Nowe mieszkanie pod Warszawą – gdzie warto szukać?

v3 min - Nowe mieszkanie pod Warszawą – gdzie warto szukać?

Ceny mieszkań w stolicy potrafią przytłoczyć. Zwłaszcza gdy chodzi o nowe budownictwo i dogodną lokalizację. Młodzi ludzie, zniechęceni wysokimi kosztami zakupu, coraz częściej decydują się więc na wyjazd poza miasto, do pobliskich gmin. Jak się bowiem okazuje, niedaleko Warszawy znaleźć można wiele nowych lokali po znacznie niższych cenach.

Mieszkania w Łomiankach – atrakcyjna alternatywa

Jednym z takich miejsc jest niewielkie miasto i gmina Łomianki. Zaliczana do aglomeracji warszawskiej, może okazać się dobrym miejsce do życia zarówno dla osób samotnych, par, jak i rodzin.

Już na wstępie warto podkreślić najważniejszą zaletę nowych mieszkań w Łomiankach. Chodzi oczywiście o ceny, które są znacznie niższe od tego, z czym mamy do czynienia w Warszawie. W zależności od specyfiki wybranego przez nas lokum, musimy liczyć się z kosztem od 4,5 do około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowych. Dla porównania w Warszawie ceny te często dochodzą do blisko 10 tysięcy złotych. Różnica jest więc znacząca.

Mieszkania pod Warszawą – na co możemy się zdecydować?

Cena dla wielu osób ma ogromne znaczenie, nie jest to jednak jedyne kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę. Co nam bowiem po niskich kosztach, jeśli oferta mieszkaniowa okaże się niezadowalająca, prawda? W przypadku Łomianek problem ten nie występuje. Wynika to ze sporej liczby inwestycji, które przez cały czas są realizowane w mieście. Dzięki temu, zainteresowani klienci mogą zdecydować się między innymi na:

  • mieszkania na sprzedaż w bloku – mowa tu zarówno o pojedynczych zabudowach, jak i większych osiedlach mieszkaniowych, które powstają z użyciem nowoczesnych materiałów budowlanych,
  • apartamenty z lokalami usługowo-biurowymi – tego typu inwestycje to dobry wybór pod mieszkanie, ale też siedzibę firmy,
  • segmenty – czyli budynki w zabudowie bliźniaczej. Okażą się atrakcyjne szczególnie ze względu na metraż. Wynieść może od 120 do nawet 180 metrów kwadratowych.

Mieszkania na sprzedaż bez pośredników, znajdujące się w ofercie deweloperów, cieszą się dużym zainteresowaniem również ze względu na walory samego miasta. Położone jest ono zaledwie 15 kilometrów od Warszawy, dlatego podróż do stolicy nie zajmuje dużo czasu. Nawet komunikacją miejską.

Bliskość dużej aglomeracji łączy się tu z bardzo spokojną, zieloną okolicą. Parki, skwery, ścieżki rowerowe, place zabaw – wszystko to pozwala odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Wiele osób z pewnością zainteresuje też fakt, iż z Łomianek blisko do Kampinoskiego Parku Narodowego. Nie można zapominać też o walorach mieszkań oraz segmentów. Mowa tu nie tylko o wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, które zapewniają doskonałą izolację termiczną, ale też o różnych udogodnieniach, spośród których wymienić można między innymi ogrodzenia, szybkie i ciche windy czy też place zabaw z jeziorkami.

Kto powinien zainteresować się mieszkaniami w Łomiankach?

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione zalety lokali dostępnych pod Warszawą, śmiało można stwierdzić, iż okażą się one dobrym wyborem głównie dla rodzin. Zróżnicowanie pod względem metrażu sprawia, że mieszkanie bez trudu znajdzie małżeństwo z jednym, dwójką, trójką lub większą liczbą dzieci. Tereny zielone i spokojna okolica sprawia, że Łomianki to optymalne miejsce do dorastania.

Jednak nie tylko do rodzin kierowane są oferty mieszkań. Zainteresować nimi powinny się także osoby na co dzień pracujące w Warszawie (doskonałe połączenie), jak również wszyscy, które z jednej strony chcą odpocząć od wielkiego miasta, a z drugiej pragną mieć do niego łatwy dostęp.

Oferta mieszkaniowa w Łomiankach stale się powiększa i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości miało się to zmienić. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe, kilkukondygnacyjne budynki, segmenty – wybór jest bardzo szeroki. Co jednak najważniejsze, oferowane nieruchomości przyciągają atrakcyjnymi cenami.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!