Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

osiedle cedrowy park II lomianki blizniaki z budowy 004 - Domy w okolicach Warszawy – czy warto?

Mieszkańcy stolicy coraz częściej wyprowadzają pod miasto, do okolicznych gmin. Sprzyja temu bogata oferta działek, a także gotowych domów. Znaleźć można je na przykład w Łomiankach. Ta podwarszawska miejscowość w ostatnim czasie stała się niezwykle popularna. Czy warto porzucić Warszawę na rzecz własnego budynku poza jej granicami?

Jak wskazują dane Urzędu Statystycznego, znaczna większość osób opuszczających stolicę pozostaje w aglomeracji warszawskiej. Wybierają oni między innymi Radzymin, Piaseczno czy też Łomianki, gdzie mogą znaleźć mnóstwo atrakcyjnych mieszkań, segmentów i domów, bez utraty korzyści wynikających z bliskości dużego miasta.

Szczególnie ciekawie prezentuje się sytuacja na rynku domów jednorodzinnych. Deweloperzy mają do zaoferowania mnóstwo nieruchomości, które wydają się dobrym wyborem z co najmniej kilku powodów. Warto zastanowić się nad tym, co skłania osoby żyjące w Warszawie (i nie tylko) do przenoszenia się poza miasto. Poniżej przedstawiamy najważniejsze argumenty.

Niskie ceny domów w Łomiankach

Kwestia poruszana zdecydowanie najczęściej. Zwłaszcza przez osoby, które szukają czegoś większego, niż zwykłe kawalerki. Ceny mieszkań w Warszawie są coraz wyższe, co skutecznie zniechęca do porzucenia wynajmu i wyboru własnego lokum. W stolicy trudno obecnie znaleźć nieruchomości, w których ceny byłyby niższe niż 7-8 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy wyjedziemy poza stolicę. Nie musi być to jednak wcale daleko. Łomianki położone są zaledwie 15 kilometrów od Warszawy, a gwarantują znacznie atrakcyjniejsze ceny nie tylko mieszkań, ale również segmentów i domów. Dla wielu osób może być to jedyna szansa na przejście „na swoje”. Co więcej, aktualnie nic nie wskazuje na to, aby sprawa z cenami mieszkań w Warszawie i innych dużych miastach w najbliższej przyszłości miała się poprawić.

Atrakcyjna lokalizacja

Osoby marzące o przeprowadzce do domu jednorodzinnego często muszą decydować się na zakup działki w znaczącej odległości od większego miasta. Jest to oczywiście efekt wysokich cen. W przypadku Łomianek sytuacja wygląda inaczej. W całej gminie znaleźć możemy tańsze działki oraz gotowe domy do sprzedaży, które kuszą nie tylko niższymi cenami.

Samo miasto jest położone bardzo blisko stolicy, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby żyć tu, a pracować w Warszawie. Domy w Łomiankach to szansa na wykorzystanie wszystkich atutów spokojnej okolicy, pełnej terenów zielonych.

Spora powierzchnia

Cały czas krążymy wokół kwestii finansowych, jednak trudno się temu dziwić. W końcu to właśnie cena dla wielu osób jest decydująca podczas wyboru nowego miejsca do życia. Domy w Łomiankach, w porównaniu z mieszkaniami w Warszawie, wydają się atrakcyjniejsze również ze względu na dostępny metraż. Za dom o powierzchni około 100 metrów kwadratowych zapłacimy podobnie, jak za mieszkanie w Warszawie będące nieco większe niż standardowa kawalerka.

Różnica wydaje się ogromna. Rodziny z dziećmi, a także wszystkie osoby, dla których odpowiednia przestrzeń życiowa ma ogromne znacznie, wybierają domy poza miastem właśnie z tego powodu.

Zalety domów jednorodzinnych

Na niższej cenie, atrakcyjnej lokalizacji i większej powierzchni korzyści wynikające z mieszkania w Łomiankach się nie kończą. Własny dom to możliwość użytkowania ogródka, w którym postawimy grilla, basen czy też mini plac zabaw dla dzieci. Do tego dochodzi brak sąsiadów, cisza i możliwość wypoczęcia od zgiełku dużego miasta.

Domy w okolicach Warszawy to doskonała alternatywa dla wynajmu oraz zakupu drogich lokali w samej stolicy. Za podobną lub niższą cenę zyskać możemy znacznie większą przestrzeń życiową, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że takie miasta jak Łomianki czy Radzymin stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę niewielką odległość od Warszawy i wszelkie korzyści wynikające z życia w spokojnej, zielonej okolicy.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!