonych. W badaniach opinii publicznej ponad połowa osób uznaje Białołękę za zieloną dzielnicę. Jej mieszkańcy mają do dyspozycji wiele parków, które pozwalają aktywnie spędzić czas, z czego najpopularniejsze to:

 

 •       Park Magiczna – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – i miłośnik błogiego lenistwa, i wielbiciel aktywnego wypoczynku, i starszy i młodszy,
 •       Park Picassa – pozwala wypocząć w niedalekim sąsiedztwie Wisły. Miejsce odpowiednie na rodzinny piknik, medytację w cieniu topoli czy też aktywny wypoczynek. Na mieszkańców Białołęki czeka również niewielka plaża nad Wisłą, znajdująca się nieopodal parku Picassa. Można tutaj wypocząć lub zagrać w siatkówkę,
park picassa

 

 •       Park Henrykowski – to idealne miejsce na rodzinny wypad. W otoczeniu zieleni można urządzić piknik lub pograć w badmintona. W parku znajduje się duży plac zabaw, boiska piłkarskie i miejsca do gry w ping-ponga. Organizowane są tutaj także seanse kina letniego na leżakach,
 •       Park Ceramiczna – jest wyposażony m.in. w mini siłownię, która stanowi nie lada gratkę dla miłośników aktywnego trybu życia. Dużą popularnością wśród mieszkańców cieszą się piłkarzyki, a także skałka do wspinaczki. W parku znajduje się również wybieg dla psów.
park henrykowski

Wspomnieć warto także Park Strumykowa oraz Bociani Zakątek. Mieszkańcy Białołęki wypoczywają również nad Wisłą.

 

Wzniesiony wzdłuż rzeki wał wiślany to popularna ścieżka nie tylko dla biegaczy oraz rowerzystów, ale i wielbicieli niespiesznych spacerów oraz nordic walkingu. Miłośnicy kontaktu z przyrodą docenią bliskość wspomnianego już rezerwatu przyrody Ławice Kiełpińskie.

wal wislany

 

Białołęka zapewnia dostęp do kilku lasów, z czego najpopularniejsze to:

 1.     Las Anecin. Można tutaj pospacerować po wydmach. Mieszkańcy dzielnicy wykorzystują go także do biegania.
 2.     Las w Choszczówce. To idealne miejsce dla osób szukających chwili wytchnienia. Można tu głęboko odetchnąć i posmakować ciszy.
 3.     Las Dąbrówka. Służy nie tylko do rekreacji i wypoczynku. Oddziela również zabudowania od uruchomionej w 1991 r. oczyszczalni ścieków „Czajka”.

 

las choszczowka

Białołęka rozwija się pod wieloma względami. Boom mieszkaniowy sprawił, że władze dzielnicy dostrzegły konieczność inwestowania w infrastrukturę rekreacyjną. W ciągu najbliższych lat na terenie Białołęki (a konkretnie na zachodnim nabrzeżu kanału Żerańskiego) ma powstać nowy park (Park Żerański) z siecią dróg rowerowych, ekologicznym placem zabaw,  siłownią i strefą dla psów.

Swoim zasięgiem park będzie obejmować 13 hektarów. Według założeń władz otaczać go ma dużo naturalnej zieleni, dzięki czemu mieszkańcy zyskają atrakcyjną przestrzeń do rekreacji i relaksu. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej została już podpisana przez Zarząd Zieleni.

 

W ostatnim czasie znaczenie terenów rekreacyjnych wzrosło. Zielona okolica to pożądane dobro na rynku nieruchomości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi zwraca na nią uwagę, kupując mieszkanie.

 

Białołęka ma tę zaletę, że jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Bliskość parków, lasów oraz łąk stwarza mieszkańcom dzielnicy optymalne warunki do wypoczynku i rekreacji.

zielona okolica

Nowe mieszkania – Białołęka dla miłośników sportu

 

Białołęka ma wiele do zaoferowania zwłaszcza osobom, dla których aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu. Przez dzielnicę przebiega ok. 40 km ścieżek rowerowych. Wspomniana już trasa prowadząca do Zalewu Zegrzyńskiego uznawana jest za jedną z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Warszawie. Inne popularne trasy rowerowe prowadzą:

 •       wzdłuż ul. Modlińskiej,
 •       wzdłuż Trasy Mostu Marii Curie-Skłodowskiej,
 •       od ul. Światowida, przez ul. Poetów, aż do ul. Modlińskiej.

Ponadto, w ciągu najbliższych lat radni dzielnicy chcą wybudować kilka kilometrów nowych ścieżek rowerowych, w tym w kierunku Nieporętu. Ma ona uzupełnić wspomnianą już trasę wzdłuż Kanału Żerańskiego.

 

Wspomniany wcześniej atut dzielnicy – bliskość terenów rekreacyjnych – stanowi główną zachętę do mieszkania na Białołęce dla osób aktywnych fizycznie. Myli się jednak ten, kto myśli, że na terenie dzielnicy o zdrowie, kondycję i sylwetkę można dbać wyłącznie na zewnątrz. Mieszkańcy mogą bowiem skorzystać z rozbudowanej oferty fitness clubów, zarówno sieciowych jak i bardziej kameralnych.

 

fitness club bialoleka

Na Białołęce można grać w tenisa oraz squasha, pływać na pływalni (Basen BOS), trenować sporty walki, uprawiać crossfit, tańczyć, a nawet jeździć konno. Oferta sportowa jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie aktywność dostosowaną do swoich preferencji i potrzeb.

 

sqash bialoleka

Na mapie dzielnicy wyróżniają się zwłaszcza dwa punkty:

 

 •       Białołęcki Ośrodek Sportu. To sportowa mekka Białołęki. Nowoczesne centrum rekreacyjno-sportowe tak naprawdę działa w trzech lokalizacjach – przy ul. Strumykowej, przy ul. Światowida i sezonowo przy ul. Picassa. Oprócz wspomnianej pływalni obiekt zapewnia dostęp do hal sportowych, boisk piłkarskich, kortów tenisowych, siłowni i ścianki wspinaczkowej. 
bialolecki osrodek sportu

 

 •       Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże. Znaleźć je można praktycznie w każdym przewodniku po Białołęce. Obiekt oferuje m.in. skoki linowe, skoki na poduszkę kaskaderską czy też skok wewnątrz betonowego silosu. Obiekt dysponuje również ściankami wspinaczkowymi, a w sezonie wiosenno-letnim zapewnia możliwość wypożyczenia kajaków na Kanale Żerańskim.

