Slawbud
Slawbud

Pracuj w Warszawie, mieszkaj w Łomiankach

Lepsze perspektywy zarobkowe oraz możliwości rozwoju zawodowego i awansu społecznego od zawsze zachęcały Polaków do zamieszkania w stolicy. Jak jednak każda metropolia Warszawa boryka się ze swoimi problemami.

mieszkanie w lomiankach

Zakorkowane ulice, smog, hałas i niewielka ilość terenów zielonych to tylko niektóre z wielu powodów do narzekań. Dla tych, którzy mają dość mieszkania w takich warunkach, mamy atrakcyjne rozwiązanie. Jakie?

To mieszkania i domy oferowane w podwarszawskich Łomiankach. Stanowią one odpowiedź na potrzeby tych wszystkich, którzy pragną zamieszkać w spokojnej, malowniczej okolicy, a jednocześnie nie chcą rezygnować z pracy w stolicy. Oddalone o 16 kilometrów od Warszawy Łomianki zapewniają bowiem dogodny dojazd do centrum. Dobra komunikacja ze stolicą zdecydowanie usprawnia codzienne podróże. Nie jest jednak jedynym atutem miejscowości. Co jeszcze osiedla w Łomiankach mają do zaoferowania?

Bliskość stolicy

Łomianki to jedna z najprężniej rozwijających się podwarszawskich miejscowości. Potencjał miasta doceniają nie tylko jego mieszkańcy, ale także deweloperzy, którzy coraz chętniej wybierają je jako lokalizację swoich inwestycji.

Podstawowym atutem Łomianek jest położenie. Miasto znajduje się przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych zapewniających dogodne połączenie z centrum Warszawy. Do stacji metra Młociny można dostać się w kilkanaście minut, podróżując samochodem lub komunikacją miejską. Decydując się na zamieszkanie w Łomiankach, wcale nie trzeba więc rezygnować z dotychczasowej pracy w stolicy. Codzienne dojazdy nie są bowiem aż tak męczące, jak mogłoby się to wydawać.

Bliskość Warszawy pozwala na korzystanie z wszelkich uroków stolicy. Kina, teatry, muzea, koncerty i inne wydarzenia kulturalne są na wyciągnięcie ręki. Także miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą w Warszawie idealne warunki do rozwoju swoich pasji. W stolicy można liczyć także na wyższe zarobki i lepsze perspektywy rozwoju zawodowego.

Atrakcyjna oferta mieszkaniowa

Kolejnym atutem Łomianek jest atrakcyjna oferta mieszkaniowa. Deweloper SŁAWBUD oferuje zarówno domy, jak i mieszkania o zróżnicowanej powierzchni. Każdy zainteresowany kupnem lokalu w Łomiankach znajdzie więc lokum idealnie dostosowane do jego potrzeb. Kawalerka dla singla z dala od wielkomiejskiego zgiełku? Atrakcyjne mieszkanie dla pary? A może dom z ogrodem w spokojnej okolicy idealnej dla rodzin z dziećmi? W SŁAWBUD mamy rozwiązania dla każdego.

Szerokie możliwości wyboru lokali to jednak niejedyny atut oferty mieszkaniowej w Łomiankach. Kupując mieszkanie w podwarszawskiej miejscowości, można liczyć na atrakcyjne ceny za metr kwadratowy powierzchni. Są one nawet do kilkudziesięciu procent niższe od tych w stolicy. W praktyce oznacza to, że za tę samą kwotę nabywający otrzyma większy metraż.

Dużo zieleni i dobrze rozwinięta infrastruktura

Łomianki mają tę jeszcze zaletę, że są zlokalizowane w pobliżu Puszczy Kampinoskiej. Bliskość znakomitych terenów rekreacyjnych, które są unikatowym obszarem przyrodniczym w skali ogólnopolskiej, sprawia, że jest to doskonałe miejsce do wypoczynku po dniu pełnym wyzwań.

Miasto szczyci się także dobrze rozwiniętą infrastrukturą, która zapewnia wysoki poziom życia. W mieście nie brakuje szkół, żłobków, przedszkoli, restauracji, obiektów sportowych, hal widowiskowych, sklepów oraz punktów handlowo-usługowych. Po mieście można bez trudu się poruszać, także wykorzystując siłę własnych mięśni. Liczne ścieżki spacerowe i rowerowe zachęcają do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Żeby móc pracować w Warszawie, wcale nie trzeba w niej mieszkać. Dla osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku, Łomianki wydają się idealnym rozwiązaniem. To miejscowość dobrze skomunikowana z Warszawą, która zapewnia bliskość rozległych terenów zielonych, co sprzyja relaksowi. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze i bogatej ofercie kulturalnej w tym podwarszawskim mieście można wieść wygodne życie – z dala od stolicy, a jednocześnie na tyle blisko, by móc bez większych przeszkód korzystać z jej uroków.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW