Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

bud. C - Bezpieczeństwo przede wszystkim – ogrodzone osiedla w Łomiankach

Poczucie bezpieczeństwa to kwestia niezwykle istotna w kontekście wyboru przyszłego miejsca do życia. Decydując się na nowe mieszkanie, warto zwrócić uwagę na to, czy interesująca nas okolica pozwala na spokojne życie, bez obaw o kradzieże czy inne zagrożenia. Z tego właśnie względu sporą popularnością cieszą się osiedla zamknięte, których w Łomiankach nie brakuje.

Nie chodzi tu jednak o istne enklawy odcięte od reszty świata. Ogrodzenia jedynie wydzielają tereny należące do osiedla, dzięki czemu mieszkańcy mają pewność, że nie znajdą się na nich osoby niepożądane. Takie rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo, a także zwiększa prestiż i wartość inwestycji.

Mieszkania w Łomiankach – czy ogrodzenie rzeczywiście jest istotne?

Tak zwane osiedla zamknięte są często wskazywane jako odpowiednie miejsca do życia przez osoby obawiające się ewentualnych kradzieży, bójek pod oknami czy pijackich zabaw do późnych godzin nocnych. I choć Łomianki to miasto znacznie spokojniejsze od Warszawy, ogrodzone osiedla mieszkaniowe zapewniają istotne poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Dostępu do terenów wspólnych broni nie tylko ogrodzenie, ale też furtka oraz brama, z których korzystać mogą wyłącznie mieszkańcy. Niektórzy deweloperzy idą o krok dalej, gwarantując monitoring i ochronę.

Tak rozumiana ochrona gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko mieniu, ale również samym mieszkańcom. Osoby żyjące w dużych miastach często wracają do domu z duszą na ramieniu (zwłaszcza późno w nocy), gdy ich osiedla położone są w nieciekawej okolicy. Ogrodzenie w pewien sposób załatwia ten problem. Jest to istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Ochrona przed próbami kradzieży, aktami wandalizmu i włamaniami nie są jedynymi zaletami mieszkania na zamkniętym osiedlu. Co jeszcze można zyskać?

  • Czystość – jak pokazuje praktyka, ogrodzone osiedla są znacznie lepiej zadbane od miejsc, do których każdy ma swobodny dostęp. Wynika to także z faktu, że mieszkańcy bardziej dbają o obszary wspólne. Wiedzą bowiem doskonale, że to, jak one wyglądają, zależy tylko od nich. Dzięki temu brak na takich osiedlach walających się śmieci, które skutecznie zniechęcają do jakiejkolwiek aktywności poza mieszkaniami.
  • Łatwy dostęp do placu zabaw – mieszkania w Łomiankach kuszą rodziny z dziećmi dostępnością obszarów doskonale nadających się do aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji otrzymują huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, a nawet jeziorka. Z tego wszystkiego korzystają wyłącznie mieszkańcy.
  • Czysty śmietnik – punkt ten nawiązuje w pewien sposób do braku zaśmiecenia osiedli zamkniętych. W przypadku terenów otwartych częstym problemem jest wykorzystanie śmietników przez osoby, które na nich nie mieszkają. Problem ten załatwia oddzielne pomieszczenie przeznaczone do składowania odpadów (nadal jednak worki ze śmieciami mogą być „podrzucane” pod drzwiami) lub właśnie zamknięcie osiedla.

Nie możemy zapomnieć również o większym prestiżu mieszkań znajdujących się na osiedlach zamkniętych, a także o pewnym poczuciu przynależności. Mieszkańcy tworzą wspólnotę, która stara się o to, aby obszary wspólne były lepiej zadbane.

Zamknięte osiedle mieszkaniowe w Łomiankach – czy warto?

Nie da się ukryć, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest ważne dla każdego, kto szuka nowego miejsca do życia. Ogrodzenie zamontowane wokół osiedla zdecydowanie podnosi jego poziom. Mieszkańcy są mniej narażeni na kradzieże, nie muszą martwić się także aktami wandalizmu i włamaniami.

Do tego dochodzi większa czystość osiedla i bezproblemowy dostęp do wszelkich atrakcji związanych ze wspólnym terenem zielonym. Biorąc to wszystko pod uwagę, mieszkania w Łomiankach na obszarach ogrodzonych wydają się niezwykle atrakcyjnym wyborem – zarówno dla osób prywatnych, firm, jak i inwestorów. Zwłaszcza że same Łomianki są bardzo ciekawym miejscem do życia, zapewniającym z jednej strony spokojną okolicę, a z drugiej bliskość stolicy.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!