Ile kosztują dwupoziomowe mieszkania w okolicach Warszawy?

Wnetrze Osiedle Park Chopina 2 - Ile kosztują dwupoziomowe mieszkania w okolicach Warszawy?

Coraz większą popularnością cieszą się mieszkania o niestandardowym układzie. Doskonale do tego opisu pasują przestrzenie dwupoziomowe, których w ostatnim czasie znacznie więcej pojawia się nie tylko w samej Warszawie, ale również w miastach położonych w niedalekiej odległości od stolicy.

Dobrym na to przykładem są mieszkania w Łomiankach, powstające w nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych. Klienci mogą liczyć na naprawdę bogaty wybór, zwłaszcza że deweloperzy często decydują się na urozmaicenie swoich ofert. Mieszkania dwupoziomowe przeważnie lokowane są na najwyższych piętrach, co samo w sobie jest atrakcyjne. Do tego dochodzi wiele innych zalet, do których jednak przejdziemy w dalszej części tekstu.

Mieszkania na sprzedaż – ile trzeba zapłacić za dwa poziomy?

Kluczową kwestią w tym przypadku jest oczywiście cena. Ta natomiast w przypadku mieszkań dwupoziomowych może zaskoczyć wiele osób przygotowanych na konieczność wydania sporych kwot na nowe lokum. Jak się bowiem okazuje, ceny bywają bardzo atrakcyjne, zwłaszcza wówczas, gdy wyjedziemy nieco z Warszawy, by znaleźć idealne mieszkanie. Łomianki to jedno z takich miejsc. Z jednej strony gwarantują niższe ceny, a z drugiej oferują dobre połączenie ze stolicą. Dlatego też okażą się dobrą alternatywą dla osób pracujących w Warszawie.

Ceny za mieszkania dwupoziomowe  często są niższe niż w przypadku mieszkań jednopoziomowych o podobnym metrażu. Skąd się to bierze? Głównie ze strategii deweloperów, którzy ustalają niższe ceny za metr kwadratowy powierzchni znajdujących się na drugim piętrze. Takie wykorzystanie przestrzeni użytkowej okaże się więc niezwykle atrakcyjne.

Nie można zapominać także o tym, że z reguły im większe mieszkanie, tym cena za jeden metr kwadratowy staje się niższa. Oba wspomniane czynniki decydują o tym, że koszty zakupu mieszkań dwupoziomowych są dość niskie.

W okolicach Warszawy (np. w Łomiankach, ale też w Radzyminie) wynoszą one około 5-6 tysięcy złotych za metr kwadratowy. W porównaniu ze stolicą, w której ceny często oscylują wokół 10 tysięcy złotych, różnica jest kolosalna.

Czy warto kupić mieszkanie dwupoziomowe?

Cena jest bardzo ważna, jednak podczas zakupu mieszkania w grę wchodzi także szereg innych czynników, które mogą zadecydować o podjęciu decyzji. Zanim więc zaczniecie przeglądać dwupoziomowe mieszkania na sprzedaż, zastanówcie się, czy tego właśnie oczekujecie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety tego typu lokali.

  • Większy metraż. Dwa poziomy to sporo przestrzeni aranżacyjnej, którą można wykorzystać w sposób dowolny. Z łatwością oddzielicie strefę prywatną od dziennej, co w przypadku mieszkań jednopoziomowych nie zawsze jest możliwe.
  • Najwyższe piętro. Jak już zostało wspomniane, mieszkania dwupoziomowe zazwyczaj znajdują się na najwyższych piętrach w budynkach, toteż gwarantują ładne widoki i brak sąsiadów u góry. Wszystko to oczywiście zwiększa komfort codziennego życia.
  • Korzyści dla większych rodzin. Duży metraż i dwa piętra sprawiają, że w tego typu mieszkaniach liczba pomieszczeń jest większa niż zwykle. To zaś pozwala na urządzenie pokoju dla każdego dziecka, jak również innych przestrzeni – gabinetu, kącika gamingowego, garderoby, dodatkowej łazienki etc.

Oczywiście mieszkania dwupoziomowe mają także swoje wady. Nie są zbyt dobrze przystosowane dla osób starszych oraz zmagających się z różnymi dolegliwościami, które utrudniają normalne poruszanie się. Urządzenie takiego lokum będzie też droższe, choć ten problem dotyka każdego mieszkania o większym metrażu.

Nie da się ukryć, że cena to dla wielu osób podstawowy czynnik podczas zakupu mieszkania. W przypadku lokali dwupoziomowych zazwyczaj jest ona bardzo atrakcyjna, dlatego trudno dziwić się temu, że są one obecnie tak popularne. Dodając do tego zalety, o których mowa była wcześniej, zyskujemy naprawdę ciekawe miejsca do życia. Zwłaszcza dla rodzin.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!