 

Białołęka coraz lepiej wykorzystuje rozległe tereny zielone i poprzemysłowe budynki, adaptując je do współczesnych potrzeb mieszkańców. Drugie życie zyskały nie tylko silosy na cement (wspomniane 2Wieże), ale również drożdżownia Henryka Bienenthala (powstało tam osiedle). Nic więc dziwnego, że w rankingach opinii osób poszukujących nowego mieszkania Białołęka plasuje się wysoko.

Białołęka jako dzielnica dla rodzin z dziećmi – żłobki, przedszkola i szkoły

 

Aż 60 proc. mieszkańców Białołęki to dzieci i młodzież. Dlatego tak istotną kwestią jest zapewnienie im należytej infrastruktury. Na terenie Białołęki działają publiczne:

 •       żłobki,
 •       przedszkola (11),
 •       szkoły podstawowe (17),
 •       2 licea ogólnokształcące – CV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta oraz CLXV Liceum Ogólnokształcące.

W związku z dynamicznie zwiększającą się liczbą mieszkańców zapotrzebowanie na placówki opiekuńczo-wychowawcze i oświatowe w dzielnicy stale rośnie. Dzieci jest na tyle dużo, że pojawiają się problemy z zapisaniem ich do publicznych instytucji. Część z nich uczy się w systemie zmianowym. Nic więc dziwnego, że na Białołęce dynamicznie rozwija się sektor placówek prywatnych (działa tutaj m.in. 14 przedszkoli prowadzonych przez podmioty inne niż m. st. Warszawa).

 

Szkolnictwo to w przypadku Białołęki obszar, który wymaga publicznego wsparcia i inwestycji. W przeciwnym razie nie uda się utrzymać wysokiego poziomu nauczania. Dobre wieści są takie, że 2022 roku na Białołęce ma powstać aż 10 nowych szkół podstawowych. Z kolei nowe miejsca dla przedszkolaków udaje się uzyskać dzięki konkursom dla placówek niepublicznych. W roku szkolnym 2021/2022 ponad 3 tys. dzieci będzie uczęszczać do placówek niepublicznych na zasadach publicznych, czyli nie płacąc za pobyt.

Urząd dzielnicy Warszawa Białołęka przekonuje, że wszystkim rodzicom, którzy wyrażą taką chęć, uda się zapisać dziecko do publicznej placówki. Niekoniecznie jednak będzie to placówka pierwszego wyboru.

liceum ogólnoksztalcące

Co w razie choroby? Opieka medyczna, dentystyczna i weterynaryjna na Białołęce

 

Na Białołęce działa m.in. nowo wybudowane Centrum Zdrowia Białołęka (przy ul. Przykoszarowej). Zapewnia ono podstawową opiekę zdrowotną i stomatologiczną, a w przypadku dzieci i młodzieży także wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne (Centrum Rozwoju Twojego Potencjału TOGO). Działa tu również „Przytulas” – ośrodek dziennej rehabilitacji neurologicznej dla małych pacjentów. W przyszłości placówka planuje uruchomić Pracownię Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, a w dalszej kolejności Pracownię Ultrasonograficzną.

 

Oprócz Centrum Zdrowia Białołęka w dzielnicy znajduje jeszcze kilka przychodni i placówek medycznych. Mieszkańcy uskarżają się jednak na brak szpitala. Rozmowy z miastem na temat obiektu cały czas trwają. Na razie jednak mieszkańcy muszą korzystać z placówek na Bielanach lub Bródnie. Na Białołęce działają również gabinety dentystyczne i weterynaryjne.

centrum zdrowia bialoleka

Warszawa Białołęka – coraz lepsze wsparcie w opiece nad dziećmi i seniorami

 

Na Białołęce (przy ul. Marywilskiej) znajduje się specjalistyczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna nr 21. Placówka zapewnia pomoc psychologiczno-pedagogiczną dzieciom i młodzieży, która uczy się w białołęckich szkołach, a także dzieciom nieobjętym edukacją, a mieszkającym w dzielnicy. Wspomaga również podmioty w realizowanych przez nie zadaniach opiekuńczych, wychowawczych i dydaktycznych.

W ciągu najbliższych kilku lat na Białołęce (przy ul. Ceramicznej) ma powstać – pierwsze w Warszawie – Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Placówka służyć będzie integracji ludzi w różnym wieku. Opiekę znajdą tu seniorzy, osoby z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, a także dzieci (żłobek na 150 miejsc). Urząd dzielnicy Warszawa Białołęka już ogłosił przetarg na projekt i wybudowanie obiektu.

Na Białołęce jak w uzdrowisku? Tak, to możliwe!

 

Na terenie Białołęki znajduje się tężnia solankowa (na dachu Galerii Północnej). Jest ona zasilana solanką z uzdrowiska Zabłocie, która zawiera największe stężenie jodu na świecie. Przy okazji zakupów mieszkańcy mogą więc zadbać o swoje zdrowie.

 

Znane z uzdrowisk tężnie solankowe to konstrukcje z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka. Wydziela ona korzystne mikroelementy, które tworzą przyjazny dla człowieka mikroklimat. Poprawia on samopoczucie i zdrowie inhalujących się osób.

galeria polnocna teznia solankowa 2

Druga tężnia ma w niedalekiej przyszłości powstać w Parku Picassa, a na wykonanie trzeciej Urząd Dzielnicy Warszawa Białołęka niedawno podpisał umowę. Obiekt będzie zlokalizowany w rejonie ulic Kobiałka i Olesin, a przestrzeń wokół niego zostanie odpowiednio zagospodarowana – pojawią się ławki, kosze, a także więcej zieleni. Obiekty na Białołęce mają również służyć integracji mieszkańców.

