Zalety kupna mieszkania na rynku pierwotnym

credit bg - Zalety kupna mieszkania na rynku pierwotnym

Kupno domu w okolicach Warszawy, segmentu w centrum Łomianek lub mieszkania w pobliskiej im lokalizacji może stać się jedną z największych dokonywanych w życiu inwestycji. W związku z tym powinna być ona starannie przemyślana. Pierwszą zagwozdką, z która boryka się potencjalny nabywca nieruchomości, jest wybór pomiędzy rynkiem wtórnym, a spotkaniem z deweloperem. Jakie są największe zalety kupna mieszkania na rynku pierwotnym?

Urządzasz lokal tak, jak chcesz

Kupno wymarzonego mieszkania lub segmentu w Łomiankach to inwestycja, na którą czeka się przez wiele lat. Najczęściej chcemy, aby cztery kąty były zaaranżowane według naszej wizji wspartej opinią profesjonalnych projektantów wnętrz. Nie istnieje precyzyjna definicja stanu deweloperskiego, ale każda wskazuje na to, że po przekroczeniu progu lokalu można przystąpić do prac wykończeniowych. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, unikniesz powtarzalnych schematów wnętrzarskich, a tym otrzymasz możliwość nadania pomieszczeniom unikalnego charakteru.

Paradoksalnie wcale nie musisz wydać więcej

Ceny segmentów pod Łomiankami od dewelopera wcale nie różnią się znacznie od tych, kupowanych na rynku wtórnym. Mimo, że koszt takiej inwestycji w istocie będzie nieco niższy, warto spojrzeć na ten temat z innej strony. Po pierwsze nabywcy mieszkania od dewelopera z Łomianek przysługuje pewna ulga,  ponieważ jest zwolniony z podatku od czynności cywilno-prawnych. Opłata wynosi zaledwie 2% od wysokości transakcji, więc w przypadku liczby rzędu kilkuset tysięcy można sporo zaoszczędzić.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że deweloper obejmuje inwestycję gwarancją na okres pięciu lat od jej oddania. W przypadku pojawienia się w tym okresie wad można starać się o różnorodne odszkodowania z tytułu rękojmi. Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania z rynku wtórnego, warto zastanowić się, czy w perspektywie kilku najbliższych lat nie będzie ono wymagało częściowego lub kompleksowego remontu.

Lokal stanie się dobrą inwestycją

Być może po upływie pewnego okresu pojawi się potrzeba sprzedania mieszkania lub domu w Łomiankach. Biorąc pod uwagę różne scenariusze, należy traktować lokal, jako inwestycję na lata. Ten kupiony od dewelopera traci na wartości zdecydowanie wolniej, od tego z rynku wtórnego.

Wielotysięczna transakcja zawsze powinna zostać przemyślana, analizując zalety oraz wady, zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Deweloper w Łomiankach chętnie rozwieje wątpliwości, a później odpowie na pytania dręczące potencjalnego nabywcę.

 

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!