Slawbud
Slawbud

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

segment warszawa

Życie w segmencie ma wiele zalet. Wspomnieć należy przede wszystkim o znacznie większej przestrzeni w porównaniu ze standardowym mieszkaniem. Przeważnie oscyluje ona w granicach 100-150 metrów kwadratowych. Zapewnia więc dużą swobodę życia, a także mnóstwo możliwości aranżacyjnych. W porównaniu z blokiem, nie musimy martwić się również bliskością sąsiadów. Będzie to więc dobry wybór dla osób, które wychowywały się w domu jednorodzinnym, a teraz chcą mieć własne lokum, choć niekoniecznie stać je na wybudowanie domu.

Nie można zapominać również o przydomowym ogródku i  garażu, które w segmentach znajduje się bardzo często. Do tego dochodzi nieco niższa cena inwestycji niż w przypadku domu. Wszystko to warto dopełnić jeszcze odpowiednią okolicą.

Segmenty w Łomiankach – inwestycja w teraźniejszość i przyszłość

To niewielkie miasteczko w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Między innymi z tego właśnie względu liczba realizowanych w nim inwestycji stale rośnie – budowane są mieszkania w Łomiankach, domy, a także segmenty. Dlaczego to miejsce wydaje się tak atrakcyjne?

Głównym powodem jest doskonała lokalizacja. Łomianki leżą zaledwie 15 kilometrów od Warszawy, dlatego też często osiedlają się tam ludzie, którzy mają dość życia w zatłoczonej stolicy, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z jej bliskości. Zwłaszcza że komunikacja między Łomiankami a Warszawa jest bardzo dobra. Podróż z miasta do miasta wynosi zaledwie kilkanaście minut.

To oczywiście nie wszystko. Choć Łomianki to małe miasto (jego powierzchnia wynosi zaledwie 18,5 km2), mieszkańcy korzystają z bogatej oferty kulturowej, sportowej i edukacyjnej.  Szkoły podstawowe, gimnazja, uczelnie, ścieżki rowerowe, kluby tenisowe – wszystko to znajdziemy w Łomiankach. Do tego wszystkiego dochodzi również zaciszna okolica, zupełnie inna od tej panującej w stolicy.

Inwestycja w segment w Łomiankach

Nie da się ukryć, że segment to bardzo atrakcyjna alternatywa dla życia w bloku i dość wysokich wydatków, jakie należy ponieść podczas budowy domu. Z jednej strony zyskujemy więc sporą swobodę związaną z większym metrażem własnym terenem zielonym, a z drugiej ograniczamy nieco koszty.

Nie bez znaczenia jest również sama oferta segmentów w Łomiankach. Na co między innymi mogą liczyć zainteresowani Klienci?

  • Własny garaż i działka – o powierzchni nawet kilkuset metrów kwadratowych.
  • Cicha okolica – Łomianki to bardzo zielone miasto, pełne parków i spokojnych miejsc. Brak w nim nadmiernego ruchu ulicznego czy też tłumów typowych dla dużych miast.
  • Spory wybór segmentów – są zróżnicowane przede wszystkim pod względem powierzchni użytkowej, która w niektórych przypadkach wynieść może nawet ponad 150 metrów kwadratowych.
  • Bezpieczeństwo – wynika nie tylko z samej okolicy, ale również z tego, że segmenty budowane w Łomiankach mają przeważnie ogrodzenie.
  • Dostęp do nowych technologii – nowe budynki powstają, rzecz jasna, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i systemów. Gwarantują one między innymi odpowiednią izolację termiczną oraz energooszczędność.

 

Łomianki to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gmin położonych pod Warszawą. Zakup segmentu w tym miejscu jest więc inwestycją w przyszłość.

Komu warto polecić właśnie taki wybór? Segmenty powinny zainteresować zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby pracujące w Warszawie, które niekoniecznie chcą mieszkać w stolicy. Często szukają one zacisznych miejsc, zapewniających szybki dojazd do pracy, a także bliskość sklepów, restauracji czy też ośrodków sportowych. Biorąc to pod uwagę, segmenty w Łomiankach wydają się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW