Slawbud
Slawbud

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

jeziorko scaled 1

Niższe ceny mieszkań i domów

Ograniczona ilość terenów inwestycyjnych w stolicy sprawia, że deweloperzy coraz częściej decydują się na budowę osiedli mieszkaniowych poza Warszawą. Żeby znaleźć kupców na swoje mieszkania i domy, oferują atrakcyjne ceny, zdecydowanie niższe od tych proponowanych w mieście. Dla osób szukających własnego M to bardzo kusząca perspektywa.

Różnica w cenach może być znacząca. Warszawa bowiem plasuje się na szczycie rankingu najdroższych miast w Polsce, także pod względem cen nieruchomości. Za kwotę mieszkania w stolicy w miejscowości położonej nieopodal niej można kupić dom większy nawet o połowę od lokum w bloku. Takie oferty zadowolą zwłaszcza rodziny, które szukają dla siebie większej przestrzeni, ale nie chcą przepłacać.

Spokojna okolica

Podwarszawskie miejscowości mają wszystkie atuty, których stolicy brakuje – ciszę, spokój, dużo przestrzeni i terenów zielonych, świeże powietrze oraz mniejszy ruch na ulicach. W takich warunkach można się zrelaksować i odpocząć po dniu pełnym wyzwań, odetchnąć pełną piersią i poczuć się swobodnie.

Bliski kontakt z naturą pomaga zachować równowagę psychiczną. Doskonale odpręża, zmniejsza poziom stresu, koi nerwy, odnawia siły witalne i jest doskonałym źródłem inspiracji. Nie warto go więc zaniedbywać. Mieszkając pod Warszawą, przyrodę ma się praktycznie pod ręką. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, deweloperzy chętnie budują osiedla mieszkaniowe w malowniczych, spokojnych okolicach, które znajdą się blisko parków i terenów zielonych. Taka lokalizacja daje upragnione wytchnienie na łonie natury.

Bliskość Warszawy

Chociaż osoby decydujące się zamieszkać pod Warszawą uciekają przed zgiełkiem stolicy, bliskość aglomeracji jest dla nich kluczowa. Dlatego to właśnie miejscowości, które są dobrze skomunikowane z miastem, np. za pomocą rozwiniętej sieci kolejowej, cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. Zapewniają bowiem względnie szybki dojazd do stolicy.

Ma to znaczenie przede wszystkim dla osób, które codziennie dojeżdżają do pracy w Warszawie. Stanie w kilkugodzinnych korkach nie wchodzi w grę. Odpowiednia lokalizacja inwestycji wciąż odgrywa duże rolę, nawet pod miastem. Deweloperzy dobrze zdają sobie z tego sprawę. Dlatego wybierają te miejscowości, które oferują dobry, bezproblemowy dojazd do aglomeracji.

Doskonała infrastruktura

Podwarszawskie miejscowości mają do zaoferowania nie tylko ciszę i spokój. Tym, co przyciąga do nich mieszkańców, jest również doskonale rozwinięta infrastruktura. W pobliżu powstających pod Warszawą osiedli mieszkaniowych znajdują się sklepy, przychodnie, apteki, place zabaw, żłobki, przedszkola, szkoły, biblioteki, siłownie oraz obiekty rozrywkowe i sportowe, czyli wszystko to, co jest potrzebne, by żyć wygodnie.

Ponadto zmodernizowane ulice i chodniki oraz brak korków sprawiają, że poruszanie się po podwarszawskich miejscowościach nie stwarza żadnych problemów i jest przyjemne.

Wysoki komfort

Znajdujące się poza Warszawą osiedla mieszkaniowe to nowoczesne nieruchomości, które zachwycają zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych. Oferowane mieszkania na sprzedaż mają duże metraże i praktyczne rozkłady pomieszczeń. Dodatkowo deweloperzy wzbogacają je o balkony, ogródki, a nawet baseny. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom jak największy komfort życia.

Żeby korzystać z zalet stolicy, wcale nie trzeba w niej mieszkać. Podwarszawskie miejscowości prężnie się rozwijają, oferując swoim mieszkańcom więcej spokoju, czystsze powietrze oraz mniejsze korki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się, by w nich zamieszkać. Deweloperzy mają im sporo do zaoferowania – w pełni rozwinięte infrastrukturalnie osiedla mieszkaniowe, gdzie za atrakcyjną cenę można kupić własne M.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW