Najlepsza lokalizacja nieruchomości
Z czego się to bierze? Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Wspomnieć należy przede wszystkim o bardzo wysokich cenach nieruchomości w stolicy (zwłaszcza w centrum), zróżnicowanej, ciekawej ofercie lokali w mniejszych miastach (są to nie tylko mieszkania, ale również domy i segmenty) czy chociażby o wzroście znaczenia pracy zdalnej. Okazało się, że wiele osób jest w stanie wykonywać swoje obowiązki zawodowe w domu. To zaś sprawia, że mieszkanie w centrum wcale nie jest konieczne.
Biorąc to pod uwagę, takie miejscowości jak Łomianki w ostatnim czasie przyciągają spore grono nabywców nieruchomości. Bez względu na powód decyzji o opuszczeniu dużego miasta, warto zastanowić się, jak zrobić to dobrze. A mówiąc dokładniej – na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszej lokalizacji nieruchomości poza dużymi ośrodkami miejskimi.
1. Mieszkania pod Warszawą a komunikacja
W tym miejscu musimy coś wyjaśnić. Wyprowadzka wielu osób ze stolicy wcale nie oznacza, że chcą oni tracić z nią kontakt. Osoby te starają się często połączyć dwie sprawy – możliwość mieszkania w spokojniejszej okolicy z bliskością dużego miasta, która zapewnia im szereg korzyści. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się chociażby mieszkania w Łomiankach.
Jest to bowiem gmina nie dość, że położona blisko Warszawy, to jeszcze bardzo dobrze z nią skomunikowana. Szukając dobrej lokalizacji należy zwrócić na to uwagę. Podobnie jak na możliwości przemieszczania się w innych kierunkach.
2. Osiedle mieszkaniowe z dostępem do punktów usługowych
Niektóre osoby obawiają się mniejszych miejscowości z powodu rzekomo „biednej” oferty usługowej. Oczywiście nie da się ukryć, że to właśnie w dużych miastach możemy liczyć na dostęp do sporej liczby sklepów, kafejek, piekarni, salonów fryzjerskich, gabinetów stomatologicznych czy też kosmetyczek.
Życie w miejscu pozbawionych tego typu infrastruktury może być ciężkie, dlatego przed wyborem konkretnej nieruchomości warto sprawdzić, co znajduje się w niedalekiej odległości i jakie są plany rozbudowy tego miejsca.
3. Oferta kulturowa, edukacyjna i sportowa w mniejszych miejscowościach
Kontynuujemy temat dostępu do usług, który z pewnością dla większości klientów biur deweloperskich jest bardzo istotny. O atrakcyjności osiedla mieszkaniowego, budynków wolnostojących oraz segmentów często decyduje to, czy w niedalekiej odległości znajduje się szkoła, przychodnia lekarska, kino, boiska sportowe, ścieżki rowerowe lub przynajmniej park. Jest to ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Coraz więcej osób zwraca uwagę na dostęp do terenów zielonych, które sprzyjają odpoczynkowi.
4. Nowoczesna konstrukcja osiedli mieszkaniowych
Lokalizacja sama w sobie jest bardzo ważna, nie należy przy tym zapominać też o budynku, w którym będziemy żyli. Powinien on zostać wybudowany z użyciem nowoczesnych materiałów, a także zapewniać szereg korzyści, o których nie ma mowy w przypadku wiekowych nieruchomości.
Mowa tu między innym o dobrej izolacji termicznej, nowoczesnych oknach czy szybkich windach. Przed wyborem trzeba więc sprawdzić, czy deweloper odpowiedzialny za postawienie budynku ma na swoim koncie inwestycje, które spełniają nasze wymagania.
5. Otoczenie nieruchomości
Nie da się ukryć, że ogromne znaczenie ma również sama estetyka. Niezależnie od tego, czy jest to osiedle mieszkaniowe, segmenty czy dom, budynek powinien znajdować się w przyjemnej i bezpiecznej okolicy, w której będzie nam się dobrze żyło. Szare bloki pośrodku niczego nie są zbyt zachęcające.
Świadomy wybór lokalizacji nieruchomości wydaje się kluczowy podczas zakupu wymarzonych czterech kątów. Z tego właśnie powodu warto zwrócić uwagę na kwestie wspomniane powyżej. Dają one gwarancję, że ostateczna decyzja okaże się trafiona.