Mieszkanie w centrum Warszawy czy poza miastem?

jeziorko scaled - Mieszkanie w centrum Warszawy czy poza miastem?

Trwający od kilku lat boom na mieszkania sprawił, że Warszawiacy mogą obecnie przebierać w ofertach. Nowe lokale powstają cały czas, co jednak nie oznacza, że ich ceny stają się bardziej atrakcyjnie. Wręcz przeciwnie. Taka sytuacja zmusza wiele osób do zastanowienia się nad optymalną lokalizacją swojego nowego miejsca do życia.

I tu właśnie powstaje doskonale nam znany dylemat – czy lepiej jest mieszkać w ścisłym centrum miasta czy może warto celować w mieszkania na sprzedaż położone z dala od miejskiego zgiełku? Ile osób, tyle opinii, dlatego trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź na tak postawione pytanie. Zawsze możemy jednak przedstawić największe waloru obu rozwiązań, a także zastanowić się nad tym, jakie są ich wady.

Osiedle mieszkaniowe w centrum Warszawy

Zaczniemy od marzenia wszystkich osób, które swoją przyszłość widzą w dużym mieście. To właśnie dla nich bliskość centrum ma największe znaczenie. Mieszkania na sprzedaż w tak dobrej lokalizacji otwierają przed nimi mnóstwo możliwości. Spośród największych zalet tej opcji należy wymienić przede wszystkim:

  • krótki dojazd do pracy – bliskość miejsca zatrudnienia jest z pewnością kusząca. Oczywiście nie można zapominać przy tym o korkach, które w samej Warszawie małe nie są,
  • bogata oferta kulturalna – centrum stolicy gwarantuje doskonały dostęp do teatrów, kin i restauracji. Nie musimy więc spędzać długich chwil w komunikacji miejskiej, by móc dotrzeć do interesującego nas lokalu,
  • bliskość szkół i przedszkoli – nie da się ukryć, że życie poza miastem jest pod tym względem nieco utrudnione. Zwłaszcza gdy nasze mieszkanie jest położone w miejscu, z którego daleko do placówek edukacyjnych.

Warto wspomnieć też o tym, że w centrum trwa biznesowe życie całego miasta, co dla wielu osób również jest niezwykle istotne. Posiadacze mieszkania w Warszawie muszą jednak zmagać się z także z pewnymi niedogodnościami, które mają spory wpływ na komfort codziennego życia. Wspomnieć należy przede wszystkim o wielkomiejskim zgiełku, który nie sprzyja odpoczynkowi. Do tego dochodzą wieczne korki.

Osoby, które dopiero szukają mieszkań, muszą natomiast liczyć się z bardzo wysokim cenami za metr kwadratowym. W ścisłym centrum bardzo często przekraczają one próg 10 tysięcy złotych. Wszystko to sprawia, że nowe lokum może okazać się naprawdę drogie.

Mieszkania pod Warszawą – czy warto?

To właśnie bardzo wysokie ceny sprawiają, że ludzie młodzi (ale nie tylko) coraz częściej decydują się na wyprowadzkę ze ścisłego centrum miasta. Celują w mieszkania znajdujące się na obrzeżach i w mniejszych miejscowościach, położonych w dość bliskiej odległości od Warszawy. Doskonałym na to przykładem są mieszkania w Łomiankach, czyli miejscowości zlokalizowanej 15 kilometrów od stolicy.

I choć życie tam wiąże się z koniecznością dojeżdżania do Warszawy (np. do pracy), wcale nie musi być to kłopotliwe. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę sprawną komunikację. Mieszkania poza stolicą to dla wielu osób prawdziwe oazy spokoju. Brak wielkomiejskiego zgiełku łączy się tu z bliskością wielu terenów zielonych. Ścieżki rowerowe, parki, skwery – z tego wszystkiego korzystać mogą mieszkańcy Łomianek. Do tego dochodzi również Kampinoski Park Narodowy, do którego dotrzeć można w kilkadziesiąt minut samochodem.

Najkorzystniejsze wydają się jedna ceny, które często są nawet dwa razy niższe od tego, z czym musimy liczyć się w Warszawie. Jest to wystarczająca zachęta, aby przynajmniej przemyśleć przeprowadzkę pod stolicę.

Mieszkanie w Łomiankach czy w centrum Warszawy?

Skoro przedstawiliśmy już największe walory obu destynacji, możemy w końcu wskazać, która z nich okaże się lepszym wyborem. Oczywiście cały czas musimy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje każdego z nas.

  • Na życie w centrum stolicy warto zdecydować się wówczas, gdy zależy nam na bliskości ośrodków biznesowych i kulturalnych, a wysokie ceny mieszkań nie są dla nas przeszkodą.
  • Mieszkania pod Warszawą okażą się lepszym wyborem, jeśli bardziej cenimy sobie spokój (także finansowy) i dostęp do terenów zielonych. Za sprawą dobrego połączenia, Łomianki pozwalają połączyć życie poza miastem z pracą w stolicy.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!