Slawbud
Slawbud

Perspektywa powstania drogi usprawniającej komunikację między Warszawą a Łomiankami

Korki to zmora wszystkich kierowców. Szczególnie doskwierają one mieszkańcom dużych aglomeracji i sąsiadujących miast. Podwarszawska miejscowość, jako lokalizacja będąca na trasie wylotowej z Warszawy, od dawna zmagała się z nadmiarem pojazdów na drogach.

library 2616960 1920 700x450 1

Korki to zmora wszystkich kierowców. Szczególnie doskwierają one mieszkańcom dużych aglomeracji i sąsiadujących miast. Podwarszawska miejscowość, jako lokalizacja będąca na trasie wylotowej z Warszawy, od dawna zmagała się z nadmiarem pojazdów na drogach. Szczególnie w godzinach szczytu. Wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy ulegnie zmianie, a właściciele mieszkań w Łomiankach nareszcie odetchną z ulgą. Wystartował przetarg na opracowanie koncepcji trasy S7 na trasie Kiełpin – Trasa Armii Krajowej.

Drogowe odciążenie Łomianek

Droga ekspresowa S7 ma ogromne znaczenia, zarówno na terenie Polski, jak i dla komunikacji międzynarodowej. Łączy północną część kraju z południem, prowadząc kierowców przez aglomeracje: krakowską, kielecką, warszawską i gdańską, przez co stanowi niezwykle istotny szlak komunikacyjny. Docelowo na całej długości ma uwzględniać co najmniej po dwa pasy ruchu w obie strony.

Niektóre fragmenty trasy wymagają jednak modyfikacji. Północna trasa wylotowa z Warszawy zmaga się z nadmiernym ruchem i często się korkuje. W trosce o komfort życia mieszkańców okolicznych miejscowości warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej dla budowy drogi ekspresowej S7 pomiędzy Trasą Armii Krajowej a Kiełpinem, który ma być jednocześnie obwodnicą Łomianek.

Proponowane zmiany i przebieg przetargu

Dotychczas kierowcy poruszający się po fragmencie trasy S7 na trasie Kiełpin-Trasa Armii Krajowej mogli skorzystać z dwóch pasów ruchu po obu stronach. Docelowo zmiany mają uwzględniać poszerzenie drogi do trzech, a fragmentami czterech torów na jezdni w każdym kierunku. Możliwość sprawnego poruszania się po okolicy z całą pewnością docenią mieszkańcy segmentów w centrum Łomianek.

Warszawska delegatura GDDKiA liczy na to, że po pełnym rozpoznaniu geologicznym i ogłoszeniu przetargu już na początku 2019 roku podpisze umowę na zrealizowanie inwestycji. Planowo po maksymalnie dwóch latach chce wyłonić zwycięzcę spośród najatrakcyjniejszych ofert, aby wykonawca mógł rozliczyć się z projektu najpóźniej do 2025 roku.

Domy w okolicach Warszawy to atrakcyjna perspektywa zamieszkania dla większości społeczeństwa. Bliska odległość od stolicy pozwala korzystać z jej dobrodziejstw, unikając życia wśród smogu i zanieczyszczeń. Dotychczas jedynym minusem był spory ruch oraz utrudnienia komunikacyjne, ale ostatnie działania w sprawie wskazują na to, że mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości wreszcie pożegnają się z trapiącymi ich korkami. Obwodnica miasta zdecydowanie wpłynie na komfort ich życia, co sprawia, że zainteresowanie nowymi segmentami w Łomiankach stale rośnie.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW