Perspektywa powstania drogi usprawniającej komunikację między Warszawą a Łomiankami

library 2616960 1920 700x450 - Perspektywa powstania drogi usprawniającej komunikację między Warszawą a Łomiankami

Korki to zmora wszystkich kierowców. Szczególnie doskwierają one mieszkańcom dużych aglomeracji i sąsiadujących miast. Podwarszawska miejscowość, jako lokalizacja będąca na trasie wylotowej z Warszawy, od dawna zmagała się z nadmiarem pojazdów na drogach. Szczególnie w godzinach szczytu. Wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy ulegnie zmianie, a właściciele mieszkań w Łomiankach nareszcie odetchną z ulgą. Wystartował przetarg na opracowanie koncepcji trasy S7 na trasie Kiełpin – Trasa Armii Krajowej.

Drogowe odciążenie Łomianek

Droga ekspresowa S7 ma ogromne znaczenia, zarówno na terenie Polski, jak i dla komunikacji międzynarodowej. Łączy północną część kraju z południem, prowadząc kierowców przez aglomeracje: krakowską, kielecką, warszawską i gdańską, przez co stanowi niezwykle istotny szlak komunikacyjny. Docelowo na całej długości ma uwzględniać co najmniej po dwa pasy ruchu w obie strony.

Niektóre fragmenty trasy wymagają jednak modyfikacji. Północna trasa wylotowa z Warszawy zmaga się z nadmiernym ruchem i często się korkuje. W trosce o komfort życia mieszkańców okolicznych miejscowości warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej dla budowy drogi ekspresowej S7 pomiędzy Trasą Armii Krajowej a Kiełpinem, który ma być jednocześnie obwodnicą Łomianek.

Proponowane zmiany i przebieg przetargu

Dotychczas kierowcy poruszający się po fragmencie trasy S7 na trasie Kiełpin-Trasa Armii Krajowej mogli skorzystać z dwóch pasów ruchu po obu stronach. Docelowo zmiany mają uwzględniać poszerzenie drogi do trzech, a fragmentami czterech torów na jezdni w każdym kierunku. Możliwość sprawnego poruszania się po okolicy z całą pewnością docenią mieszkańcy segmentów w centrum Łomianek.

Warszawska delegatura GDDKiA liczy na to, że po pełnym rozpoznaniu geologicznym i ogłoszeniu przetargu już na początku 2019 roku podpisze umowę na zrealizowanie inwestycji. Planowo po maksymalnie dwóch latach chce wyłonić zwycięzcę spośród najatrakcyjniejszych ofert, aby wykonawca mógł rozliczyć się z projektu najpóźniej do 2025 roku.

Domy w okolicach Warszawy to atrakcyjna perspektywa zamieszkania dla większości społeczeństwa. Bliska odległość od stolicy pozwala korzystać z jej dobrodziejstw, unikając życia wśród smogu i zanieczyszczeń. Dotychczas jedynym minusem był spory ruch oraz utrudnienia komunikacyjne, ale ostatnie działania w sprawie wskazują na to, że mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości wreszcie pożegnają się z trapiącymi ich korkami. Obwodnica miasta zdecydowanie wpłynie na komfort ich życia, co sprawia, że zainteresowanie nowymi segmentami w Łomiankach stale rośnie.

 

 

Aktualności

Kontakt

ul. Warszawska 189
05-092 Łomianki
Godziny otwarcia:
Pn-Pt900 - 1700
Sb900 - 1400

Sławbud Facebook Sławbud Youtube
Szybki kontakt!
+
Wyślij!