Jak dbamy o bezpieczeństwo? Aktualne procedury odbioru technicznego mieszkania

odbior mieszkania - Jak dbamy o bezpieczeństwo? Aktualne procedury odbioru technicznego mieszkania

Żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa oraz zapewnić naszym klientom i pracownikom bezpieczeństwo, w SŁAWBUD dostosowujemy się do zasad i obostrzeń wprowadzanych przez rząd. Jak więc wygląda odbiór techniczny mieszkania obecnie?

Aktualne zasady postępowania podczas odbioru technicznego mieszkania

Odbiór techniczny mieszkania to procedura, która pozwala nabywcy mieszkania sprawdzić, czy deweloper wykonał lokal zgodnie z normami budowlanymi i zapisami umowy deweloperskiej. W praktyce polega to na spisaniu wraz z przedstawicielem dewelopera protokołu, w którym nabywca zgłasza ewentualne usterki, wady oraz wszelkie niezgodności z projektem. Aktualna sytuacja pozostawia jednak wiele pytań i wątpliwości odnośnie tego, jak przeprowadzany jest odbiór techniczny mieszkania. Żeby uspokoić naszych klientów, zebraliśmy najważniejsze zasady.

1.  Na odbiór techniczny mieszkania można umówić się telefonicznie lub wysyłając e-mail. Klient nie musi zjawiać się w naszym biurze osobiście, by ustalić dogodny dla niego termin odbioru. Pozwala to ograniczyć kontakt fizyczny, którego w okresie intensywnego rozprzestrzeniania się wirusa warto unikać. Oferujemy również możliwość przełożenia spotkania na późniejszy termin.

2.  Obecna procedura odbioru mieszkania nie różni się znacząco od tej, która miała miejsce przed pojawieniem się wirusa. Nasz personel pracuje normalnie i stawia się na spotkaniach w ustalonych terminach. Od wszystkich osób obecnych na odbiorze wymagamy jednak zachowania odpowiednich środków ostrożności. Prosimy o niepodawanie rękizasłanianie ust i nosa oraz pozostawanie w odpowiedniej (minimum 2-metrowej) odległości pomiędzy uczestnikami spotkania. Przestrzeganie tych zasad pozwala zredukować ryzyko zakażenia.

3.  W świetle ustawy deweloperskiej z dnia 16 września 2011 roku o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego nabywcę lokalu podczas odbioru technicznego może zastąpić pełnomocnik. Jeśli więc klient nie chce narażać swojego zdrowia, powinien rozważyć możliwość skorzystania z tej opcji. Wówczas należy pamiętać o zachowaniu wymaganej prawnie formy pełnomocnictwa.

4.  Podczas odbioru technicznego mieszkania nabywcy nadal może towarzyszyć wykwalifikowany inżynier, zatrudniony w celu sprawdzenia, czy deweloper wykonał swoją pracę zgodnie z przyjętym projektem i standardem wykończenia oraz obowiązującymi normami budowlanymi. Wprowadzony zakaz zgromadzenia się i przemieszczania w grupach do dwóch osób nie dotyczy bowiem wykonywania pracy.

A co w przypadku, jeśli nabywca chce zabrać na odbiór techniczny mieszkania swoją rodzinę? Powyższy zakaz gromadzenia się i przemieszczania w grupach do dwóch osób nie dotyczy rodzin, dzięki czemu nabywcy może towarzyszyć więcej niż jedna osoba. Wciąż jednak należy pamiętać o zachowaniu co najmniej 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami spotkania.

Polityka firmy

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera to ostatni krok, który dzieli właściciela od otrzymania kluczy do swojego wymarzonego lokum. Nic więc dziwnego, że i bez rozprzestrzeniania się wirusa jest to emocjonujące wydarzenie. Warto jednak zachować spokój i trzeźwy ogląd. Nie tylko po to, by zminimalizować ryzyko zakażenia się, ale i dokładnie sprawdzić, czy deweloper wywiązał się z umowy deweloperskiej i nie popełnił rażących błędów podczas budowy mieszkania.

W SŁAWBUD nie tylko oferujemy atrakcyjne mieszkania na sprzedaż bez pośredników i dokładamy wszelkich starań, aby budowane przez nasz lokale spełniały najwyższe standardy jakości, ale również dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Dlatego zachowujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności podczas odbioru technicznego, jednocześnie zabiegając o to, aby mieszkania oddawane były bez opóźnień.

Adaptacja do nowej rzeczywistości bywa wymagająca, nie tylko dla deweloperów, ale i nabywców. Zrozumienie wzajemnych potrzeb oraz zachowanie spokoju to klucz do tego, by z sukcesem się w niej odnaleźć.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!