Białołęka – osiedla nowoczesne, ale czy bezpieczne?

 

Pod względem poziomu przestępczości Białołęka nie wyróżnia się na tle innych dzielnic. Według policyjnych statystyk jest tu bezpieczniej niż na Woli, Wawrze czy Włochach, a sami mieszkańcy oceniają bezpieczeństwo okolicy za dobre.

Na terenie Białołęki (m.in. na os. Poraje i na Białołęce Dworskiej) działają grupy osiedlowe, których zadaniem jest aktywna współpraca z policją i strażą miejską w celu poprawy bezpieczeństwa. Odbywa się to w ramach programu Bezpieczne Osiedle. Komisariat policji Warszawa-Białołęka jest zlokalizowany na Tarchominie (przy ul. Myśliborskiej).

O większe bezpieczeństwo mieszkańców, a zarazem dzielnicy może zadbać sam deweloper. Białołęka nie jest odosobniona w tym względzie. Monitoring i oświetlenie osiedla skutecznie zniechęca do aktów wandalizmu.

Osiedle na Białołęce – atrakcje dla najmłodszych

 

Nie samą szkołą żyje dziecko. Dlatego warto poznać najważniejsze atrakcje, jakie najmłodszym ma do zaoferowania Białołęka. Mieszkania znajdujące się w pobliżu placu zabaw to dla rodzin z dziećmi prawdziwy rarytas. W dzielnicy znajduje się wiele otwartych placów zabaw (m.in. w Parku Picassa oraz przy ulicach Portowej, Odkrytej czy też Skarbka z Gór), które umożliwiają najmłodszym aktywny wypoczynek. Wśród najpopularniejszych można wymienić:

 •       plac zabaw w Parku Magiczna – oferuje atrakcje zarówno dla małych, jak i nieco starszych dzieci. Znajdują się tutaj m.in. karuzele, huśtawki, trampoliny, tyrolka, skatepark i bikepark oraz wydzielone miejsca do grania w klasy i koszykówkę,
skate park
 •       Miasteczko Ruchu Drogowego – znajduje się przy placu zabaw na ulicy Odkrytej i stanowi miejsce, które pozwala połączyć zabawę z nauką. Dziecko może tutaj pojeździć na rowerze, rolkach lub hulajnodze, przy okazji ucząc się zasad obowiązujących w ruchu drogowym,
miasteczko ruchu drogowego
 • most linowy w Parku Henrykowskim – to atrakcja, którą dzieci wręcz uwielbiają. W parku znajduje się również boisko do gry w piłkę nożną i kosza oraz kilkanaście zabawek dla maluchów,

 

most linowy w parku henrykowskim
 • Bociani Zakątek – cechą charakterystyczną placu są podwieszane kosze przypominające bocianie gniazda. Znajdują się tu także zabawki dla nieco starszych dzieci, skatepark oraz miejsce do grania w koszykówkę. Zimą można tutaj zjeżdżać na sankach z niewielkiej górki,
bociani zakatek
 •       plac zabaw na dachu Galerii Północnej – jest otwarty przez cały tydzień, nawet w niedziele niehandlowe. Urzeka bogatym wyposażeniem. Konstrukcje linowe, drabinki, huśtawki, bujaki oraz zjeżdżalnie to tylko najważniejsze propozycje dla maluchów. Starszym dzieciom i młodzieży do gustu powinien przypaść także skatepark.
galeria polnocna plac zabaw

Własne przestrzenie rekreacyjne dla dzieci ma również większość przedszkoli i szkół podstawowych. Potrzeby najmłodszych zauważają także deweloperzy. Praktycznie każde nowoczesne osiedle na Białołęce zapewnia chociażby niewielką strefę zabaw dla dzieci. Wiele do zaoferowania najmłodszym ma również Białołęcki Ośrodek Kultury i jego filie. Zajęcia aktorskie, taneczne, akrobatyczne i malarskie to tylko wybrane propozycje. Na terenie dzielnicy działa również park linowy (przy ul. Modlińskiej).

Mieszkanie Białołęka – oferta kulturalna dla każdego

 

Wspomniany już Białołęcki Ośrodek Kultury jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze sportowym, kulturalnym i rozrywkowym. Udział w nich może wziąć każdy mieszkaniec. Na szczególne podkreślenie zasługują:

 •       Białołęcki Festiwal Komediowy Zabafka, w ramach którego odbywa się przegląd sztuk teatralnych,
 •       Dni Białołęki – to cykl imprez familijnych odbywających się w kilku miejscach w dzielnicy, np. w Parku Henrykowskim i Bocianim Zakątku,
 •       „Pozytywne strony” – Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej,
 •       Kulturaki – festiwal kulturalny na Białołęce dedykowany najmłodszym mieszkańcom dzielnicy, w ramach którego odbywają się m.in. spotkania z aktorami i podróżnikami,
 •       Białołęka Kulturalna – to festiwal, który promuje twórczość lokalnych artystów.

Białołęcki Ośrodek Kultury oferuje również zajęcia dla seniorów oraz warsztaty familijne. Ponadto, prowadzi centrum aktywności lokalnej – 3 pokoje z kuchnią. W sąsiedzkim domu spotkań mieszkańcy Białołęki biorą udział w różnych wydarzeniach, a także organizują własne. W BOK działa również Nastoletni Klub Dyskusyjny.

 

bialolecki osrodek kultury

Na Białołęce działa również Biblioteka Publiczna. Udostępnia ona czytelnikom bogate zbiory książek, multimediów, a także e-booków, e-audiobooków czy też e-prasy. W skład Biblioteki wchodzi 10 oddziałów, w tym Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci nr 124 Zielona, MultiCentrum czy też Czytelnia Naukowa Nr XX.

Jeśli więc zależy Ci na bezpłatnym dostępie do szerokiej oferty kulturalnej i sportowej, a jednocześnie interesują Cię atrakcyjne cenowo, nowe mieszkania, Białołęka okaże się świetnym wyborem. Oprócz instytucji publicznych w dzielnicy prężnie działają także podmioty pozarządowe, takie jak:

 •       Stowarzyszenie Razem dla Białołęki,
 •       Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
 •       Fundacja Ave.

