Slawbud
Slawbud

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Jak wskazują dane Urzędu Statystycznego, znaczna większość osób opuszczających stolicę pozostaje w aglomeracji warszawskiej. Wybierają oni między innymi Radzymin, Piaseczno czy też Łomianki, gdzie mogą znaleźć mnóstwo atrakcyjnych mieszkań, segmentów i domów, bez utraty korzyści wynikających z bliskości dużego miasta.

Szczególnie ciekawie prezentuje się sytuacja na rynku domów jednorodzinnych. Deweloperzy mają do zaoferowania mnóstwo nieruchomości, które wydają się dobrym wyborem z co najmniej kilku powodów. Warto zastanowić się nad tym, co skłania osoby żyjące w Warszawie (i nie tylko) do przenoszenia się poza miasto. Poniżej przedstawiamy najważniejsze argumenty.

Niskie ceny domów w Łomiankach

Kwestia poruszana zdecydowanie najczęściej. Zwłaszcza przez osoby, które szukają czegoś większego, niż zwykłe kawalerki. Ceny mieszkań w Warszawie są coraz wyższe, co skutecznie zniechęca do porzucenia wynajmu i wyboru własnego lokum. W stolicy trudno obecnie znaleźć nieruchomości, w których ceny byłyby niższe niż 7-8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy wyjedziemy poza stolicę. Nie musi być to jednak wcale daleko. Łomianki położone są zaledwie 15 kilometrów od Warszawy, a gwarantują znacznie atrakcyjniejsze ceny nie tylko mieszkań, ale również segmentów i domów. Dla wielu osób może być to jedyna szansa na przejście „na swoje”. Co więcej, aktualnie nic nie wskazuje na to, aby sprawa z cenami mieszkań w Warszawie i innych dużych miastach w najbliższej przyszłości miała się poprawić.

Atrakcyjna lokalizacja

Osoby marzące o przeprowadzce do domu jednorodzinnego często muszą decydować się na zakup działki w znaczącej odległości od większego miasta. Jest to oczywiście efekt wysokich cen. W przypadku Łomianek sytuacja wygląda inaczej. W całej gminie znaleźć możemy tańsze działki oraz gotowe domy do sprzedaży, które kuszą nie tylko niższymi cenami.

Samo miasto jest położone bardzo blisko stolicy, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby żyć tu, a pracować w Warszawie. Domy w Łomiankach to szansa na wykorzystanie wszystkich atutów spokojnej okolicy, pełnej terenów zielonych.

Spora powierzchnia

Cały czas krążymy wokół kwestii finansowych, jednak trudno się temu dziwić. W końcu to właśnie cena dla wielu osób jest decydująca podczas wyboru nowego miejsca do życia. Domy w Łomiankach, w porównaniu z mieszkaniami w Warszawie, wydają się atrakcyjniejsze również ze względu na dostępny metraż. Za dom o powierzchni około 100 metrów kwadratowych zapłacimy podobnie, jak za mieszkanie w Warszawie będące nieco większe niż standardowa kawalerka.

Różnica wydaje się ogromna. Rodziny z dziećmi, a także wszystkie osoby, dla których odpowiednia przestrzeń życiowa ma ogromne znacznie, wybierają domy poza miastem właśnie z tego powodu.

Zalety domów jednorodzinnych

Na niższej cenie, atrakcyjnej lokalizacji i większej powierzchni korzyści wynikające z mieszkania w Łomiankach się nie kończą. Własny dom to możliwość użytkowania ogródka, w którym postawimy grilla, basen czy też mini plac zabaw dla dzieci. Do tego dochodzi brak sąsiadów, cisza i możliwość wypoczęcia od zgiełku dużego miasta.

Domy w okolicach Warszawy to doskonała alternatywa dla wynajmu oraz zakupu drogich lokali w samej stolicy. Za podobną lub niższą cenę zyskać możemy znacznie większą przestrzeń życiową, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że takie miasta jak Łomianki czy Radzymin stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę niewielką odległość od Warszawy i wszelkie korzyści wynikające z życia w spokojnej, zielonej okolicy.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW