Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

osiedle dzieci - Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny. Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

Atrakcyjne ceny i dogodna lokalizacja

Łomianki to podwarszawska miejscowość, która ma sporo do zaoferowania rodzinie z dziećmi. Podstawowym jej atutem są niższe ceny mieszkań i domów. W efekcie za tyle samo pieniędzy co w Warszawie w Łomiankach można kupić zdecydowanie większe lokum. To doskonała wiadomość dla osób, które mają dużą rodzinę lub planują jej powiększenie. W takiej sytuacji każdy dodatkowy metr powierzchni jest na wagę złota.

Zaletą Łomianek jest również atrakcyjna lokalizacja. Żeby tutaj zamieszkać, rodzice wcale nie muszą rezygnować z pracy w Warszawie, a starsze dzieci z nauki w dotychczasowej szkole. To zasługa dogodnego połączenia komunikacyjnego ze stolicą, które sprawia, że codzienne podróże wcale nie są aż tak uciążliwe, jak wielu osobom się wydaje. Miejscowość jest bowiem usytuowana przy jednej z głównych arterii prowadzących do Warszawy. Dotarcie do rogatek stolicy zajmuje kilkanaście minut samochodem lub autobusem komunikacji miejskiej.

Mówiąc o atrakcyjnej lokalizacji Łomianek, nie sposób pominąć Kampinoskiego Parku Narodowego i jezior: Kiełpińskiego, Pawłowskiego i Fabrycznego, które znajdują się nieopodal miejscowości. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych sprawia, że rodziny z dziećmi mają dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ułatwiają to liczne ścieżki spacerowe oraz rowerowe.

Łomianki położone są z dala od wielkomiejskiego zgiełku stolicy i jej zanieczyszczeń. Zaciszna okolica to kolejny czynnik, który przemawiają za kupnem domu lub mieszkania bez pośredników dla rodziny z dziećmi. W Łomiankach najmłodsi mają korzystne warunki do rozwoju, rodzice zaś nie muszą rezygnować z atutów, jakie oferuje Warszawa. Mowa tu m.in. o wyższych zarobkach czy też bogatej ofercie kulturalnej.

Rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa, dydaktyczna i sportowa

Dzięki dostępności wielu obiektów handlowo-usługowych, w tym sklepów, restauracji, cukierni, serwisów samochodowych czy też salonów kosmetycznych i fryzjerskich, Łomianki zapewniają wysoki komfort życia. Z uwagi na niewielkie rozmiary miasta wszystkie punkty handlowo-usługowe znajdują się praktycznie pod ręką. To zdecydowanie ułatwia załatwianie codziennych sprawunków.

W mieście nie brakuje żłobków, punktów przedszkolnych, przedszkoli i szkół podstawowym. W Łomiankach funkcjonują także licea oraz szkoły wyższe, a przyszłych artystów kształci szkoła muzyczna. Na podkreślenie zasługuje również obecność  Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowe oraz klubów jeździeckich i tenisowych. W mieście działają także liczne obiekty kulturalne, a także Biblioteka Miejska. Każde dziecko znajdzie więc dla siebie ciekawy obszar zainteresowań.

Beztroska zabawa

Powstające w Łomiankach osiedla mieszkaniowe to nowoczesne kompleksy, które oferują nie tylko liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi (np. ciche windy), ale i bezpieczeństwo. Przykładem może być nasza najnowsza inwestycja w Łomiankach. To zamknięte osiedle (z bramą wjazdową i furtką wejściową), które zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Dzięki ogrodzeniu na jego teren nie przedostaną się żadni niepożądani goście.

Co więcej, na terenie inwestycji wyodrębniliśmy zielony skwer wraz z placem zabaw oraz jeziorkiem. Infrastruktura ta przeznaczona jest do wyłącznego korzystania przez mieszkańców osiedla. To atrakcyjne miejsce, w którym dzieci mogą miło i bezpiecznie spędzać czas. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że najwięcej nauki najmłodsi czerpią z zabawy. Zapewniamy im to, dbając o beztroską frajdę.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!