Są one organizatorami wielu ciekawych wydarzeń, zajęć i warsztatów. Ich przedsięwzięcia, takie jak m.in. Nocny Rajd Rowerowy, Super Buda (Białołęcki Uniwersytet Dzieci), eskapady kajakowe Kanałem Żerańskim czy też warsztaty plastyczne, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Pozwalają bowiem ciekawie spędzić czas, i to niezależnie od wieku.

Rozrywka na peryferiach Warszawy – wbrew pozorom możliwa!

Na Białołęce mieści się wspomniana już Galeria Północna. Znajduje się w niej nowoczesne, 11-salowe kino, które zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie. Pod patronatem Białołęckiego Ośrodka Kultury działają kolejne dwa kina – kameralne Kino na Bok-u (na ul. Van Gogha) oraz Kino Głębocka 66. Można w nich obejrzeć interesujące firmy, zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci.

galeria polnocna

Co więcej, BOK cyklicznie organizuje koncerty z udziałem największych polskich gwiazd, a także Białołęckie Wieczory Jazzowe. Rodzice z małymi dziećmi z pewnością docenią inicjatywę placówki „Wychodzę z rodzicami”. Zasada projektu jest prosta – gdy opiekunowie słuchają organizowanego przez BOK koncertu lub oglądają film, za ścianą ich podopieczni bawią się pod czujnym okiem profesjonalnych animatorów.

Fani ekstremalnych wrażeń z pewnością docenią wspomniane już centrum sportowe 2Wieże. W piątkowy wieczór warto wybrać się na bilard (np. do Klubu PICTURES, Klubu 5 lub Falcon), a w sobotnie przedpołudnie na squasha lub przejażdżkę po torze gokartowym (np. A1 Karting). Opcji jest całkiem sporo.

tor gokartowy

Rozwój dzielnicy to nie tylko nowe mieszkania. Białołęka zmienia się także pod względem infrastrukturalnym. Oferuje swoim mieszkańcom coraz więcej miejsc, gdzie czeka na nich rozrywka na najwyższym poziomie.

Coś na ząb – oferta gastronomiczna na Białołęce

 

Na Białołęce z łatwością można znaleźć restauracje serwujące domowe i stosunkowo tanie obiady. Funkcjonują tutaj lokale sieciowe, jak i miejsca z charakterem, np. urządzony w karaibskim stylu pub. Wiele restauracji dostrzega, że ich klientami są rodziny z dziećmi. Dlatego oferuje menu dla najmłodszych i tworzy kąciki zabaw.

Lokale gastronomiczne zlokalizowane w dzielnicy nie specjalizują się jednak wyłącznie w kuchni polskiej. Na Białołęce można zjeść i dobrą pizzę, i sushi. Restauracje serwują zarówno typowe włoskie pasty, jak i dziczyznę, steki, ramen, owoce morza. Wiele knajp uruchomiło specjalne oferty lunchowe – zarówno w wersji bezglutenowej, jak i wegańskiej. Rankiem można udać się do kawiarni, a wieczorem – do  czeskiej piwiarni na Tarchominie. W okolicy działają również kebaby i lodziarnie.

Wbrew pozorom oferta gastronomiczna Białołęki jest całkiem rozbudowana. Wraz z rozwojem dzielnicy stale przybywa miejsc, w których można dobrze zjeść i miło spędzić czas. Każde nowo powstałe osiedle na Białołęce przyciąga bowiem restauratorów.

Białołęka: mieszkania – gdzie robić zakupy na co dzień?

 

Mieszkańcy Białołęki nie powinni mieć żadnych problemów z robieniem zakupów. We wspomnianej już Galerii Północnej działa ponad 200 sklepów. W jej podziemiach znajduje się supermarket, a na ostatnim piętrze – liczne restauracje. Na dachu Galerii utworzono ogród, siłownię plenerową i skatepark.

Przy granicy z Bródnem mieści się Centrum Handlowe Factory Outlet,

factory annopol

a przy ulicy Modlińskiej – hipermarket Auchan. Natomiast przy ulicy Marywilskiej znajduje się centrum handlu, gdzie przenieśli się kupcy z bazaru na Stadionie Tysiąclecia.

auchan

Na terenie dzielnicy działają również:

 •       dyskonty (Biedronka, Lidl),
 •       pomniejszych sklepy spożywcze (ABC, Lewiatan, Żabka, Stokrotka),
 •       sklepy wędliniarskie,
 •       piekarnie,
 •       cukiernie.

Punkty usługowe na Białołęce – atrakcyjna oferta

 

Domy handlowe i punkty usługowe na Białołęce znajdują się zwłaszcza w bardziej zurbanizowanych częściach dzielnicy. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy nie powinni mieć trudności z dostępem do większości usług. Na terenie Białołęki działają m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, apteki, firmy remontowe, kwiaciarnie, zielarnie, serwisy opon czy też warsztaty i komisy samochodowe.

Osiedle na Białołęce – miejsca, których nie możesz przegapić

 

Chociaż wydawać by się mogło, że Białołęka wypada blado na tle reszty Warszawy pod względem zabytków, również i tutaj można znaleźć interesujące miejsca. Każde z nich ma swoją niepowtarzalną historię i jest ważnym punktem na mapie dzielnicy.

 1.     Zespół Dworski Mostowskich. Znajduje się na Tarchominie (przy ul. Mehoffera). To zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy, do którego należy drewniany dworek, oficyna pałacowa, budynek gospodarczy, a także park. Jest on własnością Warszawskiej Kurii Metropolitalnej i obecnie mieści się w nim Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

W otaczającym budynki parku znajduje się wiele pomników przyrody – oprócz rozlicznych dębów spotkać można tutaj wiąza szypułkowego, topolę czarną, topolę osikę, a także głaz narzutowy. Na co dzień zarówno Pałac, jak i przynależne do niego tereny są zamknięte dla zwiedzających.

 

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można się tutaj dostać. Seminarium otwiera swoje podwoje w każdą pierwszą sobotę miesiąca, jednak wyłącznie dla grup powyżej 10 osób i po wcześniejszym umówieniu się.

 

 1.     Drożdżownia. Znajduje się na białołęckim Henrykowie (przy ul. Klasyków). To bardzo dobrze zachowany kompleks przemysłowy z początku XX wieku, w skład którego wchodzi osiem budynków wykonanych z mocno wypalanej, czerwonej cegły – materiału charakterystycznego dla epoki industrialnej.

 

Jak sama nazwa wskazuje, fabryka wytwarzała drożdże prasowane na potrzeby piekarstwa. Produktem ubocznym procesu były duże ilości alkoholu, toteż funkcjonował tutaj także gorzelnia. Jak wspomniano tereny Drożdżowni zostały zrewitalizowane i obecnie znajduje się tutaj osiedle mieszkaniowe.

 

 1.     Willa przy Fletniowej 2. To znajdująca się na Płudach willa letniskowa wybudowana w stylu nadświdrzańskim (świdermajer). Jej wyróżnikiem są przeszklone werandy, duży zdobiony ganek oraz koronkowe dekoracje snycerskie. Budowla stanowi unikat w skali Warszawy. Obecnie trwa jej remont.

 

W całej dzielnicy jest ok. 60 drewnianych obiektów wartych obejrzenia. Część z nich jest wykorzystywana do dziś – np. na Nowodworach i w Białołęce Dworskiej w budynkach z drewna znajdują się biblioteki publiczne.

 

 1.     Kościoły na Białołęce. Na terenie Białołęki działają rozliczne obiekty o charakterze sakralnym. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza:

 

 •       kościół pw. Św. Jakuba. Świątynia znajduje się przy Zespole Dworskim Mostowskich i jest doskonałym przykładem gotyku mazowieckiego. Słynie przede wszystkim z XVI-wiecznych detali architektonicznych, których próżno szukać w innych obiektach sakralnych stolicy,
 •       kościół św. Michała Archanioła. To zabytkowa świątynia położona na Zielonej Białołęce (przy ul. Głębockiej). Wykonana z drewna modrzewiowego urzeka pięknem. Obiekt uznaje się za najstarszy drewniany kościół w Warszawie,
 •       kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (tzw. kościół na górce). Znajduje się w Płudach (przy ul. Klasyków). Reprezentuje neogotyk nadwiślański. Powstał przed I wojną światową na wydmie i miał służyć za świątynię dla planowanego wtedy letniska. Do jego budowy użyto charakterystycznej nieotynkowanej, czerwonej cegły.

 

 1.     Kapliczki na Białołęce. Na terenie dzielnicy, podobnie jak i w całej Warszawie, zlokalizowanych jest wiele kapliczek ulicznych i podwórkowych, a także krzyży przydrożnych. Większość z nich powstała podczas II wojny światowej, część pochodzi z wcześniejszych okresów, niewiele natomiast ze współczesności.

 

Gdzie można znaleźć te niewielkie chrześcijańskie budowle sakralne? M.in. na rogu Chudoby i Suchocińskiej, na rogu Czeremchowa i Prząśniczek, na ul. Głębockiej, na terenie Fortu Piontek czy też na ul. Odkrytej.

Na wymienienie zasługuje również Fort Piontek. To nietuzinkowy kompleks budynków rodem z USA. Pod względem architektonicznym stanowi on połączenie budowli obronnej z centrum handlowo-rozrywkowym. Znajduje się tutaj m.in. hotel, lecznica, apteka, a także fryzjer i punkt świadczący usługi krawieckie.

fort

Rynek pierwotny – Białołęka. Mieszkania i domy

 

Dostępność rozległych terenów inwestycyjnych i atrakcyjna cena gruntów sprawiają, że Białołęka cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów. Powstają tu rozliczne osiedla – nie tylko wieżowców, ale i bloków w niskiej zabudowie czy też segmentów. W tej dzielnicy kupić można nawet wygodny dom wolnostojący z ogrodem. Przyszli mieszkańcy nie powinni mieć zatem żadnych problemów ze znalezieniem wymarzonego lokum.

Mieszkania na Białołęce cieszą się dużą popularnością z kilku względów.

 1.     Po pierwsze, są tańsze niż inne mieszkania. Białołęka to – pod względem ceny za metr kwadratowy – jedna z najtańszych dzielnic Warszawy. Oczywiście, wiele zależy od lokalizacji inwestycji, użytych materiałów budowlanych czy też standardu wykończenia. W dzielnicy nie brakuje bowiem także lokali premium.

 

Niemniej Białołęka słynie ona z tego, że da się tu znaleźć stosunkowo tanie lokum. W efekcie za tę samą cenę można kupić mieszkanie większe niż w innych dzielnicach, co stanowi zachętę zwłaszcza dla osób pragnących założyć lub powiększyć rodzinę. W dzielnicach znajdujących się bliżej centrum ceny nieruchomości są nawet dwu-, a nawet trzykrotnie wyższe.

 

 1.     Po drugie, są zróżnicowane i odpowiadają na potrzeby przyszłych mieszkańców. Odmienne metraże i układy pomieszczeń ma w swojej ofercie praktycznie każdy deweloper. Białołęka nie jest zatem dzielnicą zarezerwowaną wyłącznie dla rodzin z dziećmi. Dobrze będą się tu czuć także single, pary, a nawet osoby starsze, które chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

 

To głównie do tych grup kierowana jest rozbudowana oferta kawalerek i mieszkań dwupokojowych na Białołęce. Atrakcyjne lokale znajdą tu również osoby nabywające lokum w celach inwestycyjnych. „Wynajem mieszkania Białołęka” to często wyszukiwana w przeglądarce fraza. Szybki dojazd do wielu uczelni wyższych, takich jak ALK, WAT, UKSW, sprawia, że ich studenci chętnie poszukują mieszkań w tej lokalizacji, co przyciąga inwestorów.

 

3.      Po trzecie, są nowoczesne. W efekcie odznaczają się funkcjonalnymi rozkładami pomieszczeń i pozwalają na swobodną aranżację wnętrz. Dodatkowo nowoczesne osiedle na Białołęce najczęściej jest wyposażone w szereg udogodnień, takich jak garaż lub parking, windy, szerokie klatki, schowki, a nawet prywatne ogródki. Są również przystosowane do monitoringu i ochrony. Dzięki temu mieszkanie w nich jest komfortowe i bezpieczne.

Białołęka a reszta stolicy – wyzwania komunikacyjne

 

Jak już wspomniano, Białołęka intensywnie się rozwija. Na jej terenie przybywa atrakcyjnych cenowo mieszkań i domów. Systematycznie zwiększa się więc i liczba mieszkańców. Już teraz jest ona uznawana za jedną z najmłodszych pod względem demograficznym dzielnic Warszawy. Chętnie wybierają ją bowiem młode małżeństwa, które poszukują swojego pierwszego lokum i rodziny z dziećmi.

Białołęka potrzebuje więc sprawnego transportu miejskiego. Niestety, wiele osób przyznaje, że wciąż nie przystaje on do ich potrzeb. Pewne inwestycje w infrastrukturę transportową już zostały poczynione. Tarchomin i Nowodwory zyskały np. połączenie tramwajowe z Metrem Młociny (najbliższą stacją metra – warto bowiem wiedzieć, że metro na Białołękę nie dojeżdża) oraz Bielanami. Planuje się również nowe, w tym:

 •       poszerzenie ulic, m.in. ul Płochocińskiej,
 •       budowa Trasy Mostu Północnego,
 •       budowa Trasy Olszynki Grochowskiej,
 •       budowa trasy tramwajowej na tzw. Zieloną Białołękę, która zapewni szybki dojazd do budowanej stacji II linii metra,
 •       Trakt Nadwiślański

Żeby dojechać do innych dzielnic Warszawy, mieszkańcy Białołęki mogą skorzystać z czterech linii tramwajowych (nr: 1, 2, 4, 17) oraz szybkich kolei miejskich, w ramach których do dyspozycji mają trzy stacje kolejowe: Warszawa Żerań, Warszawa Choszczówka i Warszawa Płudy.

 

Filarem komunikacji miejskiej na Białołęce są jednak autobusy. Najwięcej linii odjeżdża z pętli Żerań oraz pętli Nowodwory. Dzielnica może poszczyć się również ekspresowymi liniami autobusowymi.

tramwajow bialoleka

Większych kłopotów z dojazdem do pracy i szkoły nie będą mieć osoby pracujące/uczące się na Targówku, Pradze-Północ i Bielanach. Problem zaczyna się w przypadku dzielnic położonych bliżej centrum. Podróż z Tarchomina do Śródmieścia zajmuje średnio 35-45 minut, a w przypadku osiedli bardziej wysuniętych na północ przekracza nawet godzinę.

Wiele mieszkańców stawia jednak na własny środek transportu – samochód (trasa ekspresowa S8). Z uwagi jednak na korki podróż do centrum (zwłaszcza w godzinach szczytu) może się sporo przedłużyć. Dlatego tak istotną kwestią jest dokładne sprawdzenie lokalizacji mieszkania. Białołęka to rozległa dzielnica, a codzienne długie dojazdy do pracy lub szkoły mogą dać się we znaki.

Wśród głównych wyzwań komunikacyjnych Białołęki wymienia się:

 •       poszerzenie ważnych arterii,
 •       rozwój komunikacji szynowej,
 •       stworzenie punktów przesiadkowych.

Ich realizacja zdecydowanie poprawi jakość życia mieszkańców. Sieć transportowa już się rozwija. Żeby sprostać oczekiwaniom mieszkańców, trzeba jednak przyspieszyć tempo zmian.

Zabudowa na Białołęce – czy w szaleństwie tkwi metoda?

 

Urbaniści krytycznie wypowiadają się na temat chaotycznej zabudowy Białołęki. Kilkupiętrowe bloki przeplatają się tutaj z osiedlami willowymi i strefami przemysłowymi. Dzięki swoistej różnorodności dzielnica jest jednak w stanie sprostać potrzebom wielu.

 1.     Tarchomin, Nowodwory i Nowe Świdry, gdzie dominuje zabudowa wysoka, będą dobrym wyborem dla studentów uczelni, takich jak ALK, WAT, UKSW, a także singli i rodzin szukających tańszego mieszkania w granicach miasta.

 

 1.     Środkowo-północna i północna Białołęka (m.in. Choszczówka, Henryków, Płudy) o przeważającej zabudowie jednorodzinnej to wymarzone miejsce do życia dla osób ceniących spokój i lubiących atmosferę willowego przedmieścia.

 

 1.     Zielona Białołęka (północno-wschodnia), przeżywająca obecnie prawdziwy boom inwestycyjny, sprawdzi się w przypadku osób, którym nie przeszkadza dłuższy dojazd do stolicy.

 

4.      Wschodnia Białołęka (np. Kobiałki, Lewandów, Mańki-Wojdy) charakteryzuje się osiedlami mieszkaniowymi wplecionymi w grunty uprawne i tereny wsi. To miejsce doskonałe dla osób preferujących bardziej sielski krajobraz.

Mieszkanie Białołęka – podsumowanie

 

Atrakcyjność danej dzielnicy to tak naprawdę wypadkowa subiektywnych oczekiwań. To, co jeden mieszkaniec uznaje za plus, dla innego może być uciążliwe. Wiele zależy od wieku, stylu życia, aktywności zawodowej czy wreszcie kwestia posiadania dzieci. Dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby jeszcze przed wyborem mieszkania. Białołęka to dzielnica odpowiednia dla:

 •       singli, młodych małżeństw i rodzin z dziećmi, które poszukują atrakcyjnego cenowo lokum w granicach miasta,
 •       osób, które chcą uciec przed wielkomiejskim zgiełkiem,
 •       miłośników aktywnego wypoczynku i kontaktu z przyrodą,
 •       właścicieli czworonogów,
 •       osób, którym nie przeszkadza wydłużony dojazd do centrum stolicy,
 •       osób, które chcą mieć łatwiejszy wyjazd ze stolicy w kierunku Mazur, Białegostoku i Katowic/Wrocławia,
 •       inwestorów, którzy chcą ulokować swoje oszczędności w nieruchomościach – dzielnica dynamicznie się rozwija. Już teraz „wynajem mieszkań Białołęka” to coraz częściej wyszukiwana fraza, co sugeruje, że popyt na mieszkania rośnie.

