Slawbud
Slawbud

Dlaczego warto kupić duże mieszkanie?

Dodatkowy metraż przeważnie wiąże się z koniecznością wydania większych pieniędzy (a także spłatą wyższych rat), co skutecznie odstrasza wiele osób zastanawiających się nad wyborem mieszkania idealnego.

credit bg

Dodatkowy metraż przeważnie wiąże się z koniecznością wydania większych pieniędzy (a także spłatą wyższych rat), co skutecznie odstrasza wiele osób zastanawiających się nad wyborem mieszkania idealnego. Niemniej, w dłuższej perspektywie taka inwestycja może okazać się niezwykle korzystna. Także pod względem finansowym.

Decyzja o zakupie mieszkania zazwyczaj ma charakter długoterminowy. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość zamiany na inny lokal, jednak w większości przypadków Klienci dokonują wyboru mieszkania na lata. I choć inwestycja w większy lokal na początku może wydać się ryzykowna, istnieje wiele przesłanek wskazujących na to, że podjęcie takiego ryzyka jest warte rozważenia.

Korzystne wyliczenia

Jasnym jest, że mniejsze mieszkanie w ogólnym rozrachunku okaże się tańsze od lokali z większym metrażem. Dołożenie kilkudziesięciu-kilkuset tysięcy złotych znacząco wpływa na wysokość rat kredytu, dlatego taki wybór powinien zostać poprzedzony dokładną analizą własnych możliwości finansowych.

Pod względem inwestycyjnym, sytuacja prezentuje się jednak nieco inaczej. Należy bowiem wziąć pod uwagę wyliczenia wskazujące na cenę za metr kwadratowe. Te zaś są korzystniejsze w przypadku mieszkań dużych. Decydując się na mieszkanie na sprzedaż o powierzchni 100 metrów kwadratowych, kwoty za jeden metr kwadratowy będą niższe niż w przypadku kawalerki. Pod tym względem, taka inwestycja wydaje się bardziej opłacalna.

Wyższy komfort życia

Przechodzimy do kwestii, która dla wielu osób jest decydująca. Spory metraż to bowiem większa przestrzeń do życia, która powinna mieć znaczenie zwłaszcza dla rodzin. Decydując się na duże mieszkanie od dewelopera, zyskać można:

  • swobodę aranżacyjną – urządzenie małego metrażu może sprawić nie lada kłopot – wynika to z oczywistych ograniczeń, przez które nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich naszych pomysłów. W przypadku dużego mieszkania, swoboda ta jest znacznie większa. Łatwiej będzie więc urządzić otwartą kuchnię, spory salon czy też przestronną sypialnię,
  • więcej pokojów – jest to istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Dorastanie we własnym pokoju uczy samodzielności i odpowiedzialności. Należy pamiętać o tym, że dzieci spędzają dużo więcej czasu w swoich pokojach niż rodzice w sypialni. Te pomieszczenia służą im do nauki, zabawy, przyjmowania gości i wielu innych aktywności. Własna przestrzeń okaże się więc bardzo korzystna dla ich rozwoju,
  • przestrzeń dodatkową – może ona zostać wykorzystana nie tylko w celach aranżacyjnych, ale również do przechowywania rozmaitych przedmiotów czy też jako miejsce dla zwierząt.

Inwestycja długoterminowa

Kupno mieszkania często traktowana jest również jako inwestycja, która po latach się zwróci. Lokal przeznaczony początkowo dla nas, może po pewnym czasie zostać wystawiony na wynajem lub na sprzedaż. W takim przypadku oczywistym jest, że mieszkania duże okażą się atrakcyjniejsze na rynku. Przełoży się to więc na większe wpływy.

Nawet jeśli obecnie lokal mieści się na obrzeżach miasta, wcale nie oznacza, że będzie tak zawsze. Miasta cały czas się rozbudowują, także pod względem komunikacyjnym. Za 15-20 lat obecne mieszkania na sprzedaż mogą być znacznie więcej warte.

To jednak nie wszystko, ponieważ lokal o dużej przestrzeni można znacznie łatwiej podzielić – zarówno wynajmującym, jak i dzieciom. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, aby z jednego mieszkania zrobić dwa.

Nie da się ukryć, że duże mieszkania to znacznie większe możliwości. Mowa tu między innymi o sposobach aranżacyjnych, komforcie życia, a także walorach inwestycyjnych. W przypadku kawalerki, nasze pole wyboru jest znacznie bardziej ograniczone. Warto to wszystko wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu własnego M. Początkowe ryzyko związane z wyższą ceną może w dłuższej perspektywie może się bowiem opłacić.

Firma Sławbud oferuje domy i mieszkania na sprzedaż znajdujące się w Warszawie, a także w najbliższej okolicy – Łomiankach, Radzyminie. W naszej ofercie znajdują się lokale o różnej wielkości i sposobach wykończenia.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW