Slawbud
Slawbud

Budownictwo mieszkaniowe w Łomiankach – zainwestuj w przyszłość

Budownictwo mieszkaniowe w Łomiankach kwitnie. Raport GUS z 2018 roku potwierdza, że liczba oddanych do użytku nieruchomości na terenie gminy wciąż rośnie.

JPG V3B

Budownictwo mieszkaniowe w Łomiankach kwitnie. Raport GUS z 2018 roku potwierdza, że liczba oddanych do użytku nieruchomości na terenie gminy wciąż rośnie. Nowoczesne inwestycje deweloperskie w niespełna trzydziestotysięcznym mieście nikogo jednak nie dziwią. Sypialnia Warszawy umożliwia bowiem spokojne i bezpieczne życie w pobliżu zatłoczonej stolicy Polski. Zainwestuj w przyszłość swojej rodziny i zdecyduj się na zakup mieszkania na nowym Osiedlu Park Chopina.

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego w Łomiankach

Współczesne budownictwo zapewnia lokatorom różnorodne korzyści. Najnowsze realizacje deweloperów z ostatnich lat są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, energooszczędne i estetyczne od zabudowy z wieloletnią historią.

Pięciokondygnacyjne budynki na Osiedlu Park Chopina w Łomiankach prezentują się niezwykle schludnie. Atrakcyjna bryła nieruchomości w połączeniu z biało-szarą elewacją zgodną z aktualnymi trendami stanowią gwarancję życia w niepowtarzalnej przestrzeni. Zewnętrzne walory wizualne podkreślają również przeszklone balustrady na balkonach oraz tarasach. Zmotoryzowani mieszkańcy docenią także obecność rozległego parkingu naziemnego.

Nieruchomość w Łomiankach to dobra inwestycja

Popyt na mieszkania w najbliższej okolicy Warszawy prawdopodobnie zawsze będzie kształtował się na wysokim poziomie, więc taka nieruchomość stanowi jednocześnie przemyślaną inwestycję. Jednak wybierając konkretną ofertę, warto znaleźć rzetelnego dewelopera. Sławbud może pochwalić się kilkoma udanymi realizacjami na terenie aglomeracji warszawskiej.

Łomianki ciągle się rozwijają i nic nie zwiastuje zmniejszenia atrakcyjności tej lokalizacji. Dane GUS wskazują, że to dobre miejsce do planowania przyszłości swojej rodziny. Rośnie liczba placówek oświatowych oraz obiektów użyteczności publicznej. W mieście działa wiele klubów sportowych i grup artystycznych, które ułatwiają zagospodarowanie czasu wolnego najmłodszych mieszkańców. Struktura wydatków gminy potwierdza, że losy społeczności nie są samorządowcom obojętne. Blisko 15% budżetu na 2017 rok przeznaczono na wsparcie rodzin, a ponad 22% na usprawnienie transportu publicznego.

Rozkład pokoi w mieszkaniach na Osiedlu Park Chopina

Do dyspozycji przyszłych właścicieli są nieruchomości składające się z jednego, dwóch lub trzech pokoi, a także lokale dwupoziomowe. Wszystkie wzbogacono o balkon bądź taras. Mieszkania zaaranżowano tak, aby gwarantowały wysoki standard życia nawet na niewielkim metrażu. W zależności od wybranego wariantu powierzchnia oscyluje w granicach od 29 do 77 m2. Istotnymi zaletami realizacji Sławbud w Łomiankach są staranne wykończenia oraz wykorzystanie najwyższej jakości materiałów budowlanych gwarantujących bezpieczeństwo i efektywną izolację cieplną. Oba atuty przełożą się również na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Osiedla Park Chopina – lokalizacja w malowniczym otoczeniu

Lokalizacja Osiedla Park Chopina została starannie wyselekcjonowana i przemyślana. Budynki znajdują się na jednej z najładniejszych ulic w Łomiankach – Alei Chopina. Dostęp do bogatej infrastruktury miejskiej czy ścieżek rowerowych, a także łatwy dojazd do Warszawy samochodem lub autobusem linii 750 sprawiają, że położenie osiedla jest doskonałe. Od atrakcji oferowanych przez stolicę przyszłych mieszkańców dzieli zaledwie kilkanaście kilometrów, a jeszcze bliżej znajduje się Kampinoski Park Narodowy będąca oazą dla osób spragnionych regularnego obcowania z naturą.

osiedle aleja chopina II lomianki blizniaki wizualizacja 02

Segmenty w Łomiankach dla miłośników ogrodnictwa

Na własny ogródek mogą liczyć nie tylko właściciele działek i domów jednorodzinnych. Dostęp do terenów zielonych gwarantują także segmenty, które cieszą się coraz większą popularnością. Także wśród dotychczasowych miłośników mieszkań. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na segmenty w Łomiankach.

Dlaczego? Ponieważ znajdują się w gminie położonej w niedalekiej odległości od Warszawy. Okażą się one więc niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które nie chcą nadmiernie oddalać się od dużego miasta, ale jednocześnie pragną o czymś więcej niż kawalerka. Pod tym względem, Łomianki wydają się wyborem idealnym.

CZYTAJ WIĘCEJ
AdobeStock 56194694 min

Działka pod Warszawą – gdzie jej szukać?

Z powodu ogromnego tłoku i wciąż wysokich cen, wiele osób decyduje się obecnie na wyprowadzkę ze ścisłych centrów dużych miast. Przenoszą się oni na tereny podmiejskie, a także do innych gmin, położonych nieopodal. Dobrym na to przykładem jest Warszawa. Jej mieszkańcy coraz częściej inwestują w nieruchomości oddalone o kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów.

CZYTAJ WIĘCEJ
v2 min

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Warto ją więc podjąć z rozwagą, analizując wszelkie dostępne możliwości.

Nieruchomość można nabyć na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Na którą z opcji warto się zdecydować? Jaki dom lub mieszkanie na sprzedaż wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ
Wnetrze Osiedle Park Chopina 3

Jak zmniejszyć koszty utrzymania mieszkania?

Domowy budżet nie jest z gumy, dlatego warto zadbać o to, aby w każdym miesiącu ostateczny bilans był dodatni.

Obok czynszu, największym obciążeniem dla domowników są stałe wydatki na utrzymanie mieszkania, związane z opłatami za ogrzewanie, wodę i energię elektryczną. Czy można je w jakiś sposób obniżyć?

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004

Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach.

Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. C

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia.

Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

CZYTAJ WIĘCEJ
segment warszawa

Czy warto kupić segment w Łomiankach?

Dla osób szukających opcji pośredniej między ciasnym mieszkaniem a domem, segmenty wydają się rozwiązaniem wręcz idealnym. Zwłaszcza gdy położone są w malowniczej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Z tego też powodu sporą popularnością cieszą się inwestycje w Łomiankach.

CZYTAJ WIĘCEJ
osiedle dzieci

Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – idealne miejsce dla dzieci

Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ma ona jeszcze większe znaczenie, jeśli lokum wybieramy nie tylko dla siebie, ale i dla dzieci. Wówczas należy wziąć pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Czy mieszkanie pod Warszawą będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci? Co osiedle mieszkaniowe w Łomiankach ma do zaoferowania najmłodszym? Jak wybrać odpowiednie lokum dla rodziny?

CZYTAJ WIĘCEJ
bud. D tyl

Mieszkanie, segment czy dom – co wybrać w Łomiankach?

Łomianki to dynamicznie rozwijająca się, podwarszawska miejscowość, która urzeka bliskością terenów zielonych. Dogodne połączenie ze stolicą sprawia, że mieszkając tutaj, można czerpać pełnymi garściami z uroków, jakie daje sąsiedztwo z Warszawą, rezygnując jednocześnie z wielkomiejskiego zgiełku. Na jaką jednak nieruchomość warto się zdecydować? Mieszkanie? Segment? A może dom?

CZYTAJ WIĘCEJ
jeziorko scaled 1

Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą?

Warszawa to tętniące życiem miasto, które przyciąga ludzi z całej Polski, oferując im lepsze perspektywy zarobkowe i możliwości rozwoju.

Jak jednak każda aglomeracja ma swoje wady. Wysokie ceny mieszkań, korki, zanieczyszczenia i hałas to niedogodności, które mieszkańcy stolicy wymieniają najczęściej. Można ich uniknąć. Jak? Decydując się na zamieszkanie pod Warszawą. Okoliczne miejscowości mają bowiem wiele do zaoferowania.

CZYTAJ WIĘCEJ
v6 min 1 e1569928018296

Dom czy mieszkanie? Co wybrać?

Zakup nieruchomości to trudna i odpowiedzialna decyzja. Należy ją podjąć z rozwagą, by potem nie żałować. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi należy się zastanowić, zanim zapukamy do drzwi dewelopera, jest rodzaj nieruchomości.

Co wybrać? Dom? A może mieszkanie? To dylemat inwestycyjny wielu osób. Które z tych rozwiązań jest więc lepsze?

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT DO LISTY WPISÓW