Dlaczego warto kupić duże mieszkanie?

credit bg - Dlaczego warto kupić duże mieszkanie?

Dodatkowy metraż przeważnie wiąże się z koniecznością wydania większych pieniędzy (a także spłatą wyższych rat), co skutecznie odstrasza wiele osób zastanawiających się nad wyborem mieszkania idealnego. Niemniej, w dłuższej perspektywie taka inwestycja może okazać się niezwykle korzystna. Także pod względem finansowym.

Decyzja o zakupie mieszkania zazwyczaj ma charakter długoterminowy. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość zamiany na inny lokal, jednak w większości przypadków Klienci dokonują wyboru mieszkania na lata. I choć inwestycja w większy lokal na początku może wydać się ryzykowna, istnieje wiele przesłanek wskazujących na to, że podjęcie takiego ryzyka jest warte rozważenia.

Korzystne wyliczenia

Jasnym jest, że mniejsze mieszkanie w ogólnym rozrachunku okaże się tańsze od lokali z większym metrażem. Dołożenie kilkudziesięciu-kilkuset tysięcy złotych znacząco wpływa na wysokość rat kredytu, dlatego taki wybór powinien zostać poprzedzony dokładną analizą własnych możliwości finansowych.

Pod względem inwestycyjnym, sytuacja prezentuje się jednak nieco inaczej. Należy bowiem wziąć pod uwagę wyliczenia wskazujące na cenę za metr kwadratowe. Te zaś są korzystniejsze w przypadku mieszkań dużych. Decydując się na mieszkanie na sprzedaż o powierzchni 100 metrów kwadratowych, kwoty za jeden metr kwadratowy będą niższe niż w przypadku kawalerki. Pod tym względem, taka inwestycja wydaje się bardziej opłacalna.

Wyższy komfort życia

Przechodzimy do kwestii, która dla wielu osób jest decydująca. Spory metraż to bowiem większa przestrzeń do życia, która powinna mieć znaczenie zwłaszcza dla rodzin. Decydując się na duże mieszkanie od dewelopera, zyskać można:

  • swobodę aranżacyjną – urządzenie małego metrażu może sprawić nie lada kłopot – wynika to z oczywistych ograniczeń, przez które nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich naszych pomysłów. W przypadku dużego mieszkania, swoboda ta jest znacznie większa. Łatwiej będzie więc urządzić otwartą kuchnię, spory salon czy też przestronną sypialnię,
  • więcej pokojów – jest to istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Dorastanie we własnym pokoju uczy samodzielności i odpowiedzialności. Należy pamiętać o tym, że dzieci spędzają dużo więcej czasu w swoich pokojach niż rodzice w sypialni. Te pomieszczenia służą im do nauki, zabawy, przyjmowania gości i wielu innych aktywności. Własna przestrzeń okaże się więc bardzo korzystna dla ich rozwoju,
  • przestrzeń dodatkową – może ona zostać wykorzystana nie tylko w celach aranżacyjnych, ale również do przechowywania rozmaitych przedmiotów czy też jako miejsce dla zwierząt.

Inwestycja długoterminowa

Kupno mieszkania często traktowana jest również jako inwestycja, która po latach się zwróci. Lokal przeznaczony początkowo dla nas, może po pewnym czasie zostać wystawiony na wynajem lub na sprzedaż. W takim przypadku oczywistym jest, że mieszkania duże okażą się atrakcyjniejsze na rynku. Przełoży się to więc na większe wpływy.

Nawet jeśli obecnie lokal mieści się na obrzeżach miasta, wcale nie oznacza, że będzie tak zawsze. Miasta cały czas się rozbudowują, także pod względem komunikacyjnym. Za 15-20 lat obecne mieszkania na sprzedaż mogą być znacznie więcej warte.

To jednak nie wszystko, ponieważ lokal o dużej przestrzeni można znacznie łatwiej podzielić – zarówno wynajmującym, jak i dzieciom. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, aby z jednego mieszkania zrobić dwa.

Nie da się ukryć, że duże mieszkania to znacznie większe możliwości. Mowa tu między innymi o sposobach aranżacyjnych, komforcie życia, a także walorach inwestycyjnych. W przypadku kawalerki, nasze pole wyboru jest znacznie bardziej ograniczone. Warto to wszystko wziąć pod uwagę podczas planowania zakupu własnego M. Początkowe ryzyko związane z wyższą ceną może w dłuższej perspektywie może się bowiem opłacić.

Firma Sławbud oferuje domy i mieszkania na sprzedaż znajdujące się w Warszawie, a także w najbliższej okolicy – Łomiankach, Radzyminie. W naszej ofercie znajdują się lokale o różnej wielkości i sposobach wykończenia.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!