 

Za największy atut Białołęki uznaje się atrakcyjne ceny mieszkań. Nowe inwestycje przyciągają do dzielnicy coraz więcej ludzi. Już posiadacze średniego budżetu są w stanie kupić przestronne mieszkanie. Białołęka rozwija się także pod względem infrastruktury. Zmiany są widoczne gołym okiem. Niestety, ich tempo wciąż nie dorównuje szybkości, z jaką przybywa mieszkańców. Widać to zwłaszcza w strefie transportu publicznego.

Dłuższe dojazdy nie zrażają jednak potencjalnych nabywców. To cena, jaką mieszkańcy muszą płacić za tańsze niż w innych dzielnicach mieszkania oraz domy. Białołęka ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż atrakcyjne ceny nieruchomości. Bliskość terenów zielonych i miejsc do wypoczynku oraz rekreacji, młoda, aktywna społeczność, a także dynamiczny rozwój, za którym idzie polepszenie m.in. transportu i edukacji – to najważniejsze atuty dzielnicy.

Nic więc dziwnego, że swoje projekty lokalizuje tutaj praktycznie każdy liczący się w Warszawie deweloper. Białołęka urzeka ofertą kulturalną, sportową, usługową i rozrywkową. Wiele osób twierdzi nawet, że wycieczki do centrum są zbędne, gdyż wszystko jest na miejscu. Żeby jednak być w pełni zadowolonym z zakupu mieszkania, warto dobrze przeanalizować swoje potrzeby. Na terenie Białołęki buduje się wiele inwestycji. Z pewnością znajdziesz wymarzone lokum.

galeria polnocna

Mieszkania na Białołęce – dlaczego warto? Przewodnik po dzielnicy

Jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic Warszawy. Białołęka, bo o niej mowa, przyciąga coraz więcej ludzi. Czy można upatrywać w niej swojego miejsca na ziemi? Co takiego ma do zaoferowania Białołęka? Mieszkania w atrakcyjnych cenach to wbrew pozorom niejedyny powód, dla którego dzielnica cieszy się rosnącą popularnością. Dlaczego warto tutaj zamieszkać? Komu Białołęka przypadnie do gustu?

CZYTAJ WIĘCEJ
lomianki osiedle naturalife

Dlaczego warto odwiedzić biuro sprzedaży Sławbud?

Mieszkania pod Warszawą z wielu względów okażą się świetnym wyborem, podobnie zresztą jak domy oraz segmenty. Zlokalizowane w spokojnej, zielonej okolicy, zapewniają wysoki komfort codziennego życia, a także łatwy dostęp do wszelkich korzyści, na jakie można liczyć żyjąc blisko stolicy. Szukasz właśnie takich nieruchomości? Jeśli tak, zapraszamy do biura sprzedaży Sławbud.

Współpraca z uznanym deweloperem sprawi, że proces poszukiwania i zakupu nowego lokalu okaże się znacznie łatwiejszy. To świetny sposób na to, aby przezwyciężyć wszelkie trudności formalne, jak również sfinalizować całą transakcję na dobrych warunkach.

CZYTAJ WIĘCEJ
Łomianki osiedle mieszkalne

Mieszkanie pod Warszawą w zielonej okolicy? Odwiedź dewelopera

Łatwy dostęp do terenów zielonych może w znaczący sposób wpłynąć na wartość nieruchomości. Okaże się on niezwykle korzystny także dla ich właścicieli – doskonale wiedzą o tym zwłaszcza rodziny z dziećmi. W jaki jednak sposób znaleźć takie mieszkanie? Najlepiej z pomocą dewelopera Sławbud.

Jest to najlepszy sposób na to, aby zakupić lokal, który spełnia kluczowe kryteria wyboru. Związane na przykład z atrakcyjną lokalizacją. Do tego dochodzą korzyści czysto praktyczne, dotyczące między innymi łatwiejszych formalności czy też pomocy w ramach procedury kredytowej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mieszkania dwupoziomowe na warszawskiej Białołęce

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że większy metraż zapewnia znacznie szersze możliwości aranżacyjne. Znosi on masę ograniczeń, ułatwia również realizację projektów nietypowych, związanych na przykład z wykorzystaniem masywnych mebli. Wszystko to zagwarantować mogą mieszkania dwupoziomowe, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością.

Między innymi dlatego tak często pojawiają się one obecnie w ofertach firm deweloperskich. Zakupić można je na przykład na warszawskiej Białołęce – w dzielnicy, która ma wiele do zaoferowania. Zarówno singlom, jak i rodzinom oraz osobom chcącym szybko i bezproblemowo dojeżdżać do centrum.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe mieszkania w Łomiankach? To się opłaca!

Dobra, szeroka oferta mieszkaniowa powinna być zróżnicowana pod względem nie tylko metrażu dostępnych nieruchomości, ale także ich ceny. Wszystko po to, aby Klienci mogli skorzystać z maksymalnej swobody wyboru. Takie możliwości zapewniają podwarszawskie Łomianki, cieszące się od pewnego czasu niesłabnącą popularnością.

Jedną z kluczowych zalet tej lokalizacji jest wysoka opłacalność inwestycji, jakie mogą zostać w niej zrealizowane. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę mieszkania znacznie większe od standardowych kawalerek, jak również lokale dwupoziomowe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego zakup nieruchomości od dewelopera to dobry pomysł?

Usługi o charakterze kompleksowym i fachowa pomoc profesjonalistów pozwala całkowicie skupić się na zakupie wymarzonej nieruchomości. Bez względu na to, czy ma być to mieszkanie, dom czy segment. Wszystko to zapewnić może ceniony deweloper. Białołęka, Marki i Łomianki to tylko niektóre obszary, na których jesteśmy w stanie zaoferować dostęp do bardzo szerokiej, zróżnicowanej oferty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Segmenty na Białołęce – dlaczego warto?

