Łomianki dziś – rodzinnie, bezpiecznie, z przyjaciółmi

mapa www - Łomianki dziś - rodzinnie, bezpiecznie, z przyjaciółmi

 Łomianki leżą nieopodal Kampinoskiego Parku Narodowego. Wielu mieszkańców graniczącej z nimi Warszawy wiąże z tym miejscem przyszłość swojej rodziny, ponieważ poza sprawną komunikacją z centrum stolicy, ucieczką od hałasu i zgiełku, a także nieustannym rozwojem oferuje korzystne ceny nieruchomości na rynku pierwotnym. Dlaczego jeszcze warto zadomowić się w tej niewielkiej miejscowości?

Rozwojowi Łomianek towarzyszy wzrost poziomu satysfakcji mieszkańców

Łomianki wyraźnie rozwijają się na przestrzeni lat. Pozytywne zmiany potwierdzają między innymi raporty publikowane przez GUS. Każdego roku rośnie liczba mieszkańców gminy, która wynosiła w 2017 roku 26229. Lokalne władze, dostrzegając rosnące potrzeby ludności, czuwają nad tym, aby ich radość z życia kształtowała się na wysokim poziomie.

Blisko 60% wszystkich wydatków gminy Łomianki dotyczy finansowania oświaty, administracji publicznej i transportu, a więc bardzo istotnych aspektów. Co jeszcze powoduje, że okolica sprzyja rodzinom z dziećmi? W Łomiankach istnieje już satysfakcjonująca liczba żłobków, przedszkoli oraz szkół, a ostatnie lata zaowocowały powstaniem nowych placówek. Osoby wybierające pracę w Warszawie nie będą musiały martwić się zagospodarowaniem czasu wolnego swoich podopiecznych. Na terenie gminy Łomianki działa 11 różnorodnych grup artystycznych i 26 klubów oraz sekcji zrzeszających łącznie niemal 1000 pasjonatów sportu.

W mieście znajdują się również biblioteki, centra fitness, kawiarnie, restauracje, supermarkety oraz inne obiekty zwiększające komfort codziennego funkcjonowania.

 

Lokalizacja między stolicą a Puszczą Kampinoską

Gmina Łomianki graniczy bezpośrednio z Młocinami na warszawskich Bielanach i z Puszczą Kampinoską. Swoisty balans pomiędzy dostępem do rozległych terenów zielonych, a także atrakcji oferowanych przez stolicę to główna zaleta tej lokalizacji. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących mieć możliwość relaksu na łonie natury, nie rezygnując z częstych wizyt w pobliskiej metropolii.

 

Osiedle Park Chopina – nowa inwestycja mieszkaniowa w Łomiankach

Potencjał Łomianek już kilkanaście lat temu dostrzegł ceniony deweloper Sławbud. Zrealizował on już wiele inwestycji umożliwiających ludziom kupno mieszkania w tej podwarszawskiej miejscowości. Najnowszy projekt – Osiedle Park Chopina powstał w wyjątkowo prestiżowej lokalizacji. Aleja Chopina to jedna z najładniejszych ulic w Łomiankach. Okolica odznacza się zarówno malowniczymi krajobrazami, jak i atrakcyjnym położeniem względem przystanków komunikacji miejskiej. Odpowiednie usytuowanie wielorodzinnych budynków odpowiada za spokojne, bezpieczne życie z dala od zgiełku i jednoczesną możliwość rozwoju zawodowego w największym z polskich miast, unikając czasochłonnych podróży.

Ogromny wybór mieszkań o powierzchni od 29 do 77 m2 zwiększa szansę na znalezienie lokalu perfekcyjnie skrojonego pod indywidualne oczekiwania oraz potrzeby. Każde z nich posiada balkon lub taras i jest starannie doświetlone dzięki wysokim oknom. Nieruchomości parterowe są wzbogacone o ogródek.

W Łomiankach funkcjonuje niespełna 15 km ścieżek rowerowych. Część z nich znajduje się tuż obok Osiedla Park Chopina. Infrastruktura pozwala tym samym na aktywny wypoczynek pod gołym niebem. Bliskość Wisły czy Puszczy Kampinoskiej sprawi, że jogging, przejażdżki rowerowe czy wielogodzinne spacery staną się przyjemną codziennością wszystkich właścicieli mieszkań wybudowanych w ramach tej nowoczesnej inwestycji.

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!