Dla osób wychowanych w domach jednorodzinnych segmenty stanowią świetną namiastkę swobody, jaką znają z dzieciństwa. Z tego samego powodu, bardzo często są one uznawane za alternatywę dla ciaśniejszych mieszkań. Zwłaszcza gdy są zlokalizowane w malowniczej okolicy, na przykład na Białołęce.

CZYTAJ WIĘCEJ
CP II 2

Czy warto kupić mieszkanie z ogrodem?

Własny skrawek zielonego terenu to dla wielu osób rzecz niemal święta. Jak się okazuje, na dostęp do niego mogą liczyć nie tylko właściciele domów jednorodzinnych i segmentów. We własne ogródki „wyposażane” są również mieszkania. Czy jednak na pewno warto się nimi zainteresować?

CZYTAJ WIĘCEJ
web13 1024x547 2

Czy segment może być tani? W Łomiankach na pewno!

W ostatnich kilku latach na rynku możemy zaobserwować znaczący wzrost popularności segmentów. Zwłaszcza tych zlokalizowanych w mniejszych miastach. Doskonałym na to przykładem są nieruchomości znajdujące się w Łomiankach. Kuszą one między innymi dużym metrażem i zieloną okolicą. Dla większości klientów biur deweloperskich najistotniejsza okazuje się jednak cena.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Czym wyróżniają się osiedla mieszkaniowe przyjazne dzieciom?

Zakup własnego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Nic więc dziwnego, że przy wyborze lokum pod uwagę bierze się wiele czynników. Pary z dziećmi lub planujące powiększenie rodziny w swoich kalkulacjach często uwzględniają to, czy dane osiedle mieszkaniowe jest przyjazne najmłodszym. Jak to sprawdzić? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, mając na uwadze dobro dzieci?

CZYTAJ WIĘCEJ
0688

Zalety mieszkania w niskiej zabudowie

Wielopiętrowe, mocno zagęszczone osiedla mieszkaniowe z pewnością nie są rozwiązaniem dla każdego. Na szczęście, deweloperzy mają w swoich ofertach także kameralne inwestycje o niskiej zabudowie. To kusząca alternatywa dla każdego, komu nie w smak życie w drapaczu chmur. Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie w niskiej zabudowie?

CZYTAJ WIĘCEJ
slajd1 min

Zalety mieszkania blisko terenów zielonych

Osiedla mieszkaniowe, lokale w budynkach wolnostojących, a także segmenty gwarantujące łatwy i szybki dostęp do terenów zielonych cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie tylko osoby przyzwyczajone do takiej scenerii, ale również mieszkańcy dużych miast, którzy chcą porzucić zgiełk i ciasnotę na rzecz ciszy oraz spokoju.

Widoczne jest to zwłaszcza w Warszawie. Tamtejsi klienci biur deweloperskich znacznie częściej i chętniej, niż jeszcze kilka lat temu, decydują się na lokale i mieszkania pod Warszawą. Okoliczne gminy mają pod tym względem do zaoferowania naprawdę wiele. Łomianki, Radzymin – to tylko wybrane lokalizacje cieszące się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Głównie ze względu na znacznie spokojniejszą okolicę i bliskość wspomnianych terenów zielonych. Warto więc zastanowić się, dlaczego takie lokalizacje są warte rozważenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle park chopina wizulizacja2 scaled

5 cech dobrej podmiejskiej lokalizacji nieruchomości

Wciąż zmieniająca się sytuacja na rynku mieszkaniowym sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z dużych miast na rzecz gmin położonych w niedalekim sąsiedztwie. Dobrym na to przykładem jest nasza stolica. Mieszkania pod Warszawą cieszą się obecnie ogromną popularnością. Zwłaszcza wśród osób młodych.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 130217443 min

Popyt na mieszkania w małych miastach rośnie

Jak wskazują badania, w ostatnich kilkunastu miesiącach popyt na nowe mieszkania w mniejszych miejscowościach wzrósł w sposób znaczący. W efekcie, zmienił się także udział tego typu nieruchomości w nowych inwestycjach deweloperskich – według danych GUS w okresie od stycznia do września 2020 roku wyniósł on aż 47%.

CZYTAJ WIĘCEJ
shutterstock 610732133 min

Zalety mieszkania na przedmieściach

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że wybór mieszkania bądź domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka. Nie każdy ma możliwość zmiany miejsca zamieszkania co kilka-kilkanaście lat, dlatego w wielu przypadkach zakup nieruchomości jest ostateczny. Między innymi z tego powodu jej lokalizacja powinna zostać dobrana po przeprowadzeniu dokładnej analizy wszystkich dostępnych opcji.

CZYTAJ WIĘCEJ
BPII real tyl kwiat

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
JPG 2000piks 1024x732 1

Łomianki – miejsce do pracy i życia

Największe polskie miasta cały czas są celem wielu młodych ludzi, którzy pragną rozwijać swoje życie zawodowe i korzystać z wszelkich udogodnień, jakie zapewniają metropolie. Po pewnym czasie, coraz więcej z nich decyduje się jednak wyjechać. Głównie do mniejszych miejscowości.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mask Group 43

Zakup mieszkania bez pośrednika – najważniejsze zalety

Proces wyboru i kupna nowego mieszkania zawsze jest czymś wyjątkowym. Nie tylko ze względu na wszelkie przeżycia z tym związane, ale również mnogość kwestii, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Jedną z nich jest decyzja o zatrudnieniu (lub nie) pośrednika.

W teorii, ma on nam pomóc w znalezieniu najlepszego lokalu, a także zadbać o to, aby cała procedura przebiegła bez zastrzeżeń. W praktyce wygląda to jednak różnie, dlatego wiele osób rezygnuje z jego usług. Poniżej przedstawiamy najważniejsze powody, dla których taka decyzja może okazać się trafiona.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
IMG 